Troufám si pánové tvrdit, že pláčete sice velice hezky ale na nesprávném hrobě. Situace nejen v ČT ale obecně v celé této zemi není obrazem porušování zákonů, ale impotence celého právního systému. ČT totiž zákon neporušuje, ale ve svůj prospěch využívá mezery v zákonech. Což mimochodem dělá dnes každý, kdo nějakou mezeru v zákonech najde. Pokud poslanci chtěli opravdu v ČT zakázat reklamu, tak to měli udělat tak, aby to nebylo možné obejít. Takhle vytvořili zákon, který nic neřeší. je pořád dokola. Naše zákony jsou dělané tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Poslanci si už 15 roků snižují platy, ale pořád jim rostou. Neustále tvrdí, že je nutné šetřit, ale stále rozhazují víc a víc. Máme prostě špatné záony, protože máme špatné zákonodárce. ČT vysílá reklamu, protože tak, jak to dělá jí to zákon dovoluje. To není chyba ČT ale zákona.
Nejsmutnější na celém problému je skutečnost naprosté bezmoci občana který dodržuje zákony a předpokládá že budou instituce a především stát dohlížet na striktní plnění zákonů.Obě rady jsou pouze lukrativní fleky pro poslušné paňáci typu Uhde a spol.Ve skrytu duše jsem doufal že nová sněmovna to trochu přitáhne.Bohužel, Babiš jako majitel několika medií asi nebude nakloněn tyto lukrativní peníze nějak omezovat.Nechme se překvapit snad se mýlím.
Víte, jsem poměrně často v kontaktu s cizinci a kreativita je určitě věc, kterou nám přiznávají. Jen ji bohužel často hodnotí velmi negativně, na rozdíl od nás samých. Ono totiž není kreativita jako kreativita a jestli jsme v něčem mistři světa, tak jak něco obejít nebo obalamutit. Jinde ji totiž využívají ve smyslu jak něco unikátního vymyslet. Otázka totiž zní, zda je to nadbytek kreativity nebo spíš nedostatek morálky.
Ano,naše justice je přímo vzorem všem ostatním justicím.
http://www.novinky.cz/krimi/321397-soud-nemel-slitovani-rodina-s-postizenym-ditetem-musi-za-domek-zaplatit-podruhe.html
To jen na odbočení a jako čerstvý příklad.
I kdyby neporušovala zákon, porušuje nepsanou smlouvu s diváky. Pokud televize veřejně deklaruje v přehledu pořadů, že začne vysílat film např. ve 20:00 a pak to nedodrží, jedná se o krádež času diváků. Vrcholem drzosti pak je vysílat upoutávky v čase, kdy tentýž propagovaný pořad již měl několik minut běžet.
Ať si veřejnoprávní televize klidně vysílá reklamy a prezentace sponzorů, ale ve formátu samostatných bloků a minipořadů, které budou mít vyhrazený a předem známý čas v programovém schématu. Každé nedodržení avizovaného začátku by pak měla RTV sankcionovat adekvátním snížením koncesionářských příjmů.
V podstate nemam co dodat, mate samozrejme pravdu, tenhle nahled zvenci mam nastesti tez, diky zamestnani kde o kolegy jinych narodnosti opravdu nemam nouzi. Pral bych to kazdemu alespon obcas zazit, clovek je pak schopen veci vnimat zcela jinak.
Jiste jste take neprehledl muj umyslny usmev na konci vety v mem poslednim prispevku. Mam rad humor, ta predstava me pobavila ;-)
Opět ty vaše ideové pohádky. Jsou různé soukromé školy. Spousta z nich je velice mizerných a soustředí se jen na to, aby zajistila požadované "vzdělání" bandě úředníků, kteří ho podle hloupě nastavených předpisů potřebují. Ty školy jsou důsledně tržní - zaplatíte a dostanete papír. Kvalita a náročnost je naopak nežádoucí.
Nemyslim si, ze jen "nase" soudy takhle rozhoduji, jen na ty jine tolik nevidime a mozna i prave proto si to tu nekdy vykreslujeme v az moc cernych barvach. Tim take samozrejme netvrdim, ze je tu vsechno v naprostem poradku.
btw: Zaujal me vas primer se synem. Premyslim jak bych se zachoval, urcite by si zaslouzil trest, jiste, ale nemyslite, ze by si zaroven mel dostat i pochvalu za kreativitu ? At je to sebeuchylnejsi ci ne ;-)
Toto už se nedá přehlédnout. Chtělo by to zopakovat např.:
http://www.mojecestina.cz/article/2008091107-vyjmenovana-slova-po-l
AdBlock - blokování reklam v běžných prohlížečích na jednom místě:
http://adblock.dajbych.net/
Já jsem s Pepou Novákem dlouho polemizoval. Dneska už s ním v názoru na škodlivost (nebo přinejmenším zbytečnost) výlučnosti ČT souhlasím. Rozhodně se mi vůbec nelíbí tyhlety konspirační teorie směrem k jiným diskutujícím, které věcnou diskusi, která zřejmě někomu není příjemná, chtějí hodit do osobní roviny. Je přece úplně jedno na čí mlýn to je voda. Diskutujme o tématu.
Snad jen slepí nebo "zainteresovaní" nevidí, že ČT objektivně přestává plnit svoji veřejnoprávní funkci (není ji tedy za co platit) a není to ani zdaleka jen osobou ředitele. Pokud je ředitel ČT odměňován za sledovanost a hospodářské výsledky, komercionalizace ČT se po něm de facto chce. Proč ale platit televizi, která se reálně chová (a dokonce podle Rady ČT má chovat) jako televize komerční?
Zajímalo by mě, jestli jen málo víte, nebo je to záměrná demagogie. 24cz rozhodně nepřestala vysílat díky konkurenci ČT24, ale z podobných důvodů jako nedávno Pětka: http://www.novinky.cz/domaci/121592-parlamentni-televize-24-cz-prestala-vysilat.html
Důvodem přerušení vysílání je omezení přístupu k finančním zdrojům. "Peníze na provoz programu 24cz poskytuje společnosti Region Media společnost Atrident Investment, která patří Miloši Červenkovi. Ten v současné době vede se skupinou PPF Investment obchodní spor, jehož důsledkem je zatím nepravomocná exekuce jeho majetku.
Já myslím, že ten majetek problém prodat nebude, ani za zcela komerčních podmínek (vydražit v otevřené dražbě za reálné peníze). Jediné co bych rozhodně neprivatizoval, je archiv. Ten by naopak bylo vhodné zestátnit a vysílací práva prodávat komerčním subjektům formou elektronické dražby. To už jsou ale technické detaily. Rozhodně je to řešitelné a tunel to být nemusí.
Mam za to, ze ten zakon tak bezzuby neni. Jen by se nemela RRTV bat vykladat ho prisne a jit do sporu. Proste prohlasit, ze Stardance neni kulturni ani sportovni udalosti. A ze jde o televizni show, reality show atd.
Pripadne by CT mela prokazat, ze CT musela ziskat prava k vlastnimu poradu a nezbytnou podminkou jejich ziskani bylo vysilani reklamy.
Zakon:
"Provozovatel vysílání ze zákona nesmí do vysílání na ostatních programech zařazovat reklamu s výjimkou reklamy zařazované do vysílání programu v přímém spojení s vysíláním kulturní či sportovní události, je-li vysílání takové reklamy nezbytnou podmínkou k získání práv k televiznímu vysílání sportovní či kulturní události."
Byl jsem poměrně dlouho zastáncem smyslu existence veřejnoprávní televize. Některé zajímavé formáty jsou opravdu těžce menšinové a komerční televize je asi vysílat nikdy nebude. To co ale předvádí VPSTPD (veřejnoprávně placená soukromá televize Petra Dvořáka), ale nemá s věřejnoprávností skoro nic společného. Než takovouhle veřejnoprávní televizi, pak bude lepší srovnat dlouhodobě extrémně pokřivený mediální trh jejím zrušením a dát prostor komerčním subjektům.
Nejsem obecným příznivcem obecných referend, ale jakmile Okamura prosadí tohle svoje jediné téma, jsem přesvědčen, že hlasování o smyslu existenece námi placené ČT bude jedním z prvních. A pokud bude ČT vypadat takhle (nebo hůř), můj hlas bude jednoznačně pro její zrušení.
Mimochodem, Petr Dvořák není původcem tohoto stavu, ale jen vykonavatelem. No jen si představte, že budete mít odměny odvislé od sledovanosti a zisku. Za takových okolností by neudělal z ČT komerční televizi asi jen hodně osvícený jedinec (nebylo těžké odtušit, že ausgerechnet Petr Dvořák, dobře známý "lýdr dygytalyzace", jím není a nejspíš nikdy nebude). Špatně je toho tady prostě mnohem víc než jen osoba ředitele, včetně nominace Rady ČT podle politického klíče, ovlivňování zpravodajství, atd, atd ...
Mimochodem, reklama vysílaná mimo reklamní bloky, eufemisticky zvaná sponzoring, mi hodně vadí i na komerčních stanicích, a to hlavně proto, že není nijak oddělená od pořadu, dokonce občas i ukousne začátek titulků. Product placement nováckého střihu dělá z jinak jakž takž koukatelného seriálu totální trapnost a z jinak jakž takž kvalitních herců prodejné šašky. Myslím, že by bylo záhodno, kdyby si i skalní zastánci potřebnosti existence ČT uvědomili, že do značné míry za tuto trapnost a prodejnost může. Pokřivení trhu je totiž v ČR opravdu extrémní a komerčním televizím se pak ani nelze divit, že se k takové produkci uchylují. Závěr je jasný. Zrušení ČT by bylo ku prospěchu všech diváků.
A ještě jedna poznámka: Kanál Prima Zoom poměrně jasně demonstruje, že i o méně tržní formáty mají komerční televize zájem. Snažila se to ukázat i zpravodajská Z1, kterou ale narozdíl od slovenské TA3 zlikvidovala dotovaná konkurence ČT24. Doufám, že mě Zdeněk Svěrák nezažaluje, za parafrázi z písně Není nutno..:
Nemít ČT? Nevadí! ;-)
No vida a zjevně přesně k tomu Dvořákova politika směřuje. A už se chytla ovečka. Místo toho, aby byla snaha vyměnit mizerného ředitele, budeme vše rušit.
Pohádka o Z1 a její likvidaci díky ČT24 se taky ujala. Jen mi vysvětlete, proč se ve světě uživí soukromé zpravodajské televize vedle těch státních? Krach Z1 je spíš výsledek velkých očí jejího hlavně prvního vedení. Začala vysílat v době, kdy už ČT24 2 roky vysílala. Přesto hned ze začátku nabrala spoustu zbytečných lidí a chtěla vysílat vše, co ČT24. Pak se přeformátovala na TV o ekonomice, ale dál hloupě trvala na DVB-T, které pro tuto skupinu nebylo nutné. Když se to J&T ukázalo jako nerentabilní, TV okamžitě zařízla, byť v úvodních PR plcích tvrdila, že je připravena na 5 ztrátových let. Přitom podle zveřejněných výsledků by po odstřižení DVB-T byla ve třetím roce na nule.
jeste k me predchozi reakce. pokud by ct1 musela investovat penize z reklamy do denniho vysilani, mohlo by to nakopnout i novu a primu. ono totiz neni v poradku, ze reklamu maji rozdelenou jen dve skupiny v zemi( barrandov nepocitam, zatim). reklama ct byla odebrana, aby nastartovala digitalizaci a na scenu prisli novi hraci. jenze to se nestalo. takze nova s primou maji sve koryta a co se tyce odpoledniho vysilani se snazit nemusi.
diky za reakci.tak do dopoledne investovat bych nechtel. tam fakt patri reprizy pro ty, co nesledujou tv vecer. odpoledne na dvojce by se samozrejme dalo zlepsit. jen je otazka, jestli by to mela byt hudba. drive ano. ale dnes v dobe you tube a dalsich portalu, kde mam hudbu hned, nevim, nevim. jde to videt na tom, ze klasicke hitparady s televizi proste vymizely jako para nad hrncem.
Tak s tou hudbou to byl jenom nápad. Spíš jde o to, že:
1) Dvojka je odpoledne nezajímavá a dalo by se s tím něco udělat, stejně jako s Jedničkou.
2) Dvojka má ze stávajících kanálů největší potenciál na zaměření se na mladé, šlo by to ještě na Déčko, ale to nemá tolik vysílacího času a je zaměřená na mladší děti.
ja myslim, ze by se do formatu pro mlade dalo prepracovat dobre rano na ct2. sledovanost je stejne miziva, ale ct to vysila, protoze tak dokaze splnit kvoty pro regiony. takze bylo by to na ct2 od 14:30 do 17:00 a jen pro mlade. navic by to bylo z regionu, takze s vetsim zasahem na mlade prave tam, kde ziji.
To je dobrej nápad :-D. Ono i věci pro mladý dává Art (Tečka páteční noci), tam je ale problém, že je to Art. Nejlepší řešení, na které jsme ještě s Davčou Tomkem přišli je oddělit Déčko od Artu, jinak se moc programově nepohneme. Vypadalo by to tak:
Junior (4-8 let)/Art
Déčko (8-12let)/Trojka (12-24)
Jinak Dvojka by byla od 24 do 40 let a Jednička od 30 let dále :-).
z těch 8 mld Kč, o které jsou majitelé TV přijímačů každoročně obráni jde na RS7 jen nějaké promile, drobeček - a RS7 aspoň vysílá a přitom levněji nežli ČRa, takže dává protihodnotu. Zabýváte se okrajovou záležitostí, Většina z těch 8 mld, jde na úplně jiné parazity nacuclé na ČT včetně parazitujících diváků/příznivců ČT, kterým jiní jejich zábavu musejí platit.
ano, referendem v tomto případě by bylo dobrovolné placení TV poplatku, prostě kdo chce, ať si to platí. Takovému "referendu" je každodenně podroben každý, kdo něco produkuje/poskytuje nějakou službu :)
A vůbec to nemusí znamenat "bulvarizaci ČT" - kvalitních nebulvárních komerčních TV programů - ať placených nebo "z reklamy" vysílá už dnes dost. Pravda - v žádném z nich nemají zajištěno nacuclí kamarádi 8 mld ročně živobytí :)
jednak je zlodějna, kde "zloděje" vytváří systém - kdysi třeba veksláci, dnes různí žijící na dotacích či pobídkách a z veřejných zakázek. No a pak jsou zloději, kteří systém nesystém zlodějnu sami mají jako program - nejen normální kapsáři a lupiči, ale všichni, kdo chtějí žít z cizího a šahají "legálně" do cizích kapes. Samozřejmě vždy je to projevem špatné morálky a charakteru těchto lidí.
Tak se podívej třeba zrovna na dnešní program, ale i každý další den. Spousta dokumentů, naučných pořadů, kde člověk jen tupě nezírá, ale něco se i dozví. A v podvečer i nějaké ty špičkové, po celém světě vysoce hodnocené seriály, ať v repríze "Černá zmije a Jistě pane premiére", tak v premiéře "Pán času."
"nezávislosti" BBC se věnuje i jeden z dílů "Jistě pane..". Je to ten, jak se v klubu u oběda ujišťují jak je BBC nezávislá a že v žádném případě nepodlehně nátlaku :) BBC má navíc i zahraničně propagační funkci, protože UK se stále považuje za velmoc.
ARD/ZDF i ORF zřídili po válce spojenci, protože chtěli mít v Německu/Rakousku propagandu pod kontrolou, stále tam bylo dost nácků i ve vlivných funkcích. Vždyt i kancléř NSR Kiesinger byl dříve členem NSDAP, podobně v Rakousku, kde měli nácka Waldheima prezidentem. Rusové, kteří Waldheima měli "na háku/mohli vydírat" ho dokonce povolili udělat gen. tajemníkem OSN. No a nyní, dle Parkinsonových zákonů si kapři v ARD i ORF rybník nevypustí, naopak obě organizace bytní.
Realita je jiná a toho se obávám. Dnes je spousta mladých sice vysokoškolsky vzdělaných, ve smyslu, že mají diplom, ale většina z nich je vlastně nevzdělaná (raději nebudu říkat hloupá) a člověk často až žasne, že někdo, kdo např.ani neví, kde se píše y-i, kde je hl. město Ottawa, atd. strávil od 1 třídy počínaje vlastně nějakých 17 let ve škole.
že berete "navrhovatele nobelovy ceny" emigranta na dubčekovu doložku, učitele z provinční americké "university" jako nějaký seriozní zdroj :)
I v ČR je několik VŠ, které jsou respektovány i ve světě a řada jejich profesorů i studentů dnes je na úspěšných výměnách taky v celém světě. Taky u nás přednáší dost opravdu špičkových profesorů a tím určitě nemyslím švejnara
především o tom, jestli někdo umí něco potřebného a kolik jeho práce stojí, rozhoduje to, jestli si je někdo ochoten si jeho práci za vlastní peníze koupit, ne nějaký diplom z jakékoliv školy. To neplatí tam, kde se "přerozdělují" peníze daňových poplatníků. Tam rozhoduje mocenské postavení.
Ano ve státním v řadě pozic je diplom podmínkou, bez ohledu na společenskou užitečnost a um dotyčného. Jen si musí ten neschopa s mocenským postavením svoji vyžírku "objektivně zdůvodnit". A někde ani to ne..Taky je diplom podmínkou u některých živností - ale k neumětelovi z jakékoliv školy jde jen trouba a vlastně dnes ten diplom působí jen na trouby, čím dále více lidí, zejména těch opravdu kvalifikovaných, tituly už u jména ani uvádět nepotřebuje.
Tak o tom že je u nás ve školství naprosto všechno špatně,že se raději upřednostňuje studium nesmyslných oborů které na trhu práce nikdo nechce a výsledkem jsou pak plné pracáky studentů, namísto studia učebních oborů po kterých poptávka je a velká, jsme tu před časem už diskutovaly, to není bohužel nic nového.
Ano,dopadlo to u nás přesně tak jak mi už před cca 20 lety předpovídal můj příbuzný z USA kde si tím už taky dávno prošli. "Všichni mladí dneska chtějí po škole vytopenou kancelář, PC a nejmíň 50 měsičně takže kvalitního řemeslníka můžeš hledat leda špendlíkem. Ti kvalitní už ale dneska mají daleko větší plat než ti co mají diplom ale přitom neumí ani zatlouci hřebík" byla v překladu zhruba jeho tehdejší slova. Nemýlil se, bylo jasné že systém "všichni studujte ať máme chytré lidi" který se tu praktikoval dlouho vydržet nemůže.
po r. 89 nastala svoboda možnosti výběru povolání a studií. Zároveň se navýšily kapacity středních i vysokých škol a přitom dorostly slabší ročníky. Tohle vše nebylo ale propojeno s vlastní odpovědností (placením nákladů) za výběr a následné uplatnění na trhu práce. I studium nesmyslů a následné neuplatnění zaplatí daňoví polatníci.
Poté co vyštudovaná mládež zjistí, že nikdo na ně nečeká z otevřenou náručí a pohádkovými podmínkami se uchýlí k možnosti zažádat si o invalidní důchod.
Tak to ještě neznám. Ale upřímně, nepřekvapuje mě to. Spíš co mě překvapuje je to, že jim na to ta komise skočila poněvadž dneska je v těch důchodech tak nepředstavitelný bo.del že beze všeho vyhodí i toho kdo nemá nohy ani ruce.
Než se televizní vysílání prokouše různýma reklamami, spoty, sponzory a upoutávkami, tak uplyne velké procento vysílací doby, než začne skutečný program, takové televizní vysílání spíše odrazuje. Pravda, čím by ale zaplnily celou vysílací dobu, raději donekonečna opakovat, co budou vysílat. A to ještě platit?
Pravda. Pamatuju si, když se po revoluci říkalo, že konečně bude rozhodovat kdo co umí a ne kdo má jaký papír (každému podle jeho schopností). Bohužel zvrtlo se to tak, že bez papíru nemáte šanci i kdyby jste byl na ten který obor génius. Nemusíme chodit daleko, když už jsme u ČT, která, kdykoliv nabírala lidi, tak tam byla poznámka "vysokoškolské vzdělání podmínkou". Bylo úplně jedno, že má vysokou školu úplně z jiného oboru, takže mu byla k ničemu, ale hlavně že ji měl. Naštěstí toto už pomalu padá, zvlášť u IT.
Toto nepadá ani u IT. Jakmile chcete dělat u velké společnosti, je výběr stejně byrokratický jako do státního úřadu. Jen se kádrové oddělení přejmenovalo na HR (lidské zdroje). Pepa Novák tady sice básní tržní pohádky, jenže rozdíl mezi teorií a praxí je značný. V malé firmě, kde se všichni znají, to vcelku funguje. Ale velké firmy jsou byrokratické a formální a jejich kádrováci stejně tupí jako kdysi, jen jejich příručky se změnily.
díky reklamě se můžete dívat zadarmo, myslíte že by mohli existovat bez příjmů ?. Dnes díky platbám zadavatelů reklamy se můžete dívat na internetové portály, televize či sport v televizi bez placení. celý ten provoz platí zadavatel reklamy, aby příslušné skupině možných zákazníků předal informaci, kterou chce předat. Ten obsah/program/sport je jen tím lákadlem, abyste se díval na reklamu - i s fotbalovým zápasem se do vás ze stadionu či dresů dostává info - to taky vyhazujete ? Kdo se dívá na komerční TV a ne na reklamu je vlastně černým pasažerem bez jízdenky :)
U ČT je to trochu jinak, protože tam musíte ten nacuclý ansámbl ještě povinně živit TV poplatky, u těch ostatních si pokud se nedíváte ani tu případnou vstupenku platit nemusíte.
díky. Jen bych nerad dělal rovnítko komerční TV= brak, bulvár. Vždyť dnes pokud se chcete dívat v TV na kvalitní kulturu (operu, balet, koncert vč rocku atd.) , dokument, sport atd. tak to je ne komerčních TV, kterých vysílá už přes 100 čs. programů. Naopak za těch 8 mld každoročně vysílá právě ČT spoustu braku.
Ještě bych připoměl, že kdysi vysílala soukromá 24cz (?) - specializovaná na přenosy z parlamentu, tedy výrazně "veřejnoprávní funkce". No a vysílala naprosto v pohodě a měla být placená jen z reklamy. Taky v zanikla, prostě v konkurenci s povinně placenou ČT nic takového se neuživí.
myslíte, že jsou soukromé školy tak špatné, že proto potomci vrcholných soudruhů dnes vlastně všichni navštěvují právě ty placené soukromé školy a považují je za prestižní ? Podstatou problému je právě to, že spousta studentů (nejen u nás) studuje obory dle své obliby, bez vztahu k možnosti dalšího uplatnění na trhu práce. Takže systém produkuje spoustu nepoužitelných "vzdělanců", kteří jsou schopni se uživit leda nacucnutí na peníze daňových poplatníků.
Hodně mladých u nás nemá ani zájem o studium jako takové, ale jen o ten diplom. Ti co opravdový zájem mají, tak zase často studují obor, kde zas nemá zájem "trh." No a úroveň našich vysokých škol, ať už soukromých nebo státních je většinou ubohá. Nedávno jsem slyšel, že je jich u nás 125?, což je děsivé číslo. Z toho ještě navíc jen 4 technického zaměření. Pro náš stát by možná i 20 bylo moc. A jak říká p. Švejnar ..."...v žádném ratingu světových univerzit nemáme ani jednu univerzitu mezi prvními 250, což není dobrý výsledek." Mimochodem, tady je jeho článek, kde ke konci píše právě o našich školách.
Více na: http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/jan-svejnar-slovaci-nam-vytreli-zrak-1044816#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Souhlas se vším Dane.
Jen pozoruju ještě jeden z trendů, který navazuje na to co si napsal.Poté co vyštudovaná mládež zjistí, že nikdo na ně nečeká z otevřenou náručí a pohádkovými podmínkami se uchýlí k možnosti zažádat si o invalidní důchod.
Začnou papat prášky na depku, psychiku a uhrajou to prostě na palici.Do hlavy ti nikdo nevidí a pokud je někdo dobrej herec má to v kapse a že jich pár znám co to takhle udělali.
Nechci se zastávat poslanců, ale ten problém není v primárně špatných zákonech, ale v systému, který jsme si tady po roce 1990 zavedli. Nikdy nelze v zákoně postihnout všechny alternativy. Když zakážete svému synovi, že nesmí jít zítra ven a on to poruší a obhajuje se slovy že nešel, ale odjel na kolečkovém křesle, tak jej taky nepochválíte, jak vás pěkně občural (leda byste byl úchyl) ale potrestáte jej. Bohužel tohle se děje běžně u našich soudů, kde čárka rozhoduje o tom, jestli musíte nebo nemusíte platit daně. Ještě mám v živé paměti, jak se někteří vysmívali pojmům "duch zákona" a "záměr zákonodárce" a tohle je výsledek. Ve vyspělých státech (a to nejen tam, kde je precedenční právo) se vždy pracuje s těmito pojmy a z nich se odvozují sporné případy.
http://www.mediaguru.cz/medialni-slovnik/reklamni-break/
Kdybyste se ptal v hospodě, neřeknu, ale od čeho je google? ;-)
Novu mi sem raději netahejte, neměl bych ji kam šoupnout, odpad u nás vyváží až v úterý ;)
Ovšem samotná ilustrace k článku mi připomněla doby kdy televize měla nějakou přidanou hodnotu. Dnes už je skoro jedno jestli si budu prohlížet tu haldu letáků ze supermarketů nebo si totéž a opakovaně shlédnu v televizi
ja bych ct zakazal sponzoring, teleshopping v zadnem pripade nedovolil a vratil bych zpet reklamu na ct1. 1% z celkoveho vysilaciho casu, coz dela zhruba 14 minut pro reklamu( tedy 28 reklamnich pulminutovych spotu) za den. reklama by se musela vysilat mimo prime time( mimo dobu 19-23). takze jen pres den, cimz by ct1 mohla investovat i do odpoledniho programu.tak to je napriklad v nemecku. muzu jen pripomenout, ze nova i prima za prijmy z reklamy( kterou pres vyrobky vlastne neprimo platime) vysila odpoledne taky jen archiv. i kdyz ne v podobe zabavnych poradu, ale starych okoukenych serialu. uprimne me na jednicce nevadi reprizy novejsich zabavnych poradu typu vsechnoparty, uvolnete se, prosim nebo reprizy cestomanie. meli by zmizet reprizy z pred listopadove ery. to je fakt ostuda. pro tyto porady bych nechal tak 2 hodiny tydne.proste jedno vysilaci okno. ale nechme to na dvorakovi. jsem zvedavy na tu promenenou jednicku od zari 2014. uz mu nezbyva moc casu.
nic nové, třeba slovenská RTVS takhle obchází zákony už léta...
nejtrapnější je, že tenhle typ reklamy je ještě horší než reklama klasická, protože se takhle nabízí většinou jen různé šmejdy pro zdraví nebo do domácnosti - zakázat a to co nejdříve, na veřejnoprávní TV nemá co dělat reklama v jakékoliv podobě
ps: a to, že někdo ČT1 nesleduje, je snad důvod k tomu, abu neřešil, jestli se na čt vysílá reklama? tak to si nemyslím