To je sice pravda, ale rozdíl je si je zobrazit a rozdíl je vytáhnout z toho 1400 lidí...
Pokud pracovníci mají přístup k souboru s tolika údaji, či pokud jej mohou snadno vytvořit, je to potencionální "nebezpečí".
Pokud lidé mohou jen vidět jednotlivé informace přes rozhraní, tak riziko omylu, že pošlou údaje 1400 lidí, je mnohem menší...
ak by to google zacal monitorovat bez prikazu sudu a podal informacie o tom ucte, vznikol by nebezpecny precedens...
NSA ti posle mail a na zaklade toho bude ziadat o monitorovanie tvojho mailboxu.
je to zlyhanie bankoveho systemu a konkretneho cloveka v banke
Jde o to, co se rozumí "citlivými daty". Nicméně pokud data dokážete zobrazit (jako že musíte, úředník se na ně musí podívat na monitoru), tak už je dokážete dostat ven.
Mě by spíš zajímalo jestli Google alespoň dočasně odstaranil tokovýto email z dosahu uživatele jeho služeb a zahájil detailní monitoring daného účtu.
Ty data už mohou být klidně kdekoliv, ale také nemusí. Uživatel může tvrdit, že je ani neviděl a rovnou smazal, ... miliony situací a možností. Jen Google může poskytnout podrobné informace. Ale tyto informace také nemusí být úplné, nejsou právě toto ty informace na které velcí bratři čekají.
Jinak to celé smrdí podvodem. Jeden vysoce spolehlyvý pracovník sám udělal hned několik zásadních chyb. Navíc jsem myslel že banky mají pro takovéto zprávy speciální rozhraní které jim neumožňuje zasílat citlivé informace kamkoli (a navíc něco jako anti spyware který hlídá aby se určitá data náhodně nevyskytla tam kde nemají). Dále jsem si myslel, že takováto výměna informací probíhá v zakódované podobě a pracovat s takovými daty umí jen speciální bankovní aplikace. Jak jsem naivní.
Osobně bych e-mail od nějaké banky psaný anglicky hned smáznul, ani bych se nedíval, co je v něm. Pokud by mi ho Gmail nevyhodnotil jako spam hned. Ten příjemce vůbec nemusí mluvit anglicky.