Tak Google Chrome mam uz mesic a prestal jsem uplne pouzivat firefox, Safari a o IE se ani nebavim..
Nejdrive jsem jel na Firefoxu, pote co se stal "balastem" diky pluginum a blbinam, jsem zkusil Safari a prekvapilo me hezkym Apple designem a rychlosti prevysujici Firefox. Nicmene pote co jsem jen ze zvedavosti spustil Chrome, zustal jsem u nej.
1. rychlejsi nez Safari, Firefox
2. vice info se vejde na stranku a jak pisi autori, opravdu neotravuje s prebytecnym menu, zalozkama co jsou zbytecne zabirajici text atd atd.. proste funkcnost
3. NEUVERITELNE jako jediny po IE funguje i s bankovnictvim Komercni banky (ktera je timto STO LET za opicema, ale bohuzel proste na Firefoxu ani Safari si neskrtnete..)
Ano, já vím, že otevře. Jenže ministerstvo nechce RTF. Ministerstvo nechce ani "cokoliv WYSIWYG" nebo "formátovaný text". Ministerstvo CHCE DOC. Ministerstvo VYŽADUJE DOC.
No ale takovi lide byt musi. Sice nejvice krici ti uplne dole v potravnim retezci, tedy ti kterych data nemaji zadnou hodnotu, ale nekdo musi kricet s krizem pres rameno pod gynekologii ze interupce je vrazda. S temito lidmi v oatach snad zustane pouze u anonymniho sberu dat, kdyby jsme ty paranoiky-publicisty nemeli, kdovi kam by to doslo. Me je napriklad uplne jedno co o me vi Google, naopak bych mel problem kdyby muj spoluzak z vysoke delal admina v Seznamu a ja tam mel mail. Jedno me to nebude v pripade, ze bych se uchazel o zakazku na cisteni panamskeho pruplavu nebo kupoval akcie americkych pristavu a pokousel se o majoritu.
Vycházíte z předpokladu, že Google bude mít monopol. Ten ale nikdy mít nebude. Je zbytečné na toto téma diskutovat. Jinak samozřejmě placené odkazy na Google existují už nyní. Lze je snadno rozlišit.
Zkuste si vyhledat na search.live.com (což je vyhledávač Microsoftího "monopolu") výraz "nejlepší internetový prohlížeč" nebo "nejlepší operační systém". Zjistíte, že žádné spiknutí či nekalá soutěž se nekoná.
Jako vyhledávač nepoužívám Seznam (český skoromonopol), protože jednoduše není tak kvalitní, jako Google. Ve chvíli, kdy se stane Google nekvalitním, přestanu jej používat. Internet nám už párkrát dokázal, že uživatelé dokážou být houževnatí. Kdo si dnes vzpomene na prohlížeč Netscape navigator? A přitom měl větší podíl na trhu (doslova monopol), než IE ve svých nejlepších dobách. Že ho zahubil IE? Nejspíš ano, ale ne kvůli diktátu Microsoftu, ale protože ho uživatelé jednoduše chtěli používat. Internet explorer byl součástí Windowsů, stejně jako MSN messenger. A přesto MSN messenger v Česku (ani ve světě, kde se prosadil AIM) nikdo nepoužíval a lidi si zvesela dokázali zvolit tehdejší alternativu v ICQ, protože MSN nestál za nic.
Příteli, stále se zde motáme kolem "jen aby, a kdyby, a co kdyby".
Jo, to je jeden možný přístup. Prostě počkáme, až ty tanky, o kterých soused tvrdí, že překročily naše hranice, budou stát na náměstí, a teprve pak budeme ochotni připustit, že nás možná okupujou Rusáci, a začneme pomýšlet, že by možná bylo bývalo rozumnější z republiky zdrhnout...
Víte, někdy - ne vždy, prostě někdy - je už příliš pozdě, začnete-li vzdorovat až ve chvíli, kdy už se někomu podařilo ovládnout území, komerční oblast nebo určité médium.
Kupříkladu v Itálii Berlusconi tak dlouho trpělivě budoval své impérium, až najednou Italové zjistili, že i když jich proti vládě protestuje milion, ve večerních zprávách se o tom nemluví, protože ty zprávy vysílají stanice, které všechny patří Berlusconimu.
Podívejte se na postavení Microsoftu: Možná je na poli webových prohlížečů na pomalém ústupu, ale třeba státní správu má tak dokonale omotanou kolem prstu, že si veškerá ministerstva úplně klidně dovolí POŽADOVAT, aby jim lidé posílali dokumenty "ve Wordu". A to přesto, že existují stanoviska například Evropské unie, že požadování "dokumentů ve Wordu" narušuje hospodářskou soutěž, a že by měla státní správa podporovat otevřené formáty (RTF a pod.) - nezájem, "pošlete nám to ve Wordu / v Excelu".
Chování Googlu v Číně jasně ukazuje, že o peníze jde až v první řadě, a tedy otázka, co se stane, až Google ovládne internet, je zcela na místě.
Sugestivní otázka:
- Apache.org nabídne Googlu 10 000 dolarů za to, že při zadání hesla "Nejlepší webový server" se bude na první pozici zobrazovat Apache.
- Microsoft nabídne 10 000 000 000 dolarů za stejnou pozici pro "MS IIS".
- Bill Gates si připlatí 20 miliard za to, že při zadání "webový server Apache" se na prvním místě objeví článek "Kritické chyby v Apachi"
Otázka: Jaké výsledky uvidíte, když zadáte "webový server"?
A kdyby Google patřil vám, kolik bych vám musel nabídnout, abyste zařídil, že při zadání "Apache" nebo "Tibet" nebo "Jiří Paroubek" váš prohlížeč napsal "Hledaný termín nebyl nalezen, pravděpodobně není nijak důležitý" ? Stačilo by vám sto miliard dolarů? Dvěstě? Nebo poslat dva Ukrajince s baseballkama?
O konspirační paranoiu nejde. Ta mě opravdu ani trochu netrápí. ;-) Mě trápí úplně konkrétní a reálné věci, jako je existující ruská business špionáž apod. A mám třeba kamarády v některých zemích s všelijakými režimy... taky v Gruzii btw. Průšvih je hned.
Utažením kohoutků lze chápat i to, pokud se při zadání vyhledávaného výrazu "Google monopoly" neobjeví nic, nebo když Google prostě zblokuje jakoukoliv negativní zprávu o firmě, která mu za to zaplatí.
Dneska mnozí (spíše neprávem, ale to je vedlejší) nadávají, že MF Dnes píše v žoldu ODS, zatímco deník XYZ píše v žoldu ČSSD. Zkrátka - provede-li něco ODS, MF Dnes to okomentuje poměrně věcně, zatímco když něco provede ČSSD, hned je z toho kauza - alespoň to si myslí někteří diskutéři (připomínám obsah závorky na začátku odstavce: tento jejich názor je spíše mylný).
Jakmile bude mít Google v podstatě monopol na vyhledávání, bude si moci dovolit dávat do výsledků vyhledávání to, co se mu bude nejvíc finančně rentovat. "Microsoft"? Ale jistě: "Kvalitní firma dodávající kvalitní software"! "Michael Jackson rape"? "Nebyly nalezeny žádné stránky, vyhovující vámi hledanému výrazu"!
No jasně a v čem jsem spadl z jahody? Pro nás uživatele je to zadarmo v tom smyslu, že produkt nekupujeme, ale čumíme na reklamu. A proto taky nevidím důvod, proč by měl Google přitahovat kohoutek, vždyt výkonné prostředí s množstvím funkcí mu láká další a další konzumenty reklamy. Takže proč by měl sahat na kohoutky???
Nicméně ona věta "zadarmo je to drahé" nebyla o penězích, ale o přístupu uživatelů.
Rozdíl je jasný. Nikdo nestojí o to, aby Microsoft lezl do jeho PC a přehraboval se v licencích OS a jiných svých produktů :-) Služby od Google jsou gratis tak je to prostě kámoš ne jako ten zlej gauner-policajt, který prodává drahý OS pod verzemi OEM apod. tak jakýpak copak.
Spad jsi z jahody naznak? Google zajímají JENOM prachy, jako ostatně 99% dalších firem. A prachy si jistě nezajístí z ničeho. Googlu jde o data, protože na to je zaměřená prakticky jakákoliv jeho služba tzv. zdarma, a pak z toho vytěžit prachy. Nic víc. "Don't be evil" neplatí od tý doby, co se těm dvěma nenažrancům a jejich nohsledům protočily panenky jako strejdovi Skrblíkovi, když se rozhodovalo, jestli jít za fašistama do Číny. Prachy zvítězily. A od tý doby zvítězej vždycky ve všem, to je snad jasný i jen trochu přitroublýmu dřevěnýmu houpacímu koníkovi. Snad si nemyslíte, že ty pokusy s EULA, s nemožností mazání e-mailů v GMail, s Google Docs a kalendářem, nebo tisíc let platícími cookies u vyhledávání, jsou omyly. Pak je mi vás líto. Teda není vlastně.
Re: Co udělá Google, až přes něj poteče 99% všech informací na internetu? Utáhne kohoutky.
A jak to víte? A proč by to dělal? Mě nenapadá jediný rozumný důvod.
Před pár lety se šířilo světem, jaké že je Microsoft světové zlo, když mají 98% světové penetrace svých produktů, které nakonec zneužijí. Začalo se proti MS bojovat, některým pomatencům tohle partyzánství zůstalo dodnes. Bohužel světové spiknutí v režii MS se nekonalo, tak přišel Google se svou expanzí. A vida, máme novou oběť, nového nepřítele. Povstalo mnoho nových vizionářů, kteří vidí utahování kohoutků. Na MS se nadává, že je drahý (i já bych uvítal levnější Win), na Google se nadává, že zaznamenává informace. Z této závisti plynou pak zcela iracionální žaloby (viz Thajsko vs. Microsoft).
Nemůžu se zbavit dojmu, že jakýkoliv úspěšný projekt je odsouzen. V případě Googlu platí jako na míru typicky české remcání: No jo, ale ono je to zadarmo drahé.
Navíc si vzpomeňte na začátek GMailu. Uživatelé nemohli e-maily mazat! Prej: schránka je dost velká pro všechny. Důvod samozřejmě byl, aby nad těma datama onanovali a marketingově je zneužívali. A nebo prodávali.
Google používám jenom pro vyhledávání, a na jejich stránkách mám místně vypnutý cookies a js. Takže zná leda mou IP. A tu ať si narve třeba do řitě.
Šmejdy je nutný ne využívat, ale ještě víc, zneužívat :-) Takže si vyhledávám zadarmo co chci, a jim nedám za to vůbec nic.
no uprimne ja to jen tak nak odklikal a prizpusobit jsem to chtel pozdeji. protoze pochybuju ze by si takhle sledovany subjekt dovolil pri uvedeni vlastniho prohlizece nakou vedomou svinarnu. jenom tech stouralu co to ted rozebiraj horem dolem.
a ty vykriky vselijakych paranoiku co ted vsechno google vidi kdyz pouzivaji jejich prohlizec jsou uplne smesne. vsadim se ze v 99% pripadu totiz na jakekoliv hledani pouzivaj jejich vyhledavac ... kazda druha stranka pouziva google reklamu, analytics ...
a nejake bludy jak jim bubak google sezere bankovni kartu ...
kdyby se radsi divili nad tim proc ulozena hesla jde normalne zobrazit kymkoliv kdo si sedne k pocitaci apod.
a na leceni(sokem mozna:) paranoie si pusti celou radu dokumentu natocenych francouzema, ktere resi udajne celosvetove fizlovani el. komunikace amikama. jen aby pak neutekli kvuli ochrane sveho soukromi na tristan da cunhu pripadne nevstoupili k cibulkovi do strany =)
To bylo první, čeho jsem si všimnul, protože při psaní slova do adresního řádku krom prohledávání lokalního indexu historie prohledává on-line v Google. Je to ovšem jedno z prvních nastavení, na které se po instalaci Chrome ptá, takže to lze vypnout. Já osobně si tuhle funkci pochvaluju a dokonce mi dříve u jiných prohlížečů chyběla.
Zajímavý názor, rozhodně se s ním ztotožňuji. Vždycky se najdou lidi, co budou ten mediální humbuk brát vážně a panikařit z celosvětové konspirace google/microsoft/americké vlády. Kdybyste se raději zabývali opravdovými problémy, co se vás týkají...
Ano, to je všechno pravda; průšvih je, že Google expanduje do čím dál více oblastí a propojuje věci, které doposud byly oddělené.
Váš ISP možná zná, kam chodíte na porno, ale nezná váš zdravotní stav. Vaše zdravotní pojišťovna zná váš zdravotní stav, ale nezná pohyby na vašem kontě.
Ale pokud budete používat Google Chrome, budete na 99% používat Google search, takže google ví, co vyhledáváte a kudy surfujete. Budete se přes něj připojovat do e-bankovnictví a tedy Google podle původní licenční smlouvy vidí, kolik máte na účtu nebo komu peníze posíláte. Díky dalším googlím službám (Docs) google ví, jaké dokumenty zpracováváte (= "co je obsahem vašich dokumentů"); atd. atd. Za chvíli budeme mít GoogleNews (= "google kontroluje, jaké informace se k občanům dostanou, protože kontroluje zpravodajství i vyhledávání na internetu") a Google Medical (= "google ví o kardiostimulátoru člověka, kterému přišla výplata 45 tisíc a který v úterý večer četl článek o nových prsou Britney Spears a poté šel na na pornostránku s roztleskávačkami")...
Co udělal Microsoft, když díky pirátění MS DOSu a Windows 3.x dosáhl penetrace 100% na počítače v rozvojovém Československu? Začal tvrdě šlapat po pirátství, protože už věděl, že když lidi ze škol nastoupili do práce, budou na počítači chtít mít Windows, které "znají".
Co udělá Google, až přes něj poteče 99% všech informací na internetu? Utáhne kohoutky.
no ja jsem se jentak zbezne mrkl hned po instalaci co to furt posila kdyz pisu cokoliv do adresniho radku. a posilal s kazdym pripsanym pismenem co sem tam napsal na suggestion.google.com(presne si tu adresu uz nevybavim) postupne to co tam pisu. takze kdyz pisete do toho radku treba lolek tak posila postupne jak to clovek dopisuje lol -> lole -> lolek :D ale jak uz z nazvu toho serveru kam to jde vypliva je to naka sluzba pro zlepseni navrhovanych slov. a jde docela normalne vypnout. mozna je toho vic ale ja to pak uz nak vice nezkoumal. jelikoz je ten prohlizec pro kohokoliv kdo uz delsi cas pouziva naky svuj nakonfigurovany a vselijakyma blbinkama dovybaveny jiny prohlizec lehce "chromy" myslim(blbe zalozky z opery nesly primo naimportovat a kdyz uz tam byly tak jejich spravovani nebylo moc komfortni; dalsi uz vsude milionkrat zminene veci jako blokovani obsahu etc. nema ani cenu pripominat). jinak ale pro bezneho uzivatele vypada prave diky te jednoduchosti idealne. a tech beznych uzivatelu je nejvic. otazka je jestli takoveho uzivatele treba typu pubertacka co ji staci ze se dostane na to svoje libimseti, zasmeje se u streamu, vybere mail ... ma starost o nake chrome, firefox a ie. a jestli ten kdo to temhle lidem instaluje bude mit potrebu nahrazovat puvodni at uz jakykoliv prohlizec prave tim guglackym. ta "rychlost" je pri dnesnich prumernych pocitacich male plus a naky dalsi superduvod(mimo touhy po zmene lol), superfunkci pro prechod nevidim. na tiskovce sami tvrdili ze jejich sluzby typu gmail, docs nijak zohlednene nejsou oproti jinym(takovy brin dokonce na otazku jak dlouho osobne tenhle prohlizec bezne pouziva priznal ze nepouziva protoze jede na macu:). takze opravdu jenom zbyva ta otazka proc ? ale uvidime co prinesou dalsi verze
ve vyhledávání se tak již dávno děje.
Jen hlupák by si myslel, že fulltext je "spravedlivé" vyhledání všeho, co existuje.
Google to dnes dělá tak nepokrytě, že se až divim. Prostě si to troufne.
A mohu se zeptat, co puzivate za OS a prohlizec?
Pouzivate takovy OS/prohlizec u ktereho jste videl zdrojove kody a jste si jisty, ze nedela nic nekaleho a nikam nic neposila?
Nedesi vas trochu, ze naprosto uzavreny system, jako jsou MS Windows jsou nasazovany i tam, kde jde o velmi citliva a strategicka data? To me znepokuje daleko vic, nez google aktivity.
Pane Černý, úřady země, ve které žijete, má o vás informace, kde bydlíte, kolik je vám let, jak vypadáte, kdo jsou vaši rodiče a jak vypadají, kde pracujete, za kolik a jak dlouho. Vaše pojišťovna má informace jak moc a na co marodíte, jaké užíváte léky. Vaše banka má informace o veškerých transakcích, které z a na konto učiníte. Váš ISP má kompletní přehled vámi navštívených stránek. Provozovatel mailserveru má k dispozici vaši poštu, včetně kontaktů vašich známých. To nemluvím o prakticky neustálém šmírování pouličními kamerami. Na něco jsem zapomněl?
Jsou to zažité každodenní hory poskytovaných příliš osobních informací, to ovšem považujeme za samozřejmost a pramálo se nad tím pozastavujeme. Údaje, které o mně Google má, považuji za kapku v moři osobních údajů, které kdekdo o mně uchovává.
Je, i kdyby jen v tom, že Google s těmi daty umí také pracovat. :-)
Operátoři pokud vím buď už ukládají nebo budou ukládat na základně zákonem definované povinnosti. Nedělají s nimi nic jiného, než že je ukládají. Po zákonem definované době je smažou. Mohu se mýlit, ale mám dojem, že to je takto.
Google je ukládá navěky a dělá nad nimi rutinně velmi intenzívní a inteligentní data mining, jehož výsledky obchodně využívá - ve skutečnosti jsou hlavním driverem jeho obchodního modelu.
Obchodní model Google je využívání dat z činnosti uživatelů. Nemůžete se na něj zlobit - právě tímhle si vydělává.
Má aplikace kvalitní a neplatíte za ně penězi. Platíte za ně těmi daty, co s jejich pomocí zpracováváte.
Je to napsáno trochu přehnaně, ale jen trochu. Zajímavý je ten postřeh, že Gmail měl také původně šílenou EULA a pak ji zmírnil. Vidíte, to mě nenapadlo. Je to tak.
Je to opravdu vzorec chování Google, žádná náhoda. Oni se snaží mít co nejsilnější licenční smlouvu, jakou ještě uživatelé přijmou a současně se nepochybně snaží získat co nejvíc dat, která budou ještě s finální podobou smlouvy v souladu.
Google byl a bude skvělym vyhledavačem. EULA GMail byla první eula co jsem kdy četl, a to pravě proto, že jsem paranoik a chtěl jsem vědět, co na mě něco tak velkeho a vlivneho jako google chysta.
Bylo mě do očí, když jsem zjistil, že licenční politika googlu je "budu tě šmírovat navždy, použiji to jak chci a prodam to komu chci" okamžitě jsem se rozhodl že s googlem budu vždy jen vyhledavat. Zmíněna licenční politika byla pry po kritice změněna, ale to už mi bylo jedno, kdo si dovolí něco takoveho dat do eula, u toho zustane, at už oficialně nebo ne.
A toto bylo dokazano drzostí googlu, když tu samou politiku použije v chrome. Jenomže kupa lam vidi v google ochrance proti velkemu zlemu MS(přičemž beztak použivaji jeho OS), a timhle tempem to nebude dlouho trvat, a puvodni google nebude vyhledavat, ale určovat co ma člověk najít.
škoda jen že chrome dostal nalepku opensource, komunitu to jen a pouze poškozuje.
No, já myslel taky applety, takže možná správně nechápu, co je to applet... :-) Každopádně po instalaci JRE 6 update 10 podle odkazovaného návodu mi test na adrese
Google Chrome jsem nainstaloval a používal asi jeden den. Pak jsem ho nemilosrdně odinstaloval! Po úplném načtení jakekoliv stránky nepřestal pracovat a neustále "chroustal" nějaká data. Jestli je někam odesílal se lze jen domnívat. Sice nemám co so v počítači skrývat, ale už jenom to trvalé využívání procesoru mi vadí. Děkuji, NECHCI!!!
Chrome má i zcela otevřenou uživatelskou licenci, v tom smyslu, že si ji každý může přečíst. A vida: Byla úplně děsivá - bianco šek na to, aby si Google dělal s vašimi daty cokoliv.
Teď ji pod tlakem mění a je nutno uznat, že zareagovali rychle. Ale ještě jsem nečetl tu novou, jsem zvědavý, jaká bude.
Ani na vteřinu jsem ale nevěřil tomu, že ta původní licence byl omyl.
Hlavní problém jsou aplikace Google, ne Chrome. U Chrome záleží na tom, zda bude či nebude reportovat nějaká data a na to se nepochybně z kódu dá přijít. Ale ono to může být i decentnější - stačí, že prostě na co nejvíce aktivit použijete Google aplikace a Chrome vás k tomu nenásilně dovede.
To může být problém Androidu - aby dobře fungoval, pravděpodobně budete muset být online (to mi tolik nevadí, na většinu věcí GPRS rychlost stačí a pokrytí je víceméně dostatečné), ale hlavně budete muset používat Google Apps.
Celkem by mě zajímalo, jak jinak legálně získat koníčky a zájmy (z navštěvovaných stránek není problém), přátele (kontakty gmail, případně sociální sítě), jejich projekt google health - zdravotní stav, ... ono je toho zatraceně dost, co mohou mít a mají. A obecně je to firma s takovým informačním potenciálem, že ta data pravděpodobně jsou schopni analyzovat ve velkém ...
Ne, opravdu se mi moc nelíbí jejich vzrůstající objem datových zdrojů.
Samozřejmě, že se jim to vyplatí. Také veřejně říkají, že to dělají. Je to zcela otevřeně napsáno v licenčních ujednáních všech jejich produktů: "Využíváme vaše data k business účelům."
Samozřejmě nejde o "zneužití" ve smyslu nějaké kriminální aktivity. Ale stačí, aby nějakému americkému soudci nebo bruselskému komisaři ruplo v bedně a třeba softwarové firmy dostanou data o tom, jaký kdo kdy stahoval warez.
To není žádné malování čerta na zeď, to je prostě realita.
1. Google dal čínské vládě soukromá data z Gmailu. Ví se o dvou číňanech, kteří kvůli tomu byli zavřeni na moc roků. A to možná nevíme všechno.
2. Google na základě rozhodnutí amerického soudu dal tuším Viacomu veškeré logy o sledování YouTube, i když je snad anonymizoval, aby se nedali identifikovat konkrétní lidé.
Přátelé, ten problém je velmi vážný. Nejde o žádnou paranoiu.
... jedním z x způsobů...
Pravděpodobně máte na mysli způsob prostřednictvím spyvare nebo malvare což je jednoznačně nelegální. Ale s použitím Google Chrome je vše v naprostém souladu se zákonem, protože před instalací jste museli souhlasit s podmínkami. Než jste si "Chroma" nainstaloval, četl jste co jste podepsal?
Pro mne je to už dnes zásadní problém. Nikdy nebudu Google používat na nic důvěrného. Data, která jim jednou pošlete, budou mít zazálohovaná napořád. A jednou je možná koupí Rusové nebo Číňané.
Proto pro mne třeba vůbec nepřipadá v úvahu koupit si mobil s Androidem, i kdyby to bylo nejlepší PDA na světě. A taky si myslím, že se Chrome nikdy nemůže ujmout ve firmách.
Určitě si s nimi nemohou dělat, co chtějí? No, jak se to vezme. Už to, že ta data mají a použijí je interně pro účely Google (v čemž jim nikdo nemůže zabránit), je pro mě osobně velmi děsivé. Nemusejí je ani nikomu prodávat nebo předávat.
na tyhle informace se vztahuji urcite zakony. urcite si s nima nemuzou delat co chteji. pochybuji ze by je poskytovali nejake treti strane a jakakoliv tajna sluzba nebo i kdokoli jiny kdo by o tyhle informace mel zajem si sezene jakymkolik jinym zpusobem.
opravdu si myslite ze by se jim vyplatilo ukladat a vyhodnocovat vsechny tyhle data a pripadne je zneuzivat? kdyby nekdo takove data chtel tak se dostane do pocitace jednim z x zpusobu ktere existuji a nebude k tomu pouzivat tenhle prohlizec
To není tak úplně pravda - nedávno vyšel přehled info, které má google k dispozici ze svých různých služeb (toolbar, gmail, analytics, adsense, ...) a rozhodně bych už v případě google nemluvil o paranoidních myšlenkách
"Používat prohlížeč od Google znamená říci o sobě této společnosti vše. Již nebude znát jen naši poštu, oblíbené RSS, vědět, co hledáme nebo spravovat naše dokumenty, ale bude mít přehled o všech našich aktivitách na Internetu. Jedna zámořská společnost bude znát všechna naše hesla, koníčky, oblíbené weby. Nebude mnoho, co by jí zůstalo utajeno."
Zajímavé je, že Google dokázal vybudovat image přátelského velkého brášky, který stojí v opozici ke ztělesněnému zlu MS.
Je zajímavé, že si tuto image dokázal udržet, i když se dávno stal obrovským celosvětovým korporátem.
Je zajímavé, že spousta lidí úzkostlivě pozoruje, co jejich počítač posílá Microsoftu za informace, ale Googlu svěří kompletně všechno a ještě se tím chlubí.
Chrome se mi líbí - překvapuje mě chybějící podpora java, ale to možná bude "betou".
Směr net-OS je jasně patrný a skoro bych řekl, že google "testuje", jak to uživatelé přijmou a jaký bude ohlas. Pod ten odhad 4-5% do roka bych se podepsal, možná trochu více. Bude to souboj spíše s FF, resp. pozvolné ujídání FF + chrome z koláče IE, který to asi ani verzí 8 nezachrání.
Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak nový soupeř s velkou marketingovou silou potrápí microsoft. I když tento souboj přijde určitě až s ostrou verzí + nějakým zpožděním - korporátní zákazníci jsou konzervativní a do bety se IMHO nepohrnou.
Hodně asi naznačí i rychlost uvolnění chrome pro "meky" a linux + rozvoj rozšíření ... jak moc to google myslí vážně