těšil jsem se na druhý díl s tím, že se konečně dozvím o nových převratných metodách díky kterým je 3D TV (bez nutnosti nasazovat 3D brýle) na dohled. Ale jak čtu o těch čočkových rastrech, vybavují se mně sedmdesátá léta a 3D pohlednice propašované z divokého západu, ten zvláštní 3D efekt, který měl do reality dost daleko. Obávám se, že i pro TV to bude ještě dlouho jen zajímavá vychytávka, nějaké pořady natáčené pro efekt a respektující technické omezení budou dokonce vypadat dobře, ale celkově to nebude tak dobré, aby na to přešla většina TV. Škoda ... nebo viděl jste to už někdo na vlastní oči a máte jiný názor?
Jen doplním, že ten "čočkový rastr" se jmenuje lentikulární folie a tentýž princip je použit u takových těch dětských měnících se obrázků s vroubkovatým povrchem (ty vroubky jsou právě řady čoček).
Výborný článek v češtině o problematice viz http://www.grafika.cz/art/3d/C4D-lentucular-picts-tut.html
ano, viděl jsem to na vlastní oči už několikrát u různých firem. 3D efekt je věrohodný, docela se i snaží potlačit "hluchá" místa umístění pozorovatele, kde se efekt ztrácí. Samotný obraz má však v drtivé většině nízkou kvalitu (rozlišení) a občas je takový "divný" - je takový zvláštně mihotající, nebo jak to popsat... Každopádně s projekcí, kdy máte polarizované brýle se to nedá kvalitativně téměř srovnávat. Všechno mé subjektivní dojmy :-)