ja bych ct zakazal sponzoring, teleshopping v zadnem pripade nedovolil a vratil bych zpet reklamu na ct1. 1% z celkoveho vysilaciho casu, coz dela zhruba 14 minut pro reklamu( tedy 28 reklamnich pulminutovych spotu) za den. reklama by se musela vysilat mimo prime time( mimo dobu 19-23). takze jen pres den, cimz by ct1 mohla investovat i do odpoledniho programu.tak to je napriklad v nemecku. muzu jen pripomenout, ze nova i prima za prijmy z reklamy( kterou pres vyrobky vlastne neprimo platime) vysila odpoledne taky jen archiv. i kdyz ne v podobe zabavnych poradu, ale starych okoukenych serialu. uprimne me na jednicce nevadi reprizy novejsich zabavnych poradu typu vsechnoparty, uvolnete se, prosim nebo reprizy cestomanie. meli by zmizet reprizy z pred listopadove ery. to je fakt ostuda. pro tyto porady bych nechal tak 2 hodiny tydne.proste jedno vysilaci okno. ale nechme to na dvorakovi. jsem zvedavy na tu promenenou jednicku od zari 2014. uz mu nezbyva moc casu.
jeste k me predchozi reakce. pokud by ct1 musela investovat penize z reklamy do denniho vysilani, mohlo by to nakopnout i novu a primu. ono totiz neni v poradku, ze reklamu maji rozdelenou jen dve skupiny v zemi( barrandov nepocitam, zatim). reklama ct byla odebrana, aby nastartovala digitalizaci a na scenu prisli novi hraci. jenze to se nestalo. takze nova s primou maji sve koryta a co se tyce odpoledniho vysilani se snazit nemusi.
diky za reakci.tak do dopoledne investovat bych nechtel. tam fakt patri reprizy pro ty, co nesledujou tv vecer. odpoledne na dvojce by se samozrejme dalo zlepsit. jen je otazka, jestli by to mela byt hudba. drive ano. ale dnes v dobe you tube a dalsich portalu, kde mam hudbu hned, nevim, nevim. jde to videt na tom, ze klasicke hitparady s televizi proste vymizely jako para nad hrncem.
Tak s tou hudbou to byl jenom nápad. Spíš jde o to, že:
1) Dvojka je odpoledne nezajímavá a dalo by se s tím něco udělat, stejně jako s Jedničkou.
2) Dvojka má ze stávajících kanálů největší potenciál na zaměření se na mladé, šlo by to ještě na Déčko, ale to nemá tolik vysílacího času a je zaměřená na mladší děti.
ja myslim, ze by se do formatu pro mlade dalo prepracovat dobre rano na ct2. sledovanost je stejne miziva, ale ct to vysila, protoze tak dokaze splnit kvoty pro regiony. takze bylo by to na ct2 od 14:30 do 17:00 a jen pro mlade. navic by to bylo z regionu, takze s vetsim zasahem na mlade prave tam, kde ziji.
To je dobrej nápad :-D. Ono i věci pro mladý dává Art (Tečka páteční noci), tam je ale problém, že je to Art. Nejlepší řešení, na které jsme ještě s Davčou Tomkem přišli je oddělit Déčko od Artu, jinak se moc programově nepohneme. Vypadalo by to tak:
Junior (4-8 let)/Art
Déčko (8-12let)/Trojka (12-24)
Jinak Dvojka by byla od 24 do 40 let a Jednička od 30 let dále :-).
Tak se podívej třeba zrovna na dnešní program, ale i každý další den. Spousta dokumentů, naučných pořadů, kde člověk jen tupě nezírá, ale něco se i dozví. A v podvečer i nějaké ty špičkové, po celém světě vysoce hodnocené seriály, ať v repríze "Černá zmije a Jistě pane premiére", tak v premiéře "Pán času."
Realita je jiná a toho se obávám. Dnes je spousta mladých sice vysokoškolsky vzdělaných, ve smyslu, že mají diplom, ale většina z nich je vlastně nevzdělaná (raději nebudu říkat hloupá) a člověk často až žasne, že někdo, kdo např.ani neví, kde se píše y-i, kde je hl. město Ottawa, atd. strávil od 1 třídy počínaje vlastně nějakých 17 let ve škole.
myslíte, že jsou soukromé školy tak špatné, že proto potomci vrcholných soudruhů dnes vlastně všichni navštěvují právě ty placené soukromé školy a považují je za prestižní ? Podstatou problému je právě to, že spousta studentů (nejen u nás) studuje obory dle své obliby, bez vztahu k možnosti dalšího uplatnění na trhu práce. Takže systém produkuje spoustu nepoužitelných "vzdělanců", kteří jsou schopni se uživit leda nacucnutí na peníze daňových poplatníků.
Opět ty vaše ideové pohádky. Jsou různé soukromé školy. Spousta z nich je velice mizerných a soustředí se jen na to, aby zajistila požadované "vzdělání" bandě úředníků, kteří ho podle hloupě nastavených předpisů potřebují. Ty školy jsou důsledně tržní - zaplatíte a dostanete papír. Kvalita a náročnost je naopak nežádoucí.
především o tom, jestli někdo umí něco potřebného a kolik jeho práce stojí, rozhoduje to, jestli si je někdo ochoten si jeho práci za vlastní peníze koupit, ne nějaký diplom z jakékoliv školy. To neplatí tam, kde se "přerozdělují" peníze daňových poplatníků. Tam rozhoduje mocenské postavení.
Ano ve státním v řadě pozic je diplom podmínkou, bez ohledu na společenskou užitečnost a um dotyčného. Jen si musí ten neschopa s mocenským postavením svoji vyžírku "objektivně zdůvodnit". A někde ani to ne..Taky je diplom podmínkou u některých živností - ale k neumětelovi z jakékoliv školy jde jen trouba a vlastně dnes ten diplom působí jen na trouby, čím dále více lidí, zejména těch opravdu kvalifikovaných, tituly už u jména ani uvádět nepotřebuje.
Hodně mladých u nás nemá ani zájem o studium jako takové, ale jen o ten diplom. Ti co opravdový zájem mají, tak zase často studují obor, kde zas nemá zájem "trh." No a úroveň našich vysokých škol, ať už soukromých nebo státních je většinou ubohá. Nedávno jsem slyšel, že je jich u nás 125?, což je děsivé číslo. Z toho ještě navíc jen 4 technického zaměření. Pro náš stát by možná i 20 bylo moc. A jak říká p. Švejnar ..."...v žádném ratingu světových univerzit nemáme ani jednu univerzitu mezi prvními 250, což není dobrý výsledek." Mimochodem, tady je jeho článek, kde ke konci píše právě o našich školách.
Více na: http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/jan-svejnar-slovaci-nam-vytreli-zrak-1044816#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
že berete "navrhovatele nobelovy ceny" emigranta na dubčekovu doložku, učitele z provinční americké "university" jako nějaký seriozní zdroj :)
I v ČR je několik VŠ, které jsou respektovány i ve světě a řada jejich profesorů i studentů dnes je na úspěšných výměnách taky v celém světě. Taky u nás přednáší dost opravdu špičkových profesorů a tím určitě nemyslím švejnara
Tak o tom že je u nás ve školství naprosto všechno špatně,že se raději upřednostňuje studium nesmyslných oborů které na trhu práce nikdo nechce a výsledkem jsou pak plné pracáky studentů, namísto studia učebních oborů po kterých poptávka je a velká, jsme tu před časem už diskutovaly, to není bohužel nic nového.
po r. 89 nastala svoboda možnosti výběru povolání a studií. Zároveň se navýšily kapacity středních i vysokých škol a přitom dorostly slabší ročníky. Tohle vše nebylo ale propojeno s vlastní odpovědností (placením nákladů) za výběr a následné uplatnění na trhu práce. I studium nesmyslů a následné neuplatnění zaplatí daňoví polatníci.
Ano,dopadlo to u nás přesně tak jak mi už před cca 20 lety předpovídal můj příbuzný z USA kde si tím už taky dávno prošli. "Všichni mladí dneska chtějí po škole vytopenou kancelář, PC a nejmíň 50 měsičně takže kvalitního řemeslníka můžeš hledat leda špendlíkem. Ti kvalitní už ale dneska mají daleko větší plat než ti co mají diplom ale přitom neumí ani zatlouci hřebík" byla v překladu zhruba jeho tehdejší slova. Nemýlil se, bylo jasné že systém "všichni studujte ať máme chytré lidi" který se tu praktikoval dlouho vydržet nemůže.
Souhlas se vším Dane.
Jen pozoruju ještě jeden z trendů, který navazuje na to co si napsal.Poté co vyštudovaná mládež zjistí, že nikdo na ně nečeká z otevřenou náručí a pohádkovými podmínkami se uchýlí k možnosti zažádat si o invalidní důchod.
Začnou papat prášky na depku, psychiku a uhrajou to prostě na palici.Do hlavy ti nikdo nevidí a pokud je někdo dobrej herec má to v kapse a že jich pár znám co to takhle udělali.
Poté co vyštudovaná mládež zjistí, že nikdo na ně nečeká z otevřenou náručí a pohádkovými podmínkami se uchýlí k možnosti zažádat si o invalidní důchod.
Tak to ještě neznám. Ale upřímně, nepřekvapuje mě to. Spíš co mě překvapuje je to, že jim na to ta komise skočila poněvadž dneska je v těch důchodech tak nepředstavitelný bo.del že beze všeho vyhodí i toho kdo nemá nohy ani ruce.
Pravda. Pamatuju si, když se po revoluci říkalo, že konečně bude rozhodovat kdo co umí a ne kdo má jaký papír (každému podle jeho schopností). Bohužel zvrtlo se to tak, že bez papíru nemáte šanci i kdyby jste byl na ten který obor génius. Nemusíme chodit daleko, když už jsme u ČT, která, kdykoliv nabírala lidi, tak tam byla poznámka "vysokoškolské vzdělání podmínkou". Bylo úplně jedno, že má vysokou školu úplně z jiného oboru, takže mu byla k ničemu, ale hlavně že ji měl. Naštěstí toto už pomalu padá, zvlášť u IT.
Toto nepadá ani u IT. Jakmile chcete dělat u velké společnosti, je výběr stejně byrokratický jako do státního úřadu. Jen se kádrové oddělení přejmenovalo na HR (lidské zdroje). Pepa Novák tady sice básní tržní pohádky, jenže rozdíl mezi teorií a praxí je značný. V malé firmě, kde se všichni znají, to vcelku funguje. Ale velké firmy jsou byrokratické a formální a jejich kádrováci stejně tupí jako kdysi, jen jejich příručky se změnily.