ČRa jsou lídrem maximalizace svého zisku. Chtějí tedy co nejdéle těžit pokud možno z obou služeb, analogové i digitální. Nevracení kmitočtů každopádně digitalizaci vadí výrazně méně než nevypínání.
to že firma chce maximalizovat zisk je normální a správné - aspoň platí daně, ze kterých Jyrka může živit své voliče. Pokud nejsou v rozporu se zákonem, tak v tom přeci není problém.
Trochu bych to poupravil. Maximalizovat zisk bez ohledu na protichůdné zájmy společnosti je samozřejmě legální, ale správné? Spíš pěkně vyčůrané. Jde o jednoznačné zneužití dominantního postavení na trhu. Už aby byla konkurence.
Já nejsem společnost. Jsem ale jedním z mnoha občanů té společnosti. Říká Vám kromě právní beztrestnosti (což je podle mě absolutní minimum slušného podnikatele, nikoli však postačující) něco pojem etika podnikání?
pane, jaká etika, ta vaše ? Pravidla v této zemi určuje stát, který i má dohlížet na jejich dodržování. Pokud tedy vy považujete konání někoho za odporující těmto pravidlům, volejte k pořádku státní orgány. Pokud považujete za špatná ta pravidla buď se nedá nic dělat nebo to zkuste změnit a dejte se do politiky.
pane etiku vždy vytváří prostředí. Jiná je ve veřejném domě a jiná ve veřejných zakázkách. Jiná je v různých církvích a jiná je třeba v showbusinessu. Taky je jiná mezi jednou skupinou podnikatelů a jiná u jiné. Ale vždy to obecné, co tu etiku a morálku vytváří a nakonec rozhoduje je to, co je dáno státem - zákon. A podstatné je, jak stát dodržování zákona vymáhá. To, že dle etiky na základě zkušeností považuje Franta Pepíka za nesolidního a nemluví a neobchoduje s ním, je něco úplně jiného.
Připouštím, že podobně jako Vy uvažuje velká část české veřejnosti. Bohužel to tady taky podle toho vypadá. Myslíte, že třeba v Británii mají lepší (dokonalejší) zákony? Ale kdepak, jen jsou tak nějak zvyklí se chovat slušně (až na několik málo pohoršujících výjimek). U nás je naopak pravidlem do mrtě využít (až zneužít) LITERY zákona (často psaného na objednávku) ve svůj prospěch, a to i v případě, že podle veřejného mínění jde o lumpárnu. Lapidárně řečeno. I ten kdo (pouze) dodržuje zákony může být z etického pohledu nejen "nesolidní", ale klidně bych řekl i pěkná svině :-). V tradiční demokracii zákon s etikou nemá co dělat (být svině není a nikdy nebude zločin). Kdyby lidi měli limity chování jen podle zákonů, bylo by to hodně, hodně špatné.
pane Ivano. Asi neakceptujete, že každá sociální skupina má poněkud jinou etiku a morálku. Třeba Vás by pravděpodobně muslimové nebo američtí Amishové považovali za neetického a nemorálního. Pokud píšete o "veřejném mínění", tak jste zase vedle - veřejné mínění v Anglii a Francii bylo nadšeno Mnichovskou dohodou, veřejné mínění na Václaváku jásalo, když se Kléma vrátil z Pražského Hradu..
Ve státě platí zákony a aby byly dodržovány, na to musí dohlížet především sám stát.