Dobrý den,
fungovalo to úplně normálně. Na základě výsledků a kapacity školy/oboru mohla nastat jedna z následujících možností.
1. uchazeč splnil kritéria pro přijetí, byl přijat. Zájem o studium potvrdil odvezdánním zápisového lístku. Pokud tak neučinil od nějaké doby, přišel o nárok na místo.
2. uchazeč splnil kritéria pro přijetí, ale v pořadí byl na nižším místě, než byla kapacita školy. Dostal informaci o nepřijetí s odůvodněním, že sice splnil kritéria pro přijetí, ale nemohl být přijat z kapacitních důvodů. Mohl podat odvolání proti rozhodnutí, což mnozí udělali.
3. nesplnil kritéria pro přijetí. Dostal rozhodnutí o nepřijetí s odůvodněním, že nesplnil kritéria. Mohl se odvolat proti tomuto nesplnění kritérií.
Pokud někdo dělal zkoušku v náhradním termínu, tak pro něj škola musela držet místo a v kategorii 1. místo 30 uchazečů přijala jich 29.
Po náhradní zkoušce se doplnil do pořadí i tento uchazeč, vidělo se, jestli je do třicátého místa a je přijat podle 1. možnosti. Pokud ne, dostal rozhodnutí o nepřijetí podle 2. nebo 3. možnosti.
Pokud přijat nebyl, tak jeho místo se uvolnilo a byl místo něj přijat uchazeč z možnosti 2., který podal odvolání a z těch, co podali odvolání, se umístil na nejvyšším místě.
Stejně tak, jako když se uvolnilo místo, protože ten co byl první byl přijat i na druhou školu, na kterou dával přihlášku a rozhodl se jít studovat tu. Pak zase jeho místo bylo uvolněné pro toho, kdo podal odvolání a je umístěn nejvýše z těch, co podali odvolání.
(V reálu je to trochu složitější, ale základní princip fungoval takto).
A pokud jsme už řekl, že půjdu studovat na školu A, ale pak na základě odvolání mne vzali i na školu B a já chci raději tam, tak jsem řekl škole A, že tam studovat nepůjdu, přendal zápisový listek na školu B.
Tím se na škole A uvolnilo místo a vzali dalšího ze 2. skupiny uchazečů na základě
odvolání. A tak dále. Takže trvalo dlouho, než se to usadilo. Na to všechno musí mít zákonní zástupci nějaké termíny (za mne i až docela krátké), takže to také nešlo úplně urychlit.
A do toho začali neobsazené školy vypisovat druhá kola (ne termíny, kola) přijímacího řízení a tím tam v tom nastal další zmatek a běhání rodičů s přihláškami a zápisovými listkami sem tam v panice najít alespoň nějakou školu, kam se moje dítě dostane. A ona ho pak klidně v průběhu těch odvolání/přijetí mezi tím mohla vzít jedna z těch původně vybraných škol.
Ono to v té elektronické podobě bude probíhat podobně, jen to pořadí bude vybrané rovnou, takže odpadne dodatečný koloběh odvolávání, přijímání a přenášení zápisových lístků, protože to vlastně udělá algoritmus.
Blábolíte tady akorát vy. V případě, že byl nějaký uchazeč s náhradním termínem, mělo ve výsledkovce příznak "přijat" o jednoho uchazeče méně. Tady je to třeba vidět: https://www.matematickaberuska.cz/vysledky/2023/Praha/st%c3%a1tn%c3%ad/www.gyarab.cz/PG_-_shoda_-_v%c3%bdv%c4%9bska.pdf. 30 přijímali, 29 přijato, jeden náhradní termín. Co psali tomu 30. nevím, ale pravděpodobně normální "nepřijat".
Rodičů se klidně poptejte, na tom, že v 2. kole se podávalo neomezeně mnoho přihlášek (a často to bylo třeba 10) to nic nemění.
No ale co jsou ty běžné dokumenty? Jednak vysvědčení - a tam se s elektronickým předáním do budoucna počítá, i když letos prý aspoň vymysleli nějaký formulář, který při jejich zpracování ušetří práci školám, jednak lékařská potvrzení, a tam to asi neklapne. Všechno ostatní jsou speciality u kterých bude přínos malý.
A s tím, kdo ty dokumenty potřebuje se mýlíte, pochopitelně je potřebují jednotlivé školy, které je (z vlastního rozhodnutí) vyžadují. Pokud potřebuje něco navíc škola, u které uchazeč koná JPZ, tak jsou to zase jen dokumenty k JPZ (třeba žádosti o úlevy). Rozhodování je sice částečně centralizované, ale to jen v tom posledním kroku. Pořadí svých uchazečů do systému zadává každá škola a má tam určitý prostor pro libovůli.
"Jenze nedavate tam zadny stupen volnosti pro reditele aby si mohli prijmout koho chteji/potrebuji."
Spousta skol prijimala treba na zaklade povedomi o danem oboru, nebo alespon na zaklade projeveni dostatecneho zajmu, to jestli nekdo umi vetny rozbor nebo trojclenku je zas tak moc nezajimalo.
Na druhou stranu, vrele doporucuji kazdemu si ty prijimacky najit. Nejak mam ten pocit, ze vuci tomu jeste prevazne socialistickemu systemu ... se pohybujeme tak na urovni 5, tridy. Max. To ty skolni prijimacky byvaly mnohem narocnejsi.
To co se od tech zaku treba v "matice" chce, bych hodnotil jako tragicke i na uciliste. Na druhou stranu jsou tam stale ty cestinarske nesmysly, kdy se treba po detech opakovane chce, aby hledaly chyby v cizich textech, coz se neuci ani na strednich skolach ...
Jo to zni hezky. Mozna az moc. Jenze nedavate tam zadny stupen volnosti pro reditele aby si mohli prijmout koho chteji/potrebuji. V nasi zemi je to neprekonatelny problem a bude tutiz vymyslenou nejake pravidlo ktere do toho hodi vidle tak ze jeste vsichni budeme z laskou vzpominat na analogovy system.
Bohuzel.
Tenhle způsob (...) je v úředním styku dost normální.
- No právě!
Mně šlo především o běžné dokumenty, které pokrývají - odhadem - tak 80 % toho, co se předává
.
Jasně, že zůstanou takové, které se bezpapírově předávají obtížně, ale ten základ by navrhovanou cestou nejspíš vyřídit šlo.
Kromě toho je potřeba si uvědomit, že u části těch dokumentů není škola, kam se žák hlásí, tím, kdo ty dokumenty potřebuje, protože rozhodování je de-facto centralisované.
Takže ten nascanovaný doklad kontroluje škola, která jen poskytuje učebnu pro přijímačky, ale vůbec to nemusí být (ale často bude) ta, kam se žák hlásí v prvním pořadí
, natož kam se dostane.
To co popisujete, je dosti vysoké riziko lidského prvku, ke kterému může dojít, pokud se to lidem nevysvětlí,.
On totiž ten digitální systém, to co popisujete, nepřipouští.
1. Žák si podá přihlášky až na 3 školy a PŘEDEM
(ještě jednou předem)určí se napevno preference. - na kterou chce být přijat jako první, druhou třetí.
2. Ten systém toto zpracuje dle jeho výsledků přijímaček) a rovnou mu oznámí, na kterou JEDNU (pouze jednu) z těch škol je přijat. Tečka.
3- Čili, po tomto už se ten žák vlastně nemá co potvrzovat (leda formálně), protože si už nemůže zpětně) vybírat z více těch škol.
A ten důvod je jednoduchý, on totiž na ty další přijat nebyl - ten digitální systém, pokud ho přiřadil na jednu školu dle preference, ho z těch dalších vyřadil a jeho místo už nahradil dalším zájemcem v pořadí za ním.
Ergo a znovu, potom už žádné potvrzování, žádný výběr žádné odvolávání, žádné protesty ..
Je jasný že pokud by někdo (nějaký politik či školský úředník) toto připustil, tak skutečně pak se ten systém dokonale zhroutí a nedá se dohromady ani do září..
Samozřejmé, nejde vyloučit že to ten IT systém zmrší i v tom co dělat má. Potom už skutečně nezbude než ho vyhodit a udelat to zase postaru ručně. Třeba přes prázdniny
Když někdo změní vybranou školu 31. 8. a bude přidat, velmi pravděpodobně někoho zase vyšoupne. Takže si vpodstatě nikdo nemůže být jistý přijetím až do konce srpna a místo určité jistoty a možnosti zařídit si svůj život po svém (což je hlavní důvod, proč se ten systém dělá) lidem dáváte nejistotu a chaos až do září. Uvědomte si, že studenti si musejí zařídit intr apod., taky nějaké rozřazování studentů na škole už proběhlo atd.
Pokud ovšem chcete být přijat na místo, které je nepochybně volné, tak s tím nebyl, není a nebude problém. Stačí zajít za ředitelem školy.
A to vůbec nemluvím o tom, že není jasné, odkud byste tu "šanci na přijetí v reálném čase" bral. Vaše charakterizace "blby ITk co nicemu nerozumi" je přiléhavá.
Vy si pletete "školní část příjímací zkoušky" a "talentovou zkoušku" (jak v tomto komentáři, tak v článku). Talentovou zkoušku mají specifické obory, a většinou jsou to zkoušky náročné na organizaci. Školní část přijímací zkoušky teoreticky může pořádat každá škola, i když v praxi většina škol spoléhá na JPZ. Přesto některé školy například zkoušku z jazyků nebo OSP pořádají. Všechny přijímačky na tyto školy jedou přes dipsy, a to včetně těch talentových! Rozdíl je pouze v tom, že přijímačky na obory s talentovkou začly "postaru" a do dipsy se přepíšou až v průběhu řízení, což je dané prostě tím, že v termínu začátku přijímacího řízení s talentovou zkouškou žádné dipsy nebylo. V budoucnu tato zvláštnost zmizí.
Nemáte pravdu, že školy vyhodnocovaly odvolání po tom, co měly potvrzeno, kolik žáků nastoupí. Vzhledem k tomu, že zápisový lístek lze přesunout, totiž nemohly vědět, kdo nastoupí. Mohly vědět akorát, kdo nenastoupí. V extrémních případech se to mohlo řešit až do prázdnin. Zázračný ten analogový systém není.
Náhradní termín samozřejmě je, a předloni (i loni) byl 10./11. 5. Není to "poté, co školy naplní stavy," škola v případě, že má uchazeče s náhradním termínem, musí těmto držet místo.
> osobne dostavit na prislusnou skolu,a vzdy 14 dnu cekat, zda syna vemou, a teprve pak mohl jit na dalsi skolu
Prdlajs, v 2. (a dalším) kole šlo dát přihlášek kolik chcete třeba na všechny školy najednou.
Koho by zajimali nejaci zaci a rodice ... podstatne je, ze si nekdo namastil kapsy miliony za implementaci. A to jak to nebude fungovat, se teprve ukaze. Treba az vase ditko prijmou najednou na 10 skol, zatimco jinemu budou tvrdit ze se nikam nehlasilo. Potazmo se to cele zhrouti, protoze nikdo prece nemohl predpokladat, ze to take nekdo bude chtit pouzit.
Nedelam si zadne iluze ... kdo pamatuje spusteni KOS na FELLu ...
Az na ten detail, ze to zadny chaos nebyl. Skola vyvesila poradi, s informaci ze prijme potencielne rekneme 100, a s dalsi, ze treba jeste 120 v poradi ma dobrou sanci na prijeti (na zaklade statisktik z minulosti).
Kazdy prijaty pak musel v nejake lhute potvrdit, ze na skolu chce. Ti pod carou posilali pripadne tzv odvolani, ktere skoly vyhodnocovaly prave az po tom, co mely potvrzeno kolik zaku nastoupi. Zazracna a zcela analogova technologie.
Ten system nezabezpeci vubec nic, maximalne z toho bude na zaklade vsech predchozich zkusenosti s libovolnytm systemem statu totalni pohroma. Ocekavam, ze jeste v rijnu nebudou nekteri vedet, zda a na jakou skolu byli prijati. Ostatne stejne jako tu mame duchodce, kteri rok a vice nedostavaji duchod, protoze na to mame ty digitalni systemy ...
Letošní kočkopes funguje tak, že na školy s talentovkama se podaly přihlášky klasicky v listopadu, školní část už probíhá, ale po novu nebude zveřejněno ihned přijetí, ale jen výsledky respektive pořadí. Pak budete zpětně do formuláře s pěti školama v únorové přihlášce psát tyto dvě školy s talentovkama a k nim si můžete přidat až tři školy bez talentovek jako všichni ostatní. Ale budete si pak muset u těch až pěti škol zvolit priority dříve, než půjdete na Cermat testy.
Náhradní termín samozřejmě je a býval, v minulých letech se pro tyto lidi držela volná místa už v prvním kole, letos bude náhradní termín ještě před zveřejněním prvních výsledků. V principu je nutno absenci zdůvodnit a nemůže to být s velkým odstupem po standardním termínu. Letošní kalendář třeba na stránkách Cermatu:
https://prijimacky.cermat.cz/menu/jednotna-prijimaci-zkouska
O to právě jde " školy dostanou už finální, uzavřený seznam přijatých žáků".
Což je ten rozdíl oproti minulým rokům, kdy sice ta škola mohla brzy i vyvésit na vrata seznam žáků, přijatých dle jejího příjimácího řízení.
Jenomže a protože většina žáků dávala víc než jednu přihlášku, tak ta stejně ta škola nevěděla jestli ti přijatí na ní budou chodit.
Pokud byli přijati i na jinou SŠ, tak si pak mohli vybrat na kterou chodit budou a tohle se řešilo ručním přenášením lístečků, s patřičným zpožděním. Takže pak se v těch seznamech přijatých stejně škrtalo, a byl v tom chaos, který se pak řešil různě..
Zatímco, v tomhle systému, si ta škola sama nastaví kritéria přijetí (ta se mohou být různá) - ovšem ten systém zabezpečí, že žák bude přijatý pouze na jednu školu z těch co si vybral, ne více..
Myslím, že to je hezky sice vymyšlené, ale bylo by to smysluplnější pokud by celý systém začal fungovat až se začátkem nového školního roku, protože se v současné době míjí dvě vyhlášky ohledně přijímacích zkoušek (podávání přihlášek pro školy s TZ, které byly do 30. 11. 2023 a pak přihlášky co se budou podávat do 20. 2.. ) Ať jsem hledala kde jsem hledala, tak nikde nebylo uvedeno jak bude celé přijímací řízení probíhat zrovna pro žáky, kteří budou podávat přihlášky do 30. 11. 2023, až po telefonátu na MŠMT ČR jsme věděli jak to pro tyto žáky vlastně ve skutečnosti je. Informace tedy za mne jsou pouze poloviční a celé MŠMT trochu zapomnělo na informace pro rodiče žáků, kteří si podávali přihlášky do 30. 11. 2023. Všude se jen řešilo jak to je s podáním přihlášek od 1. 1. 2024.
Jak to čtu, tak to dává smysl, a prakticky se tím řeší problémy, na které se během formulování problémů přišlo,
Dejme tomu, to že student nemůže podat ještě a mnohem víc přihlášek na různé školy , vychází třeba z toho, že by pak měl dělat na každé nich samostatně přijímačky Což prakticky nejde, z nedostatku různých termínů,, je to tak?
Pak tu máme naštěsti tři druhy přihlášek (čili rodič nemusí mít elektronickou identítu) . Jenom tedy asi nutno připsat ke "třetí možností, že pokud někdo pošle škole ten formulář na papíře, ta škola ho bude muset do počítačového systému přepsat sama.
No a v případě té blamáže s datovkou - jak popsáno, je to celé nesmysl. Majitel DS se může přihlásit přes své údaje z DS do DIPSu přímo - a tam to vyplnil. bez konverze. Aby místo toho využil třetí možnost - poslal vyplněnou přihlášku škole, kde by jí museli zase z DS přepisovat do DIPSu, to už je spíše groteskní tři a půltá varianta brod.
Školy do toho nemají co mluvit
, ty jen dostanou seznam přijatých žáků. (Obrazně řečeno!)
Ty přijímačky jsou celé úplně zcentralizované, jednotné testy, centrální vyhodnocení... Uchazeči jsou posláni do přijímacích místností (ano, zpravidla ve škole, kterou uvedli jako první v pořadí), ale vyhodnocení probíhá zase centrálně...
I proto nemáte výsledky hned odpoledne vyvěšené na vratech gymnasia, ale čeká se na ně.
Samozrejme ze souvisi. V papirove podobe by se 30 prihlasek na 30 skol menezovalo dost obtizne ze? Zatimco v elektronicke je to uplne jedno. (tedy samozrejme, nesmi ten system vyrabet firmy ktere delaji e-sbirka a podobne, to pak je treba 100 lidi na vyber skoly pro jednoho zaka, a ten se dozvi kam ma chodit tak v cervenci ... tedy 2030)
Proc by si uchazec nemohl napriklad stanovit, ze techto X skol v tomto poradi preferuji, a kdyz to nevyjde, tak libovolna v okruhu cojavim 30km od meho bydliste, a kdyz ani to ne, tak nejblizsi na kterou to vyjde ...
Jediny primitivni select do databaze.
Podle šéfa CERMATu je nutná, nebude-li využito podání přihlášky přes DiPSy. Pak, pokud chcete využít datovku, potřebujete přílohy konvertovat (nelze uplatnit fikci podpisu). Do článku je to doplněno.
Přijímací zkoušky se školní části jsou z DiPSy vyňaty. Fungují v samostatném režimu. Takže vy se můžete přihlásit až na dvě školy s talentovou zkouškou (v listopadu) a současně pak podat i přihlášku přes DiPSy na tři školy, kde školní část přijímaček není (v únoru).
Bohužel se objevují v různých zdrojích (a to i v rámci Cermatu) protichůdné informace. Cermat sám zveřejnil citované nijak nedatované PDF až po uzávěrce loňských přihlášek, kdy nedává moc smysl, že by to nemělo platit pro letošní zkoušky.
Nicméně u šéfa Cermatu p. Krejčího ověřeno, že systém DiPSy nemění pravidla platná pro posílání dokumentů přes datové schránky. Tam, kde by přihláška byla podávána třetí cestou (konverze papírového dokumentu zcela bez využití DiPSy), by elektronická konverze byla nutná, protože se přikládají i dokumenty o hodnocení ze ZŠ, které jinak než konverzí poslat nelze (na cizí dokument neplatí fikce podpisu). V případě, že uchazeč využije DiPSy, ať u čistě elektronickou, nebo hybridní formu, elektronická konverze není nutná.
Asi bych do toho (ve vlastním zájmu) neměl rejsnit, ale když si představím ta cvičení se zrcadlovkou a fotošopem, která potřebuji udělat pokaždé, kdy někdo trvá na konverzi z papíru... - tak mi připadá, že čistě elektronická komunikace e-mailem (nebo, mezi institucemi, datovkou), kam by škola vyexportovala přehled známek a poslala to jiné škole (apod.), by byla o několik řádů bezpečnější a o řád pohodlnější pro všechny zúčastněné.
Jasně, dalo by se to prohnat Czech POINTem, ale to nic nemění na tom, že je tam papírové médium, se kterým se (teoreticky) dá manipulovat, takže byt o bylo skoro stejně málo bezpečné, zato mnohem méně pohodlné.
Lékařské potvrzení, stejně jako vysvědčení nebo potvrzení o prospěchu od školy čistě v elektronické podobě patrně nezískáte, abyste byl schopen se skenování papírů vyhnout :-) Rozdíl je tak jen v tom, že při podání přihlášky přes DiPSy se podateli a priori věří, kdežto u podání přes datovku ne, tam stát trvá na konverzi přes Check POINT.
Díky za opravu.
Stejně mi přijde kombinace čistě elektronická, kdy se k přihlášce přikládají naskenované nebo ofocené kopie dokumentů, které si uchazeč v originále ponechává pro možnost kontroly
tak trochu protimluv - čekal bych, že čistě elektronicky
se obejde bez použití papíru (a fotoaparátu).
IMHO by si ty údaje měly předávat školy a úřady mezi sebou...
Tohle je takové: kontrolujeme, jestli je student (rodič) lepší při práci s Photoshopem nebo v padělání klasického orazítkovaného papíru
- a pro jistotu se tomu stejně nevěří.
U elektronické přihlášky podané po přihlášení přes Identitu občana nebude nutné nic tisknout ani konvertovat. Původní informace byla nesprávná. Omlouvám se.
Máte pravdu, v článku je to již opravené. Čistě elektronická verze přihlášky s využitím Identity občana elektronickou konverzi nevyžaduje, pouze uschování originálů dokumentů pro jejich pozdější ověření. Zatímco u hybridní (2. verze) při zaslání datovou schránkou je elektronická konverze vyžadována. Za nepřesnost se omlouvám.
Oficiální možnost je čistě elektronicky, autor si vybral alternativu s tiskarnou asi schválně, viz. https://www.prihlaskynastredni.cz/rodice-zaci.html
Kolega si to uzival predloni. Jeho synator (same jednicky na ZS) nezvladl prijimacky. Nejakou nepatrnou roli v tom hralo i to, ze je sel delat se 40tkami nadopovany prasky. On totiz zadny nahradni termin neni. Tedy .. je .. po te, co skoly naplni stavy. To je dobre ze?
Mno pri hledani volneho mista to vypadalo tak, ze se musel osobne dostavit na prislusnou skolu,a vzdy 14 dnu cekat, zda syna vemou, a teprve pak mohl jit na dalsi skolu. Takze tim stravil nejake 3 mesice, nez nasel volne misto.
Fanc Josef a vsichni jeho byrokrati se musi chechtat ...
To je podstatně horší, než jsem očekával.
Reálně totiž nemám tiskárnu (nepotřebuji...) a v práci nám je, v rámci paper-less office
ruší (respektive tisknout mohou jen manageři, což nejsem.
Takže, jak vidím, ta elektronická komunikace spočívá ve složitém
přihlášení identitou do systému, tisku e-mailu (naštěstí tu máme copy-centrum), konverzi dokumentů na poště (Czech POINT), případně scanování potvrzení (copy-centrum) a odnášení dokumentů na školu, protože tam se dostanu snáze, než na tu poštu.
Pak se budu složitě
opakovaně hlásit někam do systému, abych se dozvěděl, kdy se má dítko kam dotavit vyplnit testy, a následně tamtéž dva týdny kontrolovat, že neuspělo...
To věru není systém hodný 21. století, to je pouze digitálně realizovaný a centralisovaný sen úředníka z konce 19. století, který konečně dostal něco rychlejšího, než jsou dopisy a kartotéky!
" Nebylo by bývalo lepší tolik nekvaltovat"
To by si rodicove neuzili ten adrenalin, s bonusem, ze pokud si pamatuji, prave letos je nejvice uchazecu, a bude chybet nejakych 15 000 mist. On si totiz nikdo nevsiml ze se tu pred 15ti lety narodily nejake deti.
A nedelejte si iluze, repete si date za 3/4 roky u maturit. Tam to take funguje uz par let tak, ze maturitni rocnik nevi z ceho a za jakych podminek vlastne bude maturovat.
BTW: Pokud bych takovy system delal ja, blby ITk co nicemu nerozumi ...
Kdyz uz tu mame ty statni prijijmacky, tak by se prihlasky podavaly az po nich, tedy mesic po nich, aby byrokrati zvladli ty prijimacky vyhodnotit ... A ja bych kazdemu jednomu v realnem case zobrazoval jeho sanci na prijeti na vybranou skolu, takze by to mohl kdykoli az do nejakeho terminu (klidne 1. zari) zmenit.
Horší je, že systém měl být funkční už v listopadu. Proč? Protože přijímačky na umělecké školy, konzervatoře či sportovní gymnázia běží již teď a rodiče/školy jsou v absurdním vákuu. Nový systém ještě není a podle starého školy fungovat nemohou. Nikdo neví co bude s dětmi co nakonec na uměleckou školu nenastoupí a jak to ovlivní tři pozice na přihlášce atd.
Tak to je jmnohem horší, než jsem čekal.
Loni jsme si procesem prošli se starší dcerou, takže mám srovnání. Relativně brzy po startu školního roku začaly informační schůzky ve škole, dostali jsme doporučení, adresy čkol kam se jít podívat, a hlavně přesná data a postup procesu od podání přihlášký přes zkoušky až k samotnému přijetí.
Letos máme tu smůlu, že si vše zopakujeme s mladší dcerou. Což o to, školy už známe z loňska. Ohledně procesu všichni ještě na podzim krčili rameny, protože nebylo jasné, jestli ten paskvil bude schválen. Bohužel se tak stalo a nás čeká únor, kdy bude potřeba podat přihlášky novým neověřeným postupem. Samá pozitiva -zatímco loni ředitelé, učitelé a poradci na školách přesně věděli co dělat a nervozní byli jen rodiče, letos nebude vědět nikdo a bude na to jen únor. A neřešitelné situace, kdy se žáci jedné školy domluví, podají stejné přihlášky a sejdou se na stejné střední škole.
Je to krok správnýn směrem? Nebylo by bývalo lepší tolik nekvaltovat, celé to lépe připravit a představit až po letošních přijímačkách?
" oblast školství dostat z roku na rok na úroveň 21. století"
Vazne? Kdyz jsem nekdy v letech 90tych delal prijimacky na stredni skolu, tak byly vysledky dostupne do 2 hodin po ukonceni prijimacek. Zcela neelektronicky na nastence ve vestibulu prislusne skoly.
Nikdo nemusel 14 dnu cekat.
Prihlasky se podavaly taktez zcela neelektronicky, a nikdo kvuli tomu nemusel nikam jezdit.
Narozdil od soucasneho stavu pak ten druhy termin (na jine skole) nebyl nikdy druhy den, ale nejdrive za tyden, spise 14 dnu az mesic. A kupodivu, opet narozdil od stavajiciho stavu, jeste hralo roli i to, jake mel dotycny prubezne znamky na zakladni skole, coz je aktualne uplne jedno, a musi byt prijat i v pripade, ze by propadal, protoze 2,5% ...
Skoly ktere nenaplnily kapacitu pak kupodivu poradaly nejake doplnujici kolo, a na to jestli maji misto se stacilo zeptat telefonicky. Zazracna technologie ...