Sorry, ale když se podíváš do kalendáře tak zjistíš, že je rok 2011 a ne 1950, takže argument o nějakém pozemním vysílání je asi stejně aktuální jako kolektivizace vesnice :o)
d)bezpečnostní význam pozemského národního vysílání rozebírat nebudu, vzhledem k tomu, že nevlastníme žádnou družici, pozemská varianta sdělování musí zůstat zachována
Je fakt, ze mame zabukovanou via ITU-WARC pozici naseho satelitu na 1W a nekolik kanalu v 11 a 12.5GHz. Uz si to nepamatuji z hlavy, nekde ve vydane rocence to mam.
To bukovani CZ sat pozice s asi 60 kanaly je tusim od roku 1981.
Pokud to ve skrini najdu, zdigitalizuju to do PDF a dam na web.
Mozna to nekoho bude zajimat.
Kazdopadne co vim je fakt, ze nektere kanaly na teto pozici CTU pronajima "zapadakum", kteri na te pozici provozuji satelity.
Ale pokud se najde spolecnost co si vyrobi DVB-S/S2 GEO sat, tak stavajici spolecnost musi kanaly uvolnit.
Vim, ze tym okolo "Mimozy" mel pro jednu Pardubickou kabelovku onehda snad stavet vlastni satelit, kterej by se vypustil asi Protonem.
Pak z toho seslo.
Ani zaslání příspěvku 2x po sobě ti nepomůže ty svoje bláboly prosadit, protože to seš právě ty, který notně zaspal dobu a myslí si, že 11 nudných programů v DVB-T může konkurovat kabelovce, která těch programů nabízí 10x tolik a nemá problém ani s HD a celkově s počtem stanic. Navíc naprosto bezproblémově, kdy se uživatel připojí na kabel a sleduje, zatímco u pozemního nesmyslu musí řešit neustále přeladování, problémy s příjmem apod. DVB-T už se jasně vybarvilo jako naprosto nekonkurence schopný nesmysl, takže i kabeloví operátoři hodili za hlavu třeba must carry, což byl jeden z nástrojů jak vnutit zgarba soukromým subjektům. Ale klidně si v těch svých přeludech žij, Amadeusi, bláznům se přece nemá odporovat :o)))
Zaznívá zde mnoho názorů ohledně významu DVB-T samotného.
a)DVB-T je jen a pouze náhrada původního analogového POZEMSKÉHO vysílání, nic víc a nic míň,
b)oproti původnímu analogu umožňuje několikanásobně (cca 4x) zvýšit počet přenášených TV programů při cca stejných nákladech na infrastrukturu a frekvenční pásmo,navíc s podstatně lepší kvalitou obrazu i zvuku,
c)díky většímu množství přenášených programů přináší docela nepříjemnou konkurenci zejména kabelovým operátorům - viz okatá a přehnaná aktivita Jeana V. alias kabeltechnika, který zaspal někde před 10 lety, když kolaboroval s kabelovým analogem a chtěl by s ním i do důchodu,
d)bezpečnostní význam pozemského národního vysílání rozebírat nebudu, vzhledem k tomu, že nevlastníme žádnou družici, pozemská varianta sdělování musí zůstat zachována
e)to,že je v Česku málo kvalitních programů je dloudobým důsledkem informačně-mediálního oligopolu (Nova-Prima) a kabelového "téměř" monopolu UPC. Mimochodem - právě tyto společnosti ruku v ruce s impotentními regulátory (ČTÚ, RRTV) jsou zodpovědny za nynější neutěšený stav,nicméně nijak zásadně nevybočují z celkového společenského prostředí, které bych si dovolil nazvat korupční kamárádšoft, který jde ruku v ruce s podivnými zájmy jistých kruhů mimo ČR.
f)DVB-T tedy alespoň trochu a teoreticky zvětšuje možnosti trhu i v mediální oblasti, bohužel, vzhledem k velmi úzké provázanosti majitelů firem (které by mohly investovat do reklamy) je možnost vzniku a udržení se nových TV stanic téměř nemožná (Barrandov je čestná výjimka).
g)bavit se za těchto okolností o DVB-T2 je jako chtít přepychový palác a mít na závěsnou houpačku.