Vlákno názorů k článku Rozdílné starty multiplexů vyhání diváky na Zlínsku a Jesenicku k satelitu od ivovi - No ono je to tak, ze CTU mluvi...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 4. 2011 10:49

    ivovi (neregistrovaný)
    No ono je to tak, ze CTU mluvi o predstihu muxu1, kdezto clanek o predcasnem zapnuti muxu1. Predcasne (driv nez v TPP) zatim bylo na Jesenicku a Zlinsku jen vypnuti CT2 Zlin a CT2 Valasske Klobouky. To vsak CTU nezminil.

    Ta zprava CTU je tady a pasaz o "podpore satelitu" na str. 13:
    http://www.ctu.cz/cs/download/digitalni_vysilani/zprava-06_vyhodnoceni_tpp_15_03_2011.pdf
  • 7. 4. 2011 10:46

    bez přezdívky
    K bodu 2 : Zabezpečení příjmu do RD, kde jsou v současné době 4 TV + 2 PVR je finančně někde úplně jinde, než koupit lavor pro 1 TV. Tam se od DVB-T liší cena nikoliv v korunách nebo stokorunách, ale v řádech. Tam je cena opravdu někde úplně jinde. Pořídit kartu pro jeden přijímač znamená v tomto případě pořídit 6 karet nebo natahat LANku a kartu nasdílet - to zase ale neumí TV s DVB-S tunerem a satelitní receiver za 800,- si s tím také neporadí. Kromě toho je třeba přihlédnout k faktu, že satelitní provideři se takovéto sdílení karet, byť v jedné domácnosti, snaží všemi možnými způsoby zlikvidovat. Takže už jenom dekódovací karta přijde na stejné peníze jako DVB-T přijímač (mnohdy i PVR ready) k tomu připočítejme náklady na jednotlivé přijímače, multiswitch, předělávku kabelů (musí se předělat tak, aby od každého prijímače vedl samostatný kabel k multiswitchi), k parabole musí jít 4 kabely od multiswitche. Pro DVB-T stačilo koupit 2xPVR (z toho jeden se kupoval dvoutunerový) + 1xSTB. Příjem v RD na 4 místech rozdělený takto :

    1. Jednotunerový PVR slouží jen jako video, protože je u IDTV
    2. Dvoutunerový PVR jako video+tuner pro analogový přijímač
    3. STB u analogového přijímače
    4. IDTV

    Přitom místa 1 a 2 - tedy celkem 4 přijímače jsou na jednom kabelu - pro sat by to znamenalo 4 kabely. V "husím krku", který tam je, jsou 4x LAN+1xDVB-T. Tam se 4xLAN+4xDVB-S kabely nevejdou - tzn. překopávat rozvody. Pořád si ještě myslíte, že cena za přechod analog-DVB-S je srovnatelná s analog-DVB-T ? Já si to tedy určitě nemyslím.
  • 7. 4. 2011 10:12

    Pevy
    1. Název článku je sám o sobě nesmysl. ČT někoho vyhání k satelitu ? Vždyť ČT dokrývá takové zapadákovy, že se mi to často (jako platícímu kocesionáři) nelíbí. Dále ČT dodržuje schválený TPP, pokud někde spustí vysílání dřív, není to nic proti TPP. Na Jesenicku spustila ČT vysílání muxu1 předčasně ? To asi nějaký blb na ČTÚ špatně opsal datum z TPP (ale proč se divím).
    2. Někdo tady pořád brečí nad cenou zařízení pro satelitní příjem. Ptám se: A pořízení DVB-T je snad zadarmo ? Uznávám, že je to stále o něco levnější, ale i zde platí (možná víc, než kde jinde), že za málo peněz málo muziky (a naopak) Podívám-li se na internetové ceny (což může každý zde naříkající "brouzdající" jedinec), tak nový satelitní přijímač lze pořídit i za 800,-Kč (a dokonce takový, ve kterém již byla ověřena i funkčnost nových Irdeto karet od Skylinku), dekódovací kartu pak za cca 1400,-Kč. O anténách se záměrně nezmiňuji, to je potřeba u obou platforem (DVB-T i DVB-S) a není pravda, že je to pro satelit zásadně dražší, to ani omylem.
    3. Pokud komerční televize nemají zájem začít vysílat dřív, než jim nařizuje TPP (což mohou a často je to i technicky bez problémů možné), je to jen věc jejich přístupu a potom by měl ovšem název článku znít trochu jinak.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).