Znovu připomínám, že skutečné nebezpečí je mnohem širší a jde úplně odjinud, než z Číny:
https://www.root.cz/clanky/minix-je-zrejme-nejrozsirenejsim-systemem-je-ukryty-v-procesorech-intel/
a paradoxně nasazení čínské technologie do cesty může alespoň částečně NSA paralyzovat, tedy ZVÝŠIT naši bezpečnost, sekundárně pak alespoň dorovnávat mocenské rozložení ve světě, což je rozněž v našem bezpečnostním zájmu, protože není nic horšího než všemocné agresivní USA, tak jak je známe poslední desítky let.
Bylo by dále vhodné, aby se patřičné kontrolní orgány a policie zabývali PR a PSYOPS činností některých politiků, tajných služeb, armádních činitelů či úředníků v souvislosti s kauzou Huawei a také, aby se podívali na velice sporné nedávné vydání ruského hackera do USA v kontextu toho, že nám USA žádné jejich hackery, hackující evropské politiky / firmy / občany nejspíše nikdy nevydají.
Velmi dobře. Ono je také otázka jak chápeme bezpečnost mi a jak ji chápe třeba náš stát.
Vzhledem k tomu jak chápou kyberbezpečnost dnes už spíše nedůvěryhodné instituce na západě, což vímě například skrze kauzy s NSA, Five Eyes, nebo to co můžeme sledovat např. na torrentfreak.com, které se tak nyní starají o "bezpečnost" produktů Huawei, a dále jak se chovají devótně Cisco či Nokia vůči požadavkům státům na přístup do infrastruktury, byl by dnes pro občana paradoxně bezpečnější hardware právě od Huawei, s kterým mají "čučkaři" (stále veřejnosti nepopsaný!) problém.
Z českého pohledu. Celá kauza s Huawei a ZTE neskončí být nepřiznanou (značně opožděnou) geopolitickou válkou, do doby než konečně například předražený NUKIB zveřejní odborný a veřejnosti přístupný text, co konkrétního našli. Do té doby zase hrajeme jako ČR roli "vlaječky do spojenecké koalice" a jako občané otevíráme peněženky za zbytečné instituce.