Mohu se vás tedy zeptat jaký je rozdíl mezi tím když shlédnu svůj oblíbený dokument o kvantové fyzice v televizi oproti tomu když se na něj kouknu na mobilu? Jakou přidanou hodnotu mi dá sledování přes internet?
Příklad z praxe - určitě je pro mně mnohem důležitější zda sleduji přednášku pana profesora Petra Kulhánka nebo čerstvé držitelky bronzového bludného balvanu Doc. PhDr. Marie Mackové, PhD.
A je mi úplně fuk zda pana Kulhánka sleduji v televizi, na mobilu nebo na velkém plátně v letním kině :-D
„Máme šanci udělat něco, co nikdo jiný nedělá: vybudovat digitální mediální organizaci, která bude mít významný pozitivní kulturní, ekonomický a sociální dopad. Globálního lídra, jehož hnací silou je hledání pravdy, nestrannost, vynikající kreativita a nezávislost...“
Jojo, hledání svatého grálu. Tak to byste byli první.
Nějak mi uniká rozdíl mezi pořadem pro televizi a pořadem pro digitální vysílání. Přeci je jedno na jaké platformě dokument shlédnu, na jeho obsah to přeci nemá vliv. Spíše bych se zaměřil na kvalitu pořadů, některé dokumenty BBC mají poměrně slabou informační hodnotu. I když v průměru se dají dokumenty BBC zařadit k tomu lepšímu, to zase jo. Ale docela bych uvítal kdyby dokumenty byly nějak viditelně rozdělené podle cílové skupiny diváků - pro úplné laiky, pro pokročilé, pro vědce-amatéry :-)
"Mohu se vás tedy zeptat jaký je rozdíl mezi tím když shlédnu svůj oblíbený dokument o kvantové fyzice v televizi oproti tomu když se na něj kouknu na mobilu?"
Pro vas osobne pravdepodobne zadny.
Clanek je ovsem o reforme cele BBC v reakci na zmenu navyku konzumentu obsahu. Cinnost BBC, jak je vam jiste znamo, se neridi vasimi nazory, ale predevsim zakonem kterym je zrizovana.