Jestli je něco vysílač nebo převaděč se nedefinuje podle výkonu.
Definiční rozdíl mezi vysílačem a dokrývačem je podle zdrojového napájení signálem. Pokud je zdrojem signál přijatý v běžném TV pásmu jako který koli televizor z jiného vysílače, tak se jedná o převaděč. Pokud je zdrojem přímá linka (páteřní síť ať už radioreleová nebo optická, satelit, apod) pak se jedná o vysílač. Lhostejno zda má 500kW nebo 5W.
Podle této definice jsou tedy vysílače například i ty malé co provozuje Prima a je jich požehnaně, ty berou signál převážně ze satelitu.
Místo převaděče pak ještě může existovat opakovač, který ale na rozdíl od převaděče signál nepřevádí na jiný kanál ale vysílá na stejném jako na kterém to přijal.
Dá se použít jedna podmínka tzv. nutná ale ne dostačující, k rozpoznání. Vysílač může mít jakýkoli výkon, od nejnižších (jednotek Wattů či jen zlomků Wattů) po stovky kilowattů a někdy i megawattů. Převaděč však má výkony většinou malé, jednotky Wattů max pár desítek Wattů. Pokud to má tedy malý výkon může to být obojí, pokud to má velký výkon převaděč to být nemůže (technicky sice existovat může, ale z hlediska logistiky je to nesmysl a nepoužívá se)
Z celého seznamu převaděčů mě zaujal tem v Klatovech(ČT2). Sice nevím do jakého výkonu se ještě jedná o převaděč, ale ČT2 vysílá z vysílače Klatovy-Barák 100KW a to mi jako výkon pro převaděč připadá strašně moc. Asi se tedy nejedná o převaděč.