Vlákno názorů k článku ČRo 1 Radiožurnál ztratil nejvíce posluchačů ze všech stanic rozhlasu od anonym - ČRo má stejné problémy jako ČT. Každá změna...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 8. 2009 10:49

    bez přezdívky
    ČRo má stejné problémy jako ČT. Každá změna narazí na etablobané přicucnuté...tak narazila i Tachecí, její projekt měl výsledky.
    Jediné řešení je ČRo privatizovat. Třeba takový ČRo6 večer, to je propagandistická žumpa jedné party...
  • 11. 8. 2009 11:05

    Petr Kudrhalt
    Mě docela zpravodajství a reportáže na ČRo1 vyhovují ale pokud to posloucháte celé dny/týdny v práci začne vás hudební složka neskutečně otravovat. A když zemřel Michael Jackson, neslyšel jsem ani jednu skladbu od něj. Nerve mi to nijak žíly ale byla by slušnost pár skladeb zahrát.
  • 11. 8. 2009 13:07

    bez přezdívky
    Tak výsledky B.T. jsou vidět ne ? Prostě RŽ se dál propadá a propadá, jak se dalo očekávat a že se přiklonil trochu více k ženám, což se tvrdí, že jim narostl trochu, počet posluchaček. Tak to nehraje roli. Prostě, rozdělali to. Blbě. A nikdy to nedodělali. Ale privatizace není řešení. Ať si ředitel ( prozatimní ) tj. Medek pustí BBC Radio 1 a uslyší, jak má vypadat vlajková loď veřejnoprávního média a není, co řešit. Jistě, že první, co udělala, bylo to, že zprasila neuvěřitelně playlist.
  • 11. 8. 2009 13:41

    bez přezdívky
    http://www.radiotv.cz/p_radio/r_obchod/radioprojekt-i-iiq-2009-drtiva-prohra-cro/ zde jedocela trefný příspěvek... Já tomu, ale neříkám ,,kočkopes", ale ,,rozestavěná budova"... Paradoxně, budovu, tu fyzickou, tu ČRo, dostavěli, ale tu virtuální nebo-li tu poslechovou nebo-li, to ČRo 1, co vnímají posluchači, tak to rozbourali, ale nedostavěli ani nepřestavěli ani nic, jen rozbourali a pak to ztrnulo... A v takovém stavu se to předkládá. O znovu opakuji příkladBavorska tři, který o něco dříve provedl totéž a pak se s hrůzou Němci vraceli a najednou vydávali prohlášení, že veřejnoprávní rozhlas SE MÁ LIŠIT, NIKO-LI S KOMERČNÍM SROVNÁVAT ! Ach, jo...
  • 11. 8. 2009 14:14

    bez přezdívky
    No ono je to hlavně v tom, že ČRo 1 nepřišel s něčím jiným - tedy s hudbou, kterou jinde člověk neuslyší, ale s tím, co uslyší skoro všude jinde - třeba při poslechu kombinace "Blaník+Frekvence 1" (conservative format zpívaný česky, slovensky a anglicky). Řešení hudby na ČRo1 - Radiožurnálu je jediné - doporučil bych oslovit redaktory čtvrtého okruhu ČRo - tj. z Rádia Wave,
    ať jim sestaví pořádný playlist - a do půlroku maji + 100 tisíc posluchačů ...
  • 11. 8. 2009 15:32

    bez přezdívky
    Tohle je cesta o které bezesporu vědí. Tedy Wave mělo mít svůj pořad na Radiožurnálu. Ono to také souvisí s mými narážkami na BBC 1. Až na to, že Wave je ještě mnohem lepší nežli BBC 1 a to už naráží na problém. Je ještě neotřelejší. I Angláni si museli raději udělat pro mladé BBC 6, protože BBC 1 už tohle nepoztihovalo. Jenže Wave je ještě lepší, nežli BBC 6 a to už je vážně dost velký problém. Tedy obávám se, že tohle by asi už hodně lidí nezkouslo. I když, zase když by k tomu došlo. Tak pak je Wave zbytečné a může se z fleku zrušit. Ale to by byl tvrdý tah. Mně by se tedy líbil. Mít místo Radiožurnálu Wave. Ale obávám se, že většina společnosti by to prostě nevydržela. I když by to bylo správné, geniální a odvážné. Ale příliš sebevražedné a riskantní. I když při mírném učesání zároveň i proveditelné. Proto ty rejpance s Radiem FM, BBC 1 a spol. Ona je tam ještě jedna možnost. A to právě to odlišení od komerce a ta dřívější cesta B3+OE3, plus i hodně stará Hvězda či Československo. Tedy nějaký metal a rock and roll tam tehdy byl. Ale když vezmu B3, tam toho bylo moc. A všechno. Takhle by to šlo. Hodinu folk, hodinu rock, hodinu techno a vyhrabat esa v ČR. Šlo, ale to asi nikdo, nikdy neudělá. Vedle takových lidí jako Jiří Černý nebo Petr Dorůžka by tam klidně i mohl být Turek z Wave nebo Pavel Klusák. Jo to by pak bylo o něčem takové RŽ a Wave by mohli klidně odstřelit, když by přenesli takové věci na RŹ. Ale obávám se, že to si nikdo v tomhle státě netroufne.
  • 11. 8. 2009 16:04

    bez přezdívky
    Myslel jsem to spíše tak, že hudbu na RŽ by vybral nějaký redaktor z Wave, který o hudbě něco ví, - a né, že se objedná univerzální playlist z nějaké agentury podle nějakého klíče, kterej má zaručit záběr na určitou cilovou skupinu... Prostě to vybrat s citem a nerotovat třeba jen 100 skladeb, ale poskládat to tak, aby se třeba za 168 hodin (týden) neopakovala žádná skladba (hudebni archiv CRO je obrovsky) ... a nepouštět "normalizaci", ale hudbu od 60 let až po současnost....
  • 11. 8. 2009 16:21

    bez přezdívky
    To by mohl být také zajímavý způsob, co navrhujete, tedy opravdu rozumné a celkem levné řešení a s tím archívem ČRo máte pravdu. To je fakt. Až jsem se rozčílil, když si člověk uvědomí, co všechno tam leží díky těm paskřivcům ladem, jen tak, někde ve skladě.
  • 11. 8. 2009 14:23

    Petr Kudrhalt
    Jj souhlas BBC R1 je dle mého názoru solidní porovnání. BT ale nikdy playlist nezprasila. Hrajou pořád stejné sra*ky.
  • 11. 8. 2009 15:20

    bez přezdívky
    To je právě omyl. Před tím to měli podstatně širší, tedy, jak s oblibou tvrdím zahráli i Zappu, když měli světlý den. Teď točí,m jen několik věcí stále dokola
    /viz. i tvé plně realné příspěvky do diskuse/ a sice přímou odpovědnost nese asi nějaký hudební dramaturg nebo někdo takový, hudební ředitel nebo, jak tomu říkají... Ale vzniklo to na základě jejího modelu.

    Pokusím se o ROZBOR.

    otázka: Co je příčinou současného, ,,divného " stavu ČRo ?

    odpověď : Rozdělení Československa, na Česko a Slovensko. Česko ztrácí stanici pro mladé a jeho Wave přežívá v DVB-T/S/C, zatím, co slovenskému Radiu FM se na FM daří. Česko provozuje RADIOŽURNÁL, zatím, co Slovensko zpravodajskou stanici , do dnešního dne, žádnou nemá.

    otázka : Je Radiožurnál dobře zavedenou ZPRAVODAJSKOU stanicí v České republice ?

    odpověď: ANO. Bezesporu, je tomu tak i přes všechny neduhy a problémy a pokusy o předělání je stále nejvýznamější zpravodajskou stanicí.

    otázka : Má být na ZPRAVODAJSKÉ stanici hudba ?

    odpověď : No mohla by tam částečně být. Proč ne ? Ovšem pak musí vyhovovat všem a ne jen nějakým úzkým zkupinám, např. bývalým soudruhům, nějakým discofilům ze 70.tých let /českým/ atd. Pak musí hrát od jazzu po dechovku a techno a metal a folk a ethno a hity atd. atd. Prostě všechno !(snad s vyjímkou hudby vážné.) Protože přece zprávy a politické informace jsou také pro ZCELA VŠECHNY ? Nebo snad, jenom pro někoho ? Vybraného ? V tom, je koncepce alá B.T. chybná / a tím i ještě jednou odpovídám, původní hudební rozsah byl podstatně širší i když samozřejmě totalitní odrhovačky obsahoval taky, ale kromě těhle soudružských šlágrů se tam daly najít i slušné věci, což je dnes velmi obtížné až takřka, neproveditelné.../ .

    otázka : Je běžné aby zpravodajské veřejnoprávní stanice v Evropě, např. německé, britské atd. obsahovalůy hudbu ?

    odpověď: Nikoli, není to běžným evropským standardem. Takové stanice se soustřeďují většinou pouze na zprávy a související informace a rozbory a hudba se na nich nehraje. Jde pouze o stanice mluveného slova.

    otázka: Pokud by se Radiožurnál přizpůsobil takovému běžnému evropskému, zavedenému měřítku, má být i potom nadále na FM ?

    odpověď : Nikoli. Taková stanice na FM rozhodně napatří. Pro nehudební stanici, je FM škoda, pak může být na KV,SV, DV, Případně DVB-T/S/C, DAB, DRM atd. Ale už ne na FM.

    otázka: Vyhovovalo by to českým politickým stranám, politikům všeobecně, veřejným činitelům atd. ?

    odpověď: Nikoli. Nevyhovovalo. To, že se o nich hovoří na FM je pro ně výhodnější, neboť pro posluchače je běžnější přeladit FM nežli přehodit rozsah na KV/SV/DV atd. Jsou tedy na FM dostupnějšími, vtíravějšími.

    otázka: Je toto přežitek ? ( Z doby totality a všehopolitiky vnucování obyvatelstvu ?)

    odpověď: Patrně ANO.

    otázka: Je tlak veřejnosti a poptávka občanů po běžné, odpočinkové tzv. life stylové veřejnoprávní stanici ? Srovnatelné s komerčními stanicemi ?

    odpověď : Bezesporu ANO. Takové požadavky a přání jsou v hojné míře a zaznamenává to i ČRo.

    otázka : Jsou takové požadavky na větší komercionalizaci ČRo ve své podstatě správné ?

    odpověď : Patrně nejsou. Veřejnoprávní média by naopak měla zajistit něco, co nemohou zajistit média komerční, pokud chtějí dělat to samé, jsou zbytečná.

    otázka : Jsou volné frekvence na FM pro případnou takovou stanici ČRo ?

    odpověď: Nejsou. Vše se rozdalo soukromníkům.

    No a to je tak asi vsjo.
    Tohle je podle mne současný stav. A současný RŹ je hybrid, vyrobený na základě nějakých takovýhle otázek a odpovědí.

    otázka: Jak to s ním dopadne ?

    odpověď : Špatně. Jestli něco neudělají. Tedy nedostane konečně už ČRo jasnou a srozumitelnou koncepci. A hlavně smyslplnou.

    otázka: Jsou pokusy všelijaké ?

    odpověď: ANO. Vznik stanice Česko. Různé převádění a soustřeďování zpravodajství poslední dobou, nějaké personální změny atd. / Také nejasné hovory o jakési stanici, pouze mluveného slova, pak utlumeny atd./

    To je asi všechno.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).