Do toho jste me ovsem typickou "novackou" manipulaci natlacil. S posledni vetou ale naprosto souhlasim. Jsem jednoznacne pro mistni referendum a take jsem to tu nekolikrat rekl. Jen velmi pochybuji o tom, ze odhad ceny upravy je realisticky (a jak to tady tak ctu, nejsem sam). Chtelo by to nejaky objektivnejsi odhad nakladu a posoudit jak se to promitne do rozpoctu obce. Zaroven vysvetlit jak se promitne do domacich rozpoctu, pokud uprava prevadece provedena nebude. Proste poskytnout uplne a objektivni informace. Neni nic jednodussiho.
Pak je pomerne velkohube prsit se ze mam lepsi reseni (kdyz mi ovsem tu podstatnou cast zrealizuji jini, ze). Nechte to na mistnich, at si o svych penezich rozhodnou sami...
Jak ho muzu upravit? Neni muj. Pokud by byl, a pokud neni vysilac a jeho antenni system v dezolatnim stavu (Radioport jiste nebral celou dobu penize za nic a vysilac radne udrzoval), nebyl by to samozrejme zadny problem. Za tech 140 tisic rocne (i bez pomniku).
Jiste ze mam. Upravit (velmi setrne, zadne miliony) prevadec na DVB-T. K cemu je vubec ten slavny digitalizacni fond, kdyz ne k investicnim akcim tohoto druhu?
Naprostý souhlas. Já se nedivím nejen těm lidem ale ani těm radním. Ty peníze které by stála rekonstrukce toho převaděče na DVB-T bych raději použil třeba na opravu chodníků nebo vybudování kanalizace. Určitě by to byla rozumnější investice.
Tak jsem našel ještě jednu informaci ohledně převaděče v České Kubici. Podle katalogu firmy TEROZ by na tomto převaděči měly být tři programy: ČT1, ČT2 a PRIMA TV. ČT1 na k39, ČT2 na k46 a PRIMA TV na k32. U programů ČT ovšem není údaj o primárním signálu. Ani za pomocí těchto údajů jsem ale nenašel parametry těchto převaděčů v databázi ČTÚ, takže nevím kde je pravda.
Pane Ráczi, děkuji za Vaši odpověď, tu poznámku od AAA nehodlám komentovat. Vraťme se ale k hlavnímu tématu a to je alternativní TV příjem v České Kubici. Až na vyjímky, jak sám uvádíte, tam DVB-T nezachytí a proto jim STB pro další TV, videa a DVD rekordéry i s digitálním tunerem, nepomůžou. Buď jim tedy zbyde v domácnosti jen jeden TV s možností aktuálního příjmu přes satelit, nebo si musí připlatit za další satelitní příjem. Tím jsou ovšem komfort a běžné divácké zvyky zásadně omezeny, nebo za podstatně jiné investiční i provozní náklady. Tento fakt si uvědomují i místní zastupitelé a jejich voliči?
Pane Ráczi. Vaše tvrzení o počtu vysílaných programů z výše uvedeného převaděče má jednu zásadní mezeru. ČTÚ eviduje pouze jeden kanál přidělený této pozici. Tím kanálem je k32 pro Prima TV. Žádný další kanál v databázi ČTÚ pro tento převaděč přidělený není. Pokud nejste tedy schopen nějakým způsobem doložit faktický stav věcí, pak nemá smysl o tomto problému vůbec diskutovat. Z mého pohledu tam žádný další kanál není. Pokud by tam totiž byl, pak by ČRa ve spolupráci s uživatelem příslušného MPXu pokrytí dořešily. Víc k tomu nemám co říci. Enik.
Defakto je to tak, jak píše pan AAA níže. Lidem už říkám dávno, že skončila éra možnosti sledovat něco jiného, než-li nahrávám. Lidé to vesměs řeší tak, že nahrávají pořad a na jiný se dívají na jiné televizi doma. Nejběžnější jsou 2 x TV v domácnostech. Celkem takovým lidem závidím, že mají tolik volného času. Samozřejmě až skončí ŕa videorekordérů (vidím to tak do 2 let), budou mít DVD rekordéry standardně osazené DVB-T tunery a problém vyřeší. Momentálně je to takto: v drtivé míře si lidé kupují standardní sat.komplet pro 1 TV v obýváku a k té druhé a třetí TV doma si pořídí levný pozemní set-top-box.
Většina lidí má video nebo DVD rekordér na kterém se nahrává jiný program než běží na obrazovce. Například když běží sport, tak ostatní kanály nepřestanou vysílat. Občas se zajímavé pořady i překrývají. Nehledě že celá domácnost se těžko domluví na jednom programy, obzvlášt když budou moci vybírat z desítek dalších.
Standardni divak, ma pane Pametniku, jednu televizi v obyvaku, DVD prehravac ktery krmi DVDecky za pedesat korun z trafiky, zaprasene VHS video ze starych casu, ktere uz rok nikdo nezapnul a mozna jednu dalsi televizi v loznici nebo detskem pokoji.
Nevim z ceho plynou vase predstavy o tom ze plnohodnotna nahrada musi nutne byt schopna nakrmit s konstatnimi naklady neomezeny pocet prijimacich bodu. A i kdyby, proc by to mela byt zrovna starost pana Racze? Ten nabizi pochopitelne to, co ma v tuto chvili nejlepsi pomer cena/vykon.
Pane Raczi, nic ve zlém, obecně Vás dlouhodobě morálně podporuji a Vašemu podnikání a hlavně místní DVB osvětě fandím. Ale napadá mne kacířská otázka. Pokud je pro Vaše klienty akceptovatelná cena za nový satelitní komplet, očekávám, že i v minulosti měli dostatek prostředků na nákup další zbytné techniky v TV oblasti, jako videa a DVD přehrávače nebo dokonce rekordéry. Proto si troufám tipovat, že mnoho domácností na Domažlicku vlastní a dosud smysluplně používalo další TV a něco na nahrávání. Co jim dnes nabídnete jako plnohodnotnou náhradu? Zejména potom, co jim satelity nabídku mnohonásobně rozšířily. Také požadavky na to, moci si něco zajímavého nahrát, když se koukám na něco jiného, se spíše budou zvyšovat. Tento fenomén si Vaši diváci uvědomují, Vy sám je na to iniciativně upozorňujete? A nebo v prvním okouzlení z kvality a množství programů jsou v takovém šoku, že s výše uvedenými požadavky přicházejí až později, když zjistí, že jim jejich videa a rekordéry samostatně nefungují? Jak to potom řešíte, co jim nabízíte a za kolik? Není to provokativní otázka, jen zájem o to, jak se s touto situací vyrovnává standardní divák.
Proč se zde pořád spekuluje?! Převaděč v České Kubici vysílá analogové programy ČT1, ČT2 (s piktogramem), Novu a Primu! Na jakých kanálech přesně nevím, není to vůbec podstatné. Podstatné je to, že v této lokalitě signál z Vraního vrchu není vůbec, občas některá chalupa chytně Krašov (těm nabízím pozemní set-top-box) Ostatní kupují houfně satelitní komplety a vůbec se jim nedivím. Takový komplet pro 2 družice s neomezenou kartou nabízím pod 5 tis.Kč - což je už směšná částka a každý druhý si to může dovolit. Vesnice v našem příhraničí budou používat satelitní příjem - o tom nelze diskutovat. Je to nejrychlejší a zároveň nejlevnější řešení pro takovéto problematické obce. Starostové a zastupitelstva obcí nemají takové informace aby sami mohli rozhodnout, proto rozhodli tak, jak jim firma Radioport poradila. Je evidentní, že stávající analogové 4 programy by stejně lidem nestačily. Těším se na nějaký podobný článek zase z jiného okraje naší vlasti :-)
Je to trochu divné, že soukromá firma dává ruce pryč od pozemního vysílání. Jestli za tím společně s radními není prodloužená ruka lobistů DVB-S, kteří se snaží vytěžit pro sebe z nynějších problémů DVB-T v dané lokalitě.
Ty lidé tam přece už dávno museli přijímat ČT1,ČT2 a TV NOVU,než se rozvinulo DVB-S.To by tam byl už dávno převaděč,kdyby nešel Krašov,či Svatobor,nebo Barák.
Je asi pravda,že tam bylo dříve pohraniční pásmo.