Vlákno názorů k článku Ceny, za které televize vysílají digitálně, možná bude regulovat ČTÚ od anonym - a všiml si někdo z vás, že ty...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 9. 2009 14:33

    bez přezdívky
    a všiml si někdo z vás, že ty dotace nejdou do něčeho stálého, ano některé jsou do podniků, které ale jsou schopny a ochotny přestěhovat fabriku na druhou stranu zeměkoule, většina dalších dotací jde do chodníků a silnic, které se staví několikrát dražší než jinde v Evropě a navíc za 10let budou potřebovat rekonstrukci za další stovky miliard (jako už to je teď s některými silnicemi a nejsou na ně peníze) - nekonečný proud peněz, dalším položkou jsou zemědělci, kteří jsou rádi po neúspěšném roce alespoň za nějaké peníze, ale už nevidí, že jim EU řekne:tohle pěstovat nemůžete, tohle musíte vyvážet, za tohle dostanete tolik víc ne atd., jeďte se schválně podívat do lesů, nedávno jsem projížděl celou ČR na Šumavě potkáte na cestách rakušáky plně naložené dřevem, na severu Čech zase pro změnu němce a v Jeseníkách se většina kulatiny nakládá na vlak, to mi řekněte že češi nejsou schopni zpracovat svoje dřevo?
  • 22. 9. 2009 0:14

    bez přezdívky
    Tohle je dost dobrý názor. Přesně tak, zatím co v DVB-T působí tzv. oligopolní trh tedy něco přerozdělené úředníky, kapacitně malé, ovládané pouze několika vybranými. A nyní zřejmě i regulované a jde tam opravdu o kompenzace a bratříčkování atd. atd. v DVB-S jede opravdový otevřený trh. Z toho také celkem vyplývá dosti radikální názor, který ovšem plně podporuji, že DVB- T je zcela zbytečné a stačilo by DVB-S, DVB-C a IPTV. Rozhodně zajímavý je přiklad Rakouska, kde dotují set-top-boxy DVB-T, ale i DVB-S a DVB-C. Jinými slovy i když dotace jako taková není rozumná a opět trh nabourává ve prospěch jen některých vybraných značek, tak ale zrovnoprávnili alespoň situaci kolem DVB. Zatím co u nás pár let vyřvávali, že jedině DVB-T. A teprve, když se přesvědčili o tom, co jim jiní tvrdili 5 let. Tak milosti přiznali, že to bez DVB-S a DVB-C nezvládnou a ještě se i dnes se cítí, díky tomu děsně ukřivdění.
  • 22. 9. 2009 0:02

    bez přezdívky
    Hehe dost dlouho jsem se tady tak dobře nepobavil. To myslím smrtelně vážně. Tak dobře. Asi 3 věty. První. ODS je levicová strana s pravicovou rétorikou. Druhá. Opilými kolegy z práce jsem byl nazván levičákem s pravicovými názory. Třetí. V USA velice úspěšně budují komunismus, tedy již nejsou to, co v 60. letech, zatím co mají to drzost, vykládat o EU, že je socialistická. Konec.
  • 21. 9. 2009 21:11

    bez přezdívky
    To je sice fakt, ale ono nešlo se tam nezatáhnout, když nemáme banky jako Švýcarsko ani nemáme Naftu jako Norsko. A bydlíme ve střední Evropě. Druhá možnost je být dál ruskou gubernii a potýkat se s problémy, které má tak zhruba Ukrajina.
  • 21. 9. 2009 20:30

    bez přezdívky
    Ona je to prakticky stejná otázka jako EU a dotace - po 89 se tady hrozně vyřvávalo,
    jak odbouráme kompletně dotace - no a pak jsme se nechali zatáhnout do EU, která není nic jen než přelivání peněz z jedné strany na druhou... Takže stejně tak celý trh máme taky bez regulace, ale najednou přicházejí orgány, které ho regulují nebo chtějí regulovat... btw. dneska hlásili, že DELL končí v Irsku a stěhuje výrobu do Číny - a to podstatné - zaměstnance odškodní jaký "fond globalizace" - tak jestli někdo ví, z čeho a kým je financován tento fond, tak mi to prosim napiste ...
  • 21. 9. 2009 20:15

    bez přezdívky
    Jsem velmi rád, že si kladete tyto otázky. S tím přemítáním o regulacích byste byl pravičák jak vyšitej i když tuším že jím nejste. Ohledně těch Spojených států: tam posledních 50 let pěkně bují socialismus. Nevím, jestli jsou ještě USA takovým ideálem demokracie a svobody, jako byly třeba počátkem 20. století.
  • 21. 9. 2009 20:03

    bez přezdívky
    Digitalizace to přežije, ještě tady máme kabel a především satelitní televizi. Je mi sympatická jednoduchost příjmu pozemního signálu oproti satelitnímu, ale je vidět, jak satelitní TV převálcovala pozemní televizi. Bylo to vidět už 10 a asi i více let zpět. Prostě zatím to vypadá, že v konkurenčním prostředí pozemní televize na satelitní nemá. Ať už je to z důvodu nedostatku frekvencí, nedostatku kopců, nedostatku vysílačů, nebo možná k životu nezbytně nutné velikosti marže Českých Radiokomunikací, nebo státní přeregulovanosti. A dalo by se říct zaplať pánbůh, protože satelitní TV nemá stát tak pevně v pazourech. Pamatujte, co peklo jednou schvátí, už více nenavrátí.. ;-) .
  • 21. 9. 2009 19:49

    bez přezdívky
    Jen poznámka. Není regulace náhodou opakem trhu ? Tedy nevyřvává se tu např. o tržním hospodářství ? Nelikvidují se naopak jiné regulace všeho možného a neprovádí deregulace atd. ? A zde se regulace najednou zavádět bude ? Zajímavé. Vemi zajímavé. Je to v podstatě fyzický důkaz o tom, jak důležité je televize politické médium a jak moc se všichni postarají aby byla a že nemůže nebýt. Opravdu zábavné. Ovšem pozor, nejsem ze zásady proti regulacím. A každému, kdo se ohání pouze trhem, říkám, že i USA jako příklad trhu, má své regulace. Protože silný stát si určité věcí hlídá a musí hlídat, aby mu nepřerostly přes hlavu i v tom nejtržnějším prostředí. Dokonce i v tomto konkrétním případě má asi ona regulace určitý smysl. Nic méně, to vůbec nic nemění na tom, že to u mne vzbuzuje smích a je to obzvláště zábavné, kam až to dopracovali. Regulace zároveň znamená určitý dozor, určité řízení, nějakými úředníky,( jakými ? s jakou pravomocí ? kým řízenými ? kým kontrolovanými ? kým dosazenými ? pro jaká lobby fungujícími ? atd. atd.) potencionální prostor pro korupci, úplatky, bratříčkaření, soudružkaření, mafie atd. atd. Bude hůř a bude sranda.
  • 21. 9. 2009 19:47

    bez přezdívky
    To jsem taky zvědav. Jestli se do toho státní ČTÚ nebude vrtat, anebo regulací projeví svojí důležitost. Stát svými regulacemi neustále pokřivuje a poškozuje tržní prostředí, doplácí na to podnikatelé a především zákazníci (=občané). Tržní prostředí v pokřivených podmínkách nefunguje tak efektivně ve prospěch zákazníků, občanů, jako v situaci, kdy není poškozováno zásahy státu. Svými zásahy si státní úřady, tedy stát, udržují svojí moc, vliv, na pokud možno všechny oblasti našeho života. Čím více mocný stát, tím lépe. Pro všeobecné blaho, ve veřejném zájmu, ovšem. To je teorie. Baštíte to?
  • 21. 9. 2009 18:24

    bez přezdívky
    no to jsem zvědav jak to s tou regulací dopadne, aby se nakonec nestalo, že čtú shledá cenu za šíření signálu u CDG příliš vysokou a nebo u telefónicy O2 aby jim nesnížil ceny a CDG by tak jeli v režimu nulového zisku prostě jen zaplatí pronájem ČRa a marže žádná :-DDD bych se docela nasmál :-DDD no jsem fakt zvědavý jak to dopadne osobně se domnívám, že v českém kocourkově to skončí tak, že se k ničemu nedospěje a vše bude jako dřív a za chvilku z muxu 3 vypadne public tv pak Z1 a nakonec mux 3 bude prázdný a bude jen testovat primu HD a pak zruší smlouvu o pronájmu s ČRa a budou používat jen 3 vysílače v praze, kde bude jen Noe a budou tam testovat primu HD a z celé slavné digitalizace zbyde jen pár článků na internetu ._dDDDD a budem tu mít jen mux 1 a mux 2 :-))))
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).