Vlákno názorů k článku I dnes mohou vzniknout výdělečné webové servery od Dusan - Chapu. Moje poznamka nesmerovala k chronomag.cz ale k...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 11. 2005 9:51

    Dusan (neregistrovaný)
    Chapu. Moje poznamka nesmerovala k chronomag.cz ale k poznamce o tom, ze nekteri lide jsou ochotni v CR koupit v krame hodinky za ceny pres 100.000Kc.
  • 28. 11. 2005 9:26

    Patrick Zandl (neregistrovaný)
    Nikdo neříká, že bychom hodinky kupovali v ČR. Naopak, většina příspěvků na fóru se týká toho, kde a jak nejlépe nakoupit po internetu nějakou zajímavou značku (čímž nemyslíme rolex ani omega, spíše takové ty sinn atd )
  • 28. 11. 2005 7:46

    Dusan (neregistrovaný)
    Nerekl bych, ze "Rolexky" jsou hnusne. Naopak bych rekl, ze to je jedna z mala lepsich znacek, ktera (v nekterych modelech) ma vcelku elegantni nenasilny design se kterym hodinky vypadaji jako hodinky a ne jako ridici jednotka lodi Apollo. :-)
  • 28. 11. 2005 7:44

    Dusan (neregistrovaný)
    Ono je hlavne zajimave, ze nekdo vubec kupuje hodinky v CR kde u lepsich znacek ve srovnani s cizinou je cena minimalne dvojnasobna a sortiment prinejlepsim polovicni.
  • 26. 11. 2005 20:09

    Patrik Chrz (neregistrovaný)
    Hodinky toho už přežily a ještě přežijí. Pracuji (zatím poměrně krátce) v obchodě s hodinkami a musím říct, že mě dost překvapilo jak moc se drahé hodinky prodávají.

    Samozřejmě jsou lidé, kteří si drahé hodinky kupují proto, aby mohli "machrovat", ale těch je poměrně málo. Mnohem líp to jde s autem, s mobilem a i s tou "blbou propiskou" - kterou třeba někomu nabídku na podepsání smlouvy. Hodinky se prostě tak "nevnutí", leda, že bych dělal "hele, co mám". Většina si je skutečně kupuje "pro sebe". A zatímco cizí lidi "ošidí" s nějakou náhražkou, sebe ne. Proto se také mnohem víc prodávají drahé pánské hodinky. A to hned ze dvou důvodů - jednak chlapi nemají moc možností jak se "ozdobit" - prostě náhrdelník nebo náušnici si nekoupí a pak bývají mnohem víc "technicky založeni" tak je lépe zaujmou různé koplikace ve strojku. Ale i ženy jsou schopné koupit si (nebo nechat si koupit :-) ) hodinky, jejichž cena je ekvivalentní kvalitnímu osobnímu automobilu. Ale většinou je to tak, že ženy si kupují levnější (do nějakých 20-30 tisíc Kč), ale víc, muži zase dražší (klidně vysoko přes 100 000 Kč), ale míň kusů. A často to jsou značky, o kterých lidi, kteří se o hodinky nezajímají, nemají ani tušení.

    Co se uložení peněz týče - taky není jednoznačné. Jednak jsou hodinky, které mají cenu tak říkajíc "na váhu" - jsou osázení drahými kameny a zhotovené z drahých kovů (zlato, platina), jiné zase mají nějakou zvláštnost, nebo používají "slavný" strojek. Dokonce není problém koupit hodinky, jejichž cena převyšuje 100 000 Kč a nejsou ani ze vzáncných materiálů a dokonce nejsou ani automaty, funují "jenom" na ruční natahování.

    Hodinky mají jednu výhodu. Zatímco s jinou věcí, kterou si koupím pro radost, trávím dost omezený čas, hodinky mám na ruce "od rána do večera". Takže tak jako se někdo může doma "kochat" krásným obrazem (který ani nemusí být od nějakého prestižního autora, ale je "jenom hezký"), tak mi může dělat dobře, když mám na ruce pěkné hodinky.
  • 25. 11. 2005 12:12

    Tom Tobula (neregistrovaný)
    Včera jsem byl v Holešovické tržnici a viděl tam řadu "hodinářství na dece". Měli výběr, který by v roce 1990 byl designově za výlohou kamenného obchodu v Mnichově. Nemají značky a nevydávají je za ně, to ne, nicméně zdařilé imitace ano - nejspíš Čína. Pokud se quartzové hodinky dnes skutečně berou jako módní doplněk (při běžných obchodních jednáních si partneři hodinky detailně nešanují) a nevadí, že možná (možná také ne) mají tak životnost baterky (ostatně to je případ i Swatchek), tak bych řekl, že hodinářskou branži čekají ještě horší časy než po příchodu mobilů. Když jsem se zeptal na jedny, které minimálně vypadaly jako tzv. titanové a v roce 2000 by třeba od Citizen byly v Kotvě tak za 10-20 kKč, tak jsem dostal odpověď z předmětu příspěveku. Tohle dlouhodobě nemůže nemít dopad na to, jak budou hodinky dále vnímány.

    Dříve dražší hodinky znamenaly prestiž a uložení peněz. První tímhle trendem upadne, protože pajcy vypadají hodně dobře, uložení peněz je to také hodně blbé. Při prodeji vysloveně kvalitní značky v automatu dostanete tak 20% pořizovací ceny (záleží jak jsou unošené), při prodeji noname nebo quartzek skoro nic. Takže pořídit si na ruku Rolexky (navíc hnusné) pro strýčka příhodu je už dneska k ničemu.

    Ne nekoupil jsem je, protože jsem pro příležitosti kvalitně přehodinkován, nicméně na účel mých stávajících Swatchů (které jsou již v polorozpadu) se příště vyberu do tržnice.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).