Technologie LED je jen způsob podsvícení,to není nějaká zásadní revoluce.Vybrat dobrej displej,teda podle mě,není vůbec jednoduché. Asi fakt otestovat a potom koupit,hlavně nevěřit všemu,co prodejci,většinou amatéři,tvrdí,že právě tato "bedna" je nej.
Je to problém samotné LCD technologie. 50Hz modely jsou na to všechny skoro stejně. Řeší se to 100 nebo 200Hz metodami zobrazení. Bohužel při nich dochází k dopočítávání snímků (interpolaci) a ne vždy se počítač trefí. Výsledkem jsou buď artefakty (počítač se netrefil a vypočítal neexistující objekt), případně cukání obrazu (počítač "zblbnul"). Podle mě si v tomto vede nejlépe Sony, zvlášť dobré jsou 200Hz modely, kdy je dopočet snímků kombinován s blikáním podsvícení. U Samsungu se objevuje to cukání, hlavně po ostrém střihu (počítač nestihne analyzovat novou scénu). V pohybu má slušné rozlišení jedině plazma (samozřejmě kromě CRT :-) ), i když u ní zase dochází ke snížení bitové hloubky rychle se pohybujících objektů.
Tak já vím, že mám křáp (LE22C450). Ale jde mi o to, jestli je to problém samotné technologie LCD, resp. LED. Mám totiž v plánu koupit si nějakou 32" za dvacet tisíc (asi Panasonic), tak bych chtěl vědět, jestli u dražších modelů je lepší zobrazování rychlých scén. Mimochodem ta moje TV není úplně nejhorší, je docela slušně vybavená, obraz po snížení kontrastu také docela ujde, akorát má neuvěřitelně slabé reproduktory, skoro až neposlouchatelné, takže zvuk mi jde přes hifi micro system.
No,tady u toho právě poznáš za co jsi utratil buď hodně,nebo málo peněz. V zásadě na mizerných displejích neuvidíš puk a při rychlých pohybech kamery přes diváky jen rozmazaný obraz.Přečteš reklamy na mantinelu při pohybu kamery ?