Autor nějak nepíše, zda a jak se řeší konflikty změn (tentýž soubor změněný na více synchronizovaných počítačích současně, nebo změna provedená off-line na jednom stroji, pak nějaká jiná na druhém a následné připojení toho prvního on-line). Tohle Dropbox, SugarSync a ostatní nějak řeší.
A druhá věc, přístup k těmto datům z počítače bez klienta - to je jasné, buď v tom máte zařazený vlastní NAS a pak je to otázka přístupu k němu, nebo takový přístup nemáte. Ovšem právě tohle je na cloudu půvabné, samozřejmě podmíněno přiměřenou důvěrou v provozovatele služby.
A nakonec, počítač v práci a doma: v práci změním dokument (nebo ho dám do synchronizované složky), počítač při odchodu vypnu, doma svůj večer zapnu - a nic tam nemám.
Problémy 2 a 3 vedou k závěru, že pokud chcete nahradit nějaký Dropbox, tak musíte mít trvale dostupný vlastní server (NAS) zařazený do synchronizačního schématu. To bude pro mnoho lidí značné omezení.
"Existuje raná vývojová verze aplikace pro Android a iOS, ovšem není veřejně přístupná."
V súčasnej dobe všetko unikne na internet. Viď článok - http://www.ghacks.net/2013/06/19/a-look-at-bittorrent-sync-alpha-for-android/ - kde je link na stiahnutie verzie pre Android .
Potřebu vlastního serveru nevidím. Je to možnost, ne nutnost. Kolik procent uživatelů by si v praxi reálně vystačilo třeba jen se synchronizací přes LAN, když jsou doma? Tipuji, že hodně. Něco jiného je to samozřejmě s přístupem k datům z mobilního zařízení, ale BitTorrent Sync je prostě experimentální alternativa ke cloudovým službám, ne jejich „killer“
Já jsem dosud optimální službu nenašel. Pořád pendluji mezi kompromisy.
Ne, hodinky s vodotryskem už by byly moc ;-)
copy.com je nesmysl v porovnani s WEDOS diskem - vyrazne nizsi cena, smysluplne protokoly (FTP, WEBFTP, rsync a SMB), ulozeni dat v EU a pochopitelne nejlepsi rychlosti v CR a velmi solidni peering v EU. 1TB uloziste maji za 363Kc mesicne - nevim co vic chtit ;)
P.S. S Wedosem mam spolecne jen to ze odebiram jejich sluzby.
Zajímalo by mě, jak se celé toto řešení chová v prostředí pasivního připojení. Tedy že všechny počítače jsou schovány za firewally a nelze se na ně žádným způsobem aktivně připojit. Ve firmách to je celkem obvyklé, stejně tak to je standardní u většiny domácích přípojek. Myslím si, že alternativa k nějakým službám by měla poskytovat alespoň obdobnou úroveň pohodlí. A toto řešení prostě u většiny lidí nebude bez dodatečné pokročilejší konfigurace korektně fungovat.
S jídlem roste chuť. Většina z nás by byla před 5 lety z Wualy úplně nadšená, považovali bychom to za geniální nápad.
Synchronizace s mobilním zařízením má technicky smysl pouze u Androidu, na iOS a WP není k dispozici sdílený diskový prostor, tudíž to není ani kam synchronizovat. Leda pro každou aplikaci zvlášť...
Moje osobní požadavky nejsou ani zdaleka tak komplexní, jako jsou Vaše. V podstatě mi stačí ta Wuala, s objemem jsem taktéž fajn, nemám potřebu synchronizovat fotky či filmy, ani jakékoliv velké soubory. Potřebuji to, na čem pracuji, což má velikost maximálně v řádu jednotek GB. Obvykle zdrojáky, výjimečně nějaké grafické soubory.
Přístup přes web považuji za nevýhodu, až nesmysl. Prioritou je pro mne to, aby byla moje data moje, ta trocha nepohodlí mne nezajímá.
Jediný problém se službou Wuala je closed-source klient, který to celé staví do roviny: všechno je šifrované, to nám musíte věřit. Takže bych samozřejmě preferovat BitTorrent Sync. Jenže situace, kdy mi běží najednou více zařízení, tj. mohou se synchronizovat, je poměrně výjimečná. Je tedy potřeba nějaký server, klidně virtuální. Ale ten nelze provozovat jako šifrovaný, čímž to pro mne v tuto chvíli bohužel končí.
Ja jsem leta pouzival Dropbox a ted jsem presel na Copy, diky vetsi kapacite, momentalne mam skoro 100GB zdarma. Mam uz vyzkousenej aji jejich support, dost me prekvapil, odpovedeli dost rychle i presto, ze jim nic neplatim :) A Diky ref systemu muzete mit klidne i 500GB zadara na porad, neni to omezeny, jenom casem, je to takova promo akce. A kdyz se regnete pres neco ref (https://copy.com/?r=PFa9kW), tak dostanete uz ze startu 5GB navic :)
Souhlasím s tím, že je potřeba vlastního serveru pro velkou část uživatelů neakceptovatelná. Pro mne je problém v tom, že do řetězce nelze zařadit zařízení, na němž by bylo úložiště v šifrované podobě, optimálně tak, aby daný server netušil ani nic ohledně jmen a velikostí souborů. Tj. v podstatě vlastní Wuala. Ale jinak vypadá technologie docela slibně.