Hodnota všech diskuzí, nejen na internetu, ale i v hospodě, v televizních přenosech, i v parlamentních rozpravách je právě jen a jen v mlácení slámy. Teprev když se lidi seberou a jdou něco udělat, se projeví jejich síla. A politici dobře vědí, že pro většinu lidí je vstání od půllitru v hospodě, od klávesnice počítače nebo obrazovky televize dost velká námaha když se má řešit něco co je zrovna moc nepálí....
Denně se někdo z mých svéprávných přátel přihlašuje do kdejaké obskurní ekologické skupiny. V poslední době mí přátelé projevují dobré srdce v konkrétnější rovině, tentokrát podporují darujspravne.cz. V té souvislosti mě teď něco napadlo - zkusím jim rozeslat soukromou otázku, zda už také darovali. Vsadím se, že nejčastější odpovědí bude Zatím ne, ale chystám se.
Jojo - láska k bližnímu ANO, ale vocaď pocaď. :-)
Napsání článku předpokládá ochotu a schopnost názor - byť ne třeba originální - intelektuálně zpracovat, formulovat a sdělit ostatním. Totéž třeba napsání smysluplného komentáře k článku.
Neříkám, že online aktivity per se nemají smysl. Říkám, že smysl aktivit spočívajících čistě v prohlášení "já taky" je často nemístně přeceňován, zejména v záležitostech týkajících se reálného světa.
Me docela desi, jak snadno jde lidi zmanipulovat, aby bez rozmyslu podporovali to ci ono, klidne i extremni nazory.
Moc me neutesuje, ze ta podpora je stejne virtualni jako komunita, ve ktere se to deje. Ta manipulace totiz virtualni neni. Ta je skutecna. Ti lidi jednoho dne pujdou k volbam (nebo nepujdou, ale i to je svym zpusobem volba).
A druhy rozmer je spis osobniho nez celospolecenskeho razu. Lidi, co se nechaji takhle zmanipulovat, si neuvedomuji, ze jejich jmeno a kolikrat i fotka pod podobnymi silenostmi casto zustanou na hodne dlouho. Co na to asi rekne potencialni zamestnavatel, ktery si bude vyhledat informace o zadateli o misto?
no ted je na ihned.cz clanek jak ti mladi absolventi nemohou najit uplatneni.
Ze prej "ztracené generaci" nebo u nas "generace ztracené iluze". Je to sice blby, ze nejsou mista, ale ja bych to zacal pomalu nazyvat "generaci facebooku" od teenageru po absolventy, protoze prave ti jsou tim totalne zmagoreni a jak pisete vy a v clanku a spousta vas dalsich, tak se pridavaj totalne do vseho hlava nehlava!
Neočekával bych od sociálních sítí, že změní ze dne na den lidi, aby se nejen "na jedno kliknutí" přidávali do všelijakých skupin, ale aby aktivně něco dělali. Facebook se bere do značné míry jako zábava a díky této "neserióznosti" také neztrácí na přitažlivosti.
Podstatné je, že se o nějakém názoru, resp. skupině, která ho představuje, člověk může v dnešní době - díky internetu a sociálním sítím obzvlášť - snáz dozvědět a ZAPOJIT, přičemž není omezen GEOGRAFICKY. To jsou dvě zásadní věci, které tu v takové míře nikdy před tím nebyly!
Díky "elektronickým" skupinám vzniká mnohem širší podhoubí pro šíření, formování a výměnu názorů, než dovoluje přímá komunikace a vzniká POTENCIÁL pro následné uskutečnění myšlenek (shromáždění, demonstrace, založení občanských sdružení atd.). Samozřejmě se to stane pouze v malém procentu případů, ale to je v pořádku - při brainstormingu také vzniká spousta myšlenek a ujmou se jen některé. Už jen vědomí toho, že existují lidé s podobným názorem, může být prospěšné.
To, že média trochu přeceňují množství fanoušků té či oné skupiny je spíš problém novinářů. Tahle móda časem přejde - nejpozději v době, kdy budou sociální sítě stejná samozřejmost jako třeba televize.
Na internet píšu o poruše osobnosti, jsem totiž psychopat, poruchu osobnosti mi diagnostikovala psycholožka. Jsem psychopatický jedinec, mám psychopatickou osobnost, působím obtíže v mezilidských vztazích.