jako naprostý nesmysl mi přijde poslední dotaz. pán evidentně někde vyčetl o rozdílně snímkovací frekvenci, ale vůbec netuší jak fungují nejzákladnější principy. zřejmě si to představuje jako kinofilm...
Dotaz je nesmyslný zvlášť v dnešní době, kdy se přenosy distribuují v digitálním formátu a záleží jen na modulaci do analogu, jestli je divák uvidí v PALu nebo v NTSC.
K odpovědi na dotaz L. Molnára: cinche (tedy compositní video) raději nepoužívat, je-li možno použít k propojení scart (tedy RGB), protože v compositním videu dochází k určitému zkreslení barev, což se může negativně projevit v kvalitě záznamu.
Moc jsem nepochopil odpověď o anglických / britských kanálech. Na webu Astry je poměrně podrobné vyhledávání (i podle jazyka): http://www.ses-astra.com/consumer/cz/channel-guide/Advanced-Search-TV/index.php
a na pozici 28.2 E to najde víc než 60 programů. Co ale myslel autor větou : ...populární programy BBC...? Na ty programy z ASTRY mi bude stačit parabola 80 ?
K prvnímu dotazu. Na vysílači OVA 618 Hladnov se již od osazení novým AS (29. 09. 2008)neprovádějí žádné technické úpravy na anténním systému. Pravděpodobně má nový AS jiné vyzařovací parametry než původní jednokanálový! Jak jseem se dočetl v jiné diskusi, tak směrem na Opavu a Bruntál došlo k rapidnímu poklesu jak síly signálu, tak i kvality. Směrem z OV na Beskydy údajně došlo k mírnému zlepšení úrovně signálu. ČRa provádí v současné době nějaká technicko provozní měření AS.
Pravdu máte jen částečně, a to pouze pokud jde o barevnou soustavu. Pokud jde o samotný rozklad obrazu, pak je zcela lhostejné jestli je signál digitální nebo analogový. Problém totiž opravdu existuje. Vezmu-li v úvahu evropský a americký televizní formát, pak ten evropský má obraz složený ze 720x576 bodů, což je 414720 bodů užitečného zobrazení jednoho snímku. Ten americký formát má 626x470 bodů, což je 294220 bodů užitečného zobrazení jednoho snímku. V evropském formátu se snímek překresluje 25x/sec. V americkém formátu 30x/sec. Oba formáty jsou tak neslučitelné! Mezi oběma je nutné provést formátovou konverzi. Konvertovat barevné soustavy není vůbec žádný problém, konvertovat ale 30snímků/sec. na 25snímků/sec. už problém je. Stejně tak je problém udělat 576 řádků z původních 470!
Fakt je ten, že v dnešní době signálových procesorů není až tak složité oba formáty přepočítat. V dobách čistě analogových to ale nebylo právě snadné.
Rozhodně nebude, pane Heřmane. Jasně jsem tam proto napsal tuto větu: Budete ale potřebovat mnohonásobně větší parabolu, a to o průměru přibližně dvou metrů.
Měl jsem na mysli kanály jako BBC One - BBC Four, BBC HD, Channel 4, ITV 1 - 4 atd.
Popsané řešení umožňuje pouze nahrávat to, na co se díváte na TV. Plnohodnotné nahrávání jiných pořadů, než sledujete na TV a bez nutnosti TV mít zapnutou, zajistí pouze externí digitální tuner pro video, což je nejlépe STB...
To ano, v době analogových převodníků byla v Evropě u přenosů z USA či Japonska zřetelně horší kvalita obrazu a naopak Američané nebo Japonci měli horší kvalitu u přenosů z Evropy.
Ano. Olympiáda byla v HD. To ale nic nemění na principu konverze. I v tomto případě bylo nutné HD konvertovat na SD, což je podobný princip, jen je poněkud jednodušší. HD je totiž snímáno 25snímků za sec. Jedná se tedy pouze do downscaling z 1080 na 576 řádků.
Ale jak by mohl někdo něco takového koupit za 30 tisíc??? Odezva 8ms, není Full HD, předpokládám, že to má pouze DVB-S a ne DVB-S2, to samé u DVB-T. Tahle televize je úplně k ničemu. To si můžu koupit Full HD plazmu od Panasonicu s úhlopříčkou 106 cm za 25 tisíc a k tomu třeba Technisat digit s2 za 2200 a budu na tom líp (v případě, že nesleduju kabelovku ani pozemní digitální vysílání, což mi ale přijde dost zbytečné, když budu mít skylink).
Mám TV Grundig 37-4830, který nemá cinch audio výstup (pouze koaxiální digitální) a nejsem si jist, jestli na některém konektoru SCART je vůbec k dispozici výstupní AV signál. Budu to muset vyzkoušet, v návodu o tom totiž není vůbec žádná zmínka.
Presne tak, zhruba od pocatku 90 let existuje ciste digitalni TBC (Time Base Corrector): http://en.wikipedia.org/wiki/Time_Base_Corrector , neni problem cokoliv zkonvertovat.
Sam jsem jeden mel pro konverzi NTSC VHS na nase PAL VHS (znami z USA zaslali kazetu a zkonvertoval jsem to do PALu).
Mel jsem krabici od SONY (puvodne pro prevod 8mm/super 8mm na videosignal..24 snimku na 25 snimku) velikosti videa a ta obraz nasamplovala, upravila v pameti a vyhodila na druhem cinchi vykopla v jine norme ven. Zpozdeni bylo cca 1.2s.
Je treba si uvedomit, ze ve studiu (rezie) dochazi ke "zpomaleni" ve videomixpultu a dalsich zarizeni. Kazdopadne az na "vez" to jde digitalne (vetsinou ATM).
Ale prevod do eteru jde bud PAL/NTSC/SECAM nebo DVB-T, ATSC ci ISDB-T.
Kazdopadne na tomto "vezovem prevodniku" do eteru dochazi ke zpozdeni tez.
Musim potvrdit Lukasova slova.
Ono jde o to, ze na teto pozici cca 28st neni jedn jedna druzice.
Jedna ma suprovej vyzarovak nejen pro Britske ostrovy, ale i cast Evropy...takze programy z teto druzice pujdou i na 80cm parabole (ja mam 90-Toroidal).
Ale taky je pravdou, ze na te slabsi druzici, ktera ma navic vyzarovak jen pro Britske ostrovy se s 80cm parabolou nic nechytne. Tady v Zatci jsem pouzitelnej signal mel az u Kovosatu 150cm. Jinak az k Praze (polednik) bych doporucil tak 160cm a na morave nejmene 180cm.