Tak za prvé - HTTP hlavičky nejsou uloženy v "globální proměnné $_SERVER", ani v "předdefinovaných proměnných prostředí" typu $REMOTE_ADDR - to je jen případ jednoho konkrétního prostředí, které takto zpřístupňuje hlavičky. Když už chci psát obecně, tak píšu o hlavičkách protokolů (IP, TCP, HTTP) a ne že směšuju hlavičky všech protokolů do jedné unifikované formy, kterou zpřístupňuje jedno z mnoha možných prostředí.
Za druhé - ačkoliv článek začíná nadějně s HTTP hlavičkami, celý zbytek je čistě jen o tom, jak zakrýt svoji IP adresu. Což je sice hezké, ale je to naprosté minimum a pro zajištění anonymity to nestačí ani omylem - daleko víc uživatele identifikuje obsah komunikace než jenom IP adresa (už proto, že IP adresa často bývá sdílená). O jedné konkrétní aplikaci tohoto poznatku jsem psal zde. http://www.pepak.net/bezpecnost/identifikace-browseru-i-bez-cookies/
Mně nějaké nepřesnosti nevadí. Jako informace to stačí. V diskuzi budou uvedeny určitě i nějaké další zkušenosti, aspoň doufám. Třeba například i ten Váš odkaz.
HTTP - ok rozumím. $cosi nechápu, je to PHP?
Dále se mluví o anonymizaci přes TOR. To je ale dost povrchní. Když si pustím IE6 v režimu vše povoleno přes TOR, tak o mě cílový stroj ví v zásadě totéž, jako když jej nepoužiju. Něco jiného je, když jsem v u providera/zemi, která mi přístup na cílový stroj blokuje. Ale je třeba si nejprve ujasnit před kým a co skrývám, než jen suše konstatovat, že TOR poskytuje anonymitu, nebo že zakázání cookies, nebo javascriptu dělá totéž.
Nevie tvoju IP adresu (ak ju priamo tvoj browser neposiela, ktovie, co uz moze taky pabrowser ako IE6 posielat), vie len obsah komunikacie a adresu cieloveho serveru.