Vlákno názorů k článku Chrombooky a Google Chrome OS udělají z vlastnictví cloud od Repefe - Všechno tohle co popisuješ můžeš dělat už teď...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 5. 2011 9:38

    Repefe (neregistrovaný)

    Všechno tohle co popisuješ můžeš dělat už teď ... rozdíl je, že s ChromBookem nebudeš moct dělat nic jiného. Myšlenka, že bych měl doma primární počítač a chromebook a tablet a chytrý mobil a platil zvlášť za internet v mobilu, chromu a za pevnou linku mně nechává chladným, vyhazování peněz přeci jen není můj oblíbený sport.

    Co se týče konektivity, 100 mb zdarma je výsměch ... kdokoliv, kdo bude chtít ChromBook používat na uchovávání dat/sledování videa/obrázků/pos­louchání hudby si bude muset připlatit nebo používat ChromeBook pouze když jsou připojení přes vlastní wifinu. 100 mb to je hodina poslouchání muziky.

  • 14. 5. 2011 14:23

    Jiří H (neregistrovaný)

    Mě přijde fajn a vážně uvažuji o tom, že si ho pořídím jako sekundární počítač. Není to pc na práci, ke které potřebujete specializované aplikace, na to budu mít primární počítač. Tohle je věc, kterou si hodím do batohu kdykoli někam půjdu a budu tušit že ho budu potřebovat, pokud půjdu na přednášku do školy, sednout si do kavárny, atd. Všechny běžné věci na něm v pohodě uděláte. testoval jsem cloudové aplikace a co se týče úpravy textů, tabulek, prezentací, etc. jsou tam naprosto dostačující aplikace. Pokud jde o úpravu fotek a práci s grafikou, testoval jsem taky několik aplikací a některé mají víc funkcí než běžný člověk potřebuje a jsou dostatečně svižné na pohodovou práci. Dokonce jsem narazil i na takovou která umí otvírat psd formáty. Všechny tyhle aplikace jsou navíc zadarmo a i když jejich lepší bratříčky pod windows by jste našli, pravděpodobně budou placení.

    Pokud jde o hudbu a video, to už dnes pouštím jedině online, proč toho mít plný disk? Většina známých na filmy a seriály kouká přes online služby ze stejného důvodu a prostě proto, že zaplatí nějaký měsíční paušál a můžou koukat jak se jim zachce. Stejně tak fotky dnes už většina lidí hodí rovnou na rajče, facebook, nebo něco podobného prostě proto, aby se k nim dostali všichni, kteří s nimi mají něco společného a pokud mají nějaké jen pro svou potřebu, nastaví jako privátní a je hotovo.

    Hlavní výhodu chromebooku jako sekundárního zařízení vidím v tom, že nemusím řešit žádné přenášení souborů a synchronizace mezi ním a primárním počítačem. Nosím sebou chromebook, dělám na něm co potřebuji a když přijdu k primárnímu pc, prostě ho zapnu, otevřu chrom a mám tam všechno.

    Jako firemní zařízení má imho taky dobrou perspektivu, protože velké části zaměstnanců bohatě stačí to co umí a pokud jde o specializované aplikace, bude to pravděpodobně fungovat tak, že se budou virtualizovat po firemní síti, takže si je otevřete přímo v chromu a pracovat budou se soubory uloženými na firemních discích. Ideální řešení, zaměstnanec se nemusí o nic starat, má stroj který funguje a nemusí každou hodinu volat ITka s tím že mu něco nejde. IT oddělení pak vyřeší to že to po firemní síti bude krásně a bez problémů běhat.

    A pokud jde o to 3G připojení a 100mb fup, tak se mrkněte tady co vlastně google nabízí:

    http://www.google.com/chromebook/#features-connectivity

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).