Vlákno názorů k článku I dnes mohou vzniknout výdělečné webové servery od Jezovec - Pokud máte džob, na kterém pracujete 3 měsíce...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 11. 2005 12:26

    Jezovec (neregistrovaný)
    Pokud máte džob, na kterém pracujete 3 měsíce podle toho, kdy se vám chce a jak chce, pak to jenom jednou předáváte, tak se bez hodinek asi obejdete.

    Ne, nemám. V minulám zaměstnání jsem byl asi tři roky, v současném jsem už možná déle.

    Ale časté pracovní schůzky nejsou součástí mé práce... a když už nějakou mám, tak chodím včas :)

    Já netvrdím, že na čas kašlu. Čas mám na mobilu, ale neměl jsem problém ani před tím, než jsem si ho pořídil - bydlím v Praze kde jak píšete jsou v každé tramvaji a na každém druhém rohu - a ty mi docela stačí, pro všechno. Dokonce i pro to ježdění vlakem.

    Zvláštní hodinky nepotřebuju - ale chápu lidi, co je nosí třeba jako ten "šperk" nebo kteří je opravdu potřebují. Jenom se divím těm, co berou "solidní" hodinky jako měřítko nějakého absolutního společenského žebříku.

  • 28. 11. 2005 11:28

    Tom Tobula (neregistrovaný)
    Pokud máte džob, na kterém pracujete 3 měsíce podle toho, kdy se vám chce a jak chce, pak to jenom jednou předáváte, tak se bez hodinek asi obejdete.

    Pokud máte dvě a více pracovních schůzek denně, tak bez hodinek budete chodit ne-včas a obchodní partneři (z firmy vlastní nebo cizí) v Česku vám to nakonec trpět nebudou, ledaže byste byl z nějakých důvodů nepostradatelný (což 99,9% osob není) a mohl si hrát na primadonu (což také není nic moc). Zatím je pohled na náramkové hodinky během dne pořád rychlejší než lovení mobilu odkudsi.

    Taky se vám hodinky hodí, pokud třeba dojíždíte vlakem, co jede jednou za hodinu.

    Něco mezi je, pokud jde spíše o přátelská posezení, kam se dotyční slézají plus minus půl hodiny, tam si stačíte s orientační znalostí času, kterou vám poskytne mobil v kapse, různé hodiny na nárožích, v metru atp.

    To, že s sebou musí člověk občas "hnout" není ani tak vina hodinek, jako životního stylu, který člověk (dobrovolně, nebo méně dobrovolně) vede.
  • 28. 11. 2005 9:54

    Jezovec (neregistrovaný)
    Penalizace?

    No, osobně hodinky taky už tak patnáct let nenosím (mám je někde doma v šuplíku, byla to myslím nějaká švýcarská? ne moc známá značka, pěkné mechanické natahovací se stopkami, i když docela poškrábané), a "penalizován" jsem zatím nebyl. Možná proto, že se nepohybuji na tom žebříku kde jsou hodinky nějakým znakem.

    Z hlediska těch na žebříku "s hodinkami" jsem opravdu "vně", čili outsider. Z hlediska žebříku na kterém jsem "in", a na kterém tedy mohu být penalizován, je tento znak bezvýznamný.
  • 28. 11. 2005 9:19

    Petr (neregistrovaný)
    S tim, ze mezi lidmi existuje neco jako dominancni hierarchie, muzete diskutovat, muzete s tim nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno. Je to proste empiricky fakt. (Mimochodem, vyplyva velmi jednoduse z teorie her; a z teorie take vyplyva, ze ten, kdo tento fakt odmita, je dlouhodobe penalizovan - dopada celkove hur, nez ten, kdo hierarchii uznava a ridi se ji.)

    Mezi zviraty se pri sestavovani a utvrzovani hierarchie velice casto pouzivaji v podstate nahodne symboly (velikost ocasu, telesny vzrust, "kdo prvni prisel na misto souboje", pocet rozvetveni na parozich); souboj na zivot a na smrt je pro obe strany nevyhodny (pro porazeneho zcela zjevne, pro viteze kvuli riziku vazneho zraneni apod.) a malokde se dela.

    Neni uz az tak velky logicky skok identifikovat tyto "nahodne" symboly v dnesnim svete (obleceni, telefon, hodinky, auto, sperky, ...).

    Logickym pokracovanim pak je snaha v ramci systemu "lhat"; imperativ pro lidi, kteri nejsou na spici, je "snaz se vypadat jako ten 'nad tebou'" - pro lidi na spici pak "snaz se vypadat jinak nez vsichni ostatni". Tim lze vysvetlit velmi chaoticke chovani mody (zejmena v oblekani).

    Vy jste se prave vymezil jako outsider - clovek stojici mimo hierarchii. To je samozrejme vase plne pravo. Pokud vam nevadi, ze je s tim spojena penalizace, nemuze nikdo nic namitat.
  • 28. 11. 2005 7:42

    Dusan (neregistrovaný)
    Rekl bych, ze ty psaci nastroje nejak upadaji. S vyjimkou zvlastnich prilezitosti se dneska moc lidi o psaci potreby nezajima. Podle meho zcela subjektivniho pruzkumu bych rekl:

    30% pise reklamnimi tuzkami sve vlastni firmy
    30% pise "nakradenymi" reklamnimi tuzkami jinych firem
    20% pise obecnymi tuzkami typu Pilot, noname keramicka pera a podobne
    10% pise necim lepsim

    Ono to ma i svoje vyhody. Treba prijit na jednani o dodavce s reklamni tuzkou jejich konkurence muze byt docela dobry statement. :-)
  • 27. 11. 2005 10:45

    markon (neregistrovaný)
    Mobilní telefon je komplikovaná hračka, kterou je třeba opravdu se naučit používat. Nebrat mobil, když je to nevhodné je jedním ze základů slušnosti.

    Navíc u mě se lidé už naučili napsat SMS, když se hodiny nedovolají, což je opravdu lepší :)
  • 26. 11. 2005 11:17

    m (neregistrovaný)
    cele je to o snobismu: kravata, pero, hodinky, boty, oblek, "ADK" apod...

    zakladni kultura musi byt - cisty, upraveny, slusny (vcetne cistych bot..) ale kdyz to neni gucci tak ho jako vyhodim z "milionoveho" buznysu?

    mozna vy..

    je fakt ze se nepohybuju uplne v tech hoch prazskych kruzich, ale nemci s holdingu s 12000 lidmi to nikdy neresili...

    asi tomu nerozumim
  • 26. 11. 2005 2:42

    dgx (neregistrovaný)
    Přestat nosit hodinky bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

    Přestat používat mobil jsem tak docela nezvládl, ale z 90% omezil. Tedy skutečně velmi razantně.

    Pro pohyb v seriózním byznyse je to menší překážka, než třeba nevědět, jaké i/y se píše ve slově "výš". Ale pravda, ze začátku to jednoduché rozhodně nebylo. Odměnou je zcela specifický druh svobody, těžko se to vysvětluje.

    Tím však nikoho od nošení hodinek neodrazuji :-)
  • 25. 11. 2005 20:18

    Mirda (neregistrovaný)
    Pěkný názor. Jedna věc mi přijde zajímavá. Kdykoliv někdo, kdo nenosí hodinky (a takových lidí přibývá), potká někoho s hodinkami na ruce, tak neřekne nic. Jakmile ale ohodinkovaný člověk vidí, že ten první hodinky nemá, hned se začne zajímat, co se jim přihodilo. Po vysvětlení že hodinky vůbec nenosí následuje automaticky otázka "Ty NENOSÍŠ hodinky???!" (v očích se objeví nevyslovená: "Jak můžeš žít??!") a vypadá to, jakoby snad měl být tímto faktem zahájen konec světa.

    Odrazilo se to i v této diskusi. Po informaci že hodinky mě nezajímají se vyrojili fanatičtí zastánci s názory jako "až dorosteš, dostaneš hodinky a pochopíš", "bez hodinek si ve velkém businessu neškrtneš" atd.

    Čím to je, že někteří jedinci ve vlastnictví hodinek vidí jakýsi symbol řádu a bez nich se cítí nazí, jakoby ztracení? Proč cítí potřebu o této svojí pravdě přesvědčovat ostatní? Možná existuje nějaký psychologický nebo sociologický výzkum na toto téma?

    Na závěr snad jen jedna poznámka. Kdo se rozhodl nenosit hodinky, ten je většinou kdysi používal. Ten kdo je dosud používá, to bez nich většinou nikdy nezkusil (kromě mládí).
  • 25. 11. 2005 17:56

    xXx (neregistrovaný)
    Jinymi slovy je to akorat drahe siditko pro snoba, ktery chce oblbovat jine snoby.
  • 25. 11. 2005 17:41

    QT (neregistrovaný)
    Když jsem byl malý, tak jsem se strašně těšil na to, až budu moci nosit hodinky. Bylo to projevem důvěry rodičů, že jsem dost velký na to, abych je mohl nosit a taky jsem se současně učil odpovědnosti - výmluva typu jdu pozdě, protože nevím, kolik je, prostě tímto skončila.

    Hodinky jsem měl vždycky, když je nemám na ruce, cítím se trošku jako nahý. Když ráno vstanu a přijdu ze sprchy, automaticky si dávám na ruku hodinky. Jak tu někdo píše, je to pocit - na hodinky jsi buď zvyklý nebo ne.

    Prošel jsem si několika obdobími - nejdříve klasické hodinky, pak přišly do módy digitálky, později kombinované ručičkové s digitálním časem, teď nosím jako hlavní ručičkové s quartzovým strojkem, chtěl bych automat. Na ven mám samozřejmě odolné hodinky, na sport sportovní, mám i starší hodinky na to, když jdu mezi lidi, ale nechci riskovat poškození těch hlavních (ciferník je zkrátka ciferník - podívám se vidím, mám lepší přehled o tom, kolik času někam zbývá).

    Nedovedu si představit, že bych někam šel bez hodinek. Čas, to je jistota, která funguje, na kterou se dá spolehnout. Kdo má kontrolu nad svým časem, má kontrolu nad sebou. Pro mně je člověk bez hodinek trošku nezodpovědný - nevím, nakolik mu můžu věřit, že dodrží, to co slíbí.

    A pokud jde o jednání - opět to souvisí s kontrolou času - musím mít vždy možnost vědět, kolik je hodin. Na hodinky na ruce se umím podívat poměrně nenápadně, umím i položit hodinky na stůl a dát tak najevo protistraně, kdo kontroluje čas. To jsou věci, ke kterým člověk musí dospět, takže časem asi pochopíš, k čemu jsou hodinky.
  • 25. 11. 2005 16:41

    martin k. (neregistrovaný)
    souhlas s tebou, k elegantnimu obleceni to proste patri, stejne tak jako kvalitni psaci nastroj (tezko si predstavit nejakehou moulu s reklamni tuzkou z Lidlu) a prirucni tasky.
  • 25. 11. 2005 14:17

    Přemek Podlaha (neregistrovaný)
    Za ten překlep se omlouvám. Je vidět, že jsi asi nějaké děcko, co si myslí, že umí dělat webový stránky a je poloviční génius, tak ty hodinky nepotřebuješ, u počítače ten čas vidíš na monitoru a dvakrát týdně do hospody jsou hodinky taky zbytečný.
  • 25. 11. 2005 13:48

    Mirda (neregistrovaný)
    Abych řekl pravdu, jsem rád že se pohybuji jinde a ne v tom tvém "seriozním byznysu". Protože tam, kde se lidé oslovují "výš, ještě výš a úplně nejvýš", tam bych opravdu být nechtěl.

    Věřím, že jsi bez kvalitní kravaty a hodinek nervózní, protože když oboje sundáš, tak nezbyde vůbec nic.
  • 25. 11. 2005 13:26

    Přemek Podlaha (neregistrovaný)
    Výš, kdyby ses pohyboval v seriózním byznysu, tak bys toto nenapsal. Mít kvalitní hodinky je v mnoha oborech nutnost. Znám jednoho finančního poradce, který když se ho zeptáš na čas, tak začne lovit z kapsy starý hodinky s utrženým řemínkem. Co na tom, že má dobrý oblek, ale kdybys toto viděl, tak si od něj radit nenecháš. Dobrá kravata a hodinky pořád budou vizitkou úspěšnosti a určitého postavení. Pokud se stýkáš denně se zákazníky, tak ti nepomůže ani mobil s vodotryskem. Prostě bez hodinek nevycházím z domu a jak je nemám na ruce, tak jsem nervózní.
  • 25. 11. 2005 10:11

    Patrick Zandl (neregistrovaný)
    Na tohle je snadná odpověď. Já hodinky potřebuju mít stále na paměti. Mám je na mobilu, mám je na notesu, ale mobil se mi nechce pořád štrachat, notebook - u něj taky pořád nesedím. Ale levou ruku, tu jsem si zatím nikdy nezapoměl - podívám se na zápěstí a vím, o kolik minut či hodin jdu pozdě ;)

    Hodinky jsou pocit. Někdo ho má, někdo nemá. Většina lidí ten pocit zakusí až v momentě, když si pořídí slušné hodinky, nějakou precizní práci - ne ten quartz od vietnamce z pravého zlata za pětistovku...
  • 25. 11. 2005 9:55

    Mirda (neregistrovaný)
    Článek opravdu informačně a kvalitativně převyšuje běžný průměr Lupy. Pro mě je zajímavý i tím, že to je jako zpráva z jiného světa. Sám totiž hodinky nenosím a pohybuji se mezi lidmi, kteří také netuší na co to je. V dnešním světě kdy čas ukazuje i toaletní papír není nutné nic takového nosit s sebou a mít hodinky jako šperk, symbol postavení, to mi také nic neříká. Navíc ty nevýhody - potit se pod "cizím" předmětem, zachytávat se s tím o oblečení, ráno hledat nebo s tím spát...

    Udivuje mě proto, že existuje spousta lidí, kteří tomu přikládají velký význam a jsou ochotní o hodinkách dokonce číst web.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).