Pokud Microsoft zabuduje ochranu primo do operacniho systemu, tak bude kopirovani filmu skutecne o nekolik radu slozitejsi. Bylo by mozne to prirovnat ke snaze udelat screenshot filmu, ktery si prehravate ve Windows Media Playeru (alespon v tom na Windows XP). Date PrtSc, hodite do Photoshopu, ulozite do jpgu a ... uvidite cerny obdelnik.
Kdyz by operacni system zjistil, ze uzivatel vlozil disk s filmem, tak by pouze programum poskytnul API pro praci s daty, ale nic konkretniho by jim neposilal (o zobrazeni by se staral zase jen system, programy by pracovaly s daty "pixel na 352. radku a 982. sloupci na 14450. snimku").
Samozrejme, kdyz bude mit nekdo Linux a nejake ty nastroje, tak se ho to netyka. Nicmene v USA jsou schopni na to udelat nejaky zakon.
Mno zrovna to s temi windows jste nedal jako dobry priklad... tam je problem s tim, ze se pro vykreslovani nepouziva Windows GDI (to, co se pak zpetne da sejmout pres Printscreen), ale specialni api (v pripade mediaplayeru je to myslim DirectX) + overlay barva. Kdyz si (jak rikate) ulozite ten obrazek a pak si pustite jiny film a otevrete si malovani s tim obrazkem, muze se stat, ze primo v tom malovani uvidite, jak film bezi -- staci mit okno mediaplayeru pod oknem malovani :-)
btw na ukladani obrazu nesejmutelneho printscreenem existuji pro windows ruzne utilitky... mne se docela libila jedna, nazvana FRAPS... ;-)