Tezko rict, jestli Rita patri do "vyzkumacke elity". Spise se mi zda, ze nikoliv. BTW nevim, jestli jste neco pro nejake laicke auditorium (a tim LUPA je) napsal. Spoustu veci musi clovek vysvetlit tak, ze to proste neni presne - napriklad i tak trivialni vec, jakou jsou vztahy mezi ISP, vysvetluje treba Geoff Huston v "ISP Survival Guide" na asi deseti strankach - a to nejde o technologii. Tezko clovek nacpe neco srozumitelneho laikovi do ctyrkiloveho clanku (krskova konstanta optimalni delky clanku, ktera jeste nenudi ctenare).
> v tom případě se jedná o konstruktivní kritiku a i když s ní nesouhlasím, tak ji akceptuji. Omlouvám se, T.K.
Doufam, ze to DOOPRAVDY neberete jako konstruktivni kritiku ;-) Nehodlam reagovat na jedovate sliny anonymnich "prispevatelu", protoze si to nezaslouzi, ale pro pripad, ze by se snad tato jiz vicekrat opakovana lez mohla stat prijat(eln)ou pravdou, tak vysvetleni aspon pro Vas (a dalsi ctenare, kteri prichazeji doprostred diskuse a nemohou znat sirsi kontext):
ve svem lednovem clanku o SNMP (Normalizace Internetu -- předběžné varování o SNMP http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=2045) jsem nepotrebovala opisovat ze zadneho RFC. Sitovym rizenim jsem se zabyvala ve sve disertaci uz na pocatku devadesatych let, kdy dnesni normy pro SNMP RFC 1155, 1157 a o neco pozdejsi 1213 sotva vznikly. Proto tezko potrebuji "opisovat" z mnohem pozdejsiho RFC 2xxx?
Nemam cas ani potrebu porovnavat svuj text s uvodem RFC, ktere ma dotycny na mysli (ale jeho cislo uz ani neuvadi), ale je jasne, ze zasadni poznatky k danemu protokolu nebo architekture se v uvodu mnoha RFC samozrejme mohou opakovane a opravnene objevovat. A protoze se jedna o veci obecne zname, pak se nelze divit, pokud je ctenar najde v nejake podobe ve vetsine odbornych renomovanych publikaci.
Premyslim, zda vam sve znalosti, praci a publikace nejak vnucovat nebo nechat na vas, zda si to najdete sam..
Ale k veci: nejde o "jednu chybu". Mirne prehnane: Kdyby nekdo v clanku o autech napsal: "nove automobily Porsche maji jiz 6 kol", take to neoznacite za "jednu chybu".
Lze si totiz jen velmi tezko predstavit, jak by se daly pouzivat bezdratove mistni site v licencovanem pasmu - zadat na CTU o frekvence pro kazdou mistnost? :-) Ostatne, totez jste velmi dobre napsal sam (cehoz jsem si bohuzel vsiml az po odeslani sveho miniprispevku).
Jinak v CR jsou tato pasma bezlicencni, resp. na kmitocty 5.8, 5.2 a 5.3 GHz se vztahuje Generalni licence CTU GL-30/R/2000, ktera povoluje v pasmu 5.8 GHz maximalni vykon 25 mW EIRP, v pasmech 5.2 a 5.3 GHz je povoleno pouziti pouze uvnir budov s maximalnim vykonem 200 mW EIRP ve standardu HIPERLAN Typ 1.