To není úplně o krabičce na Tor, je třeba říci, že když používáte počítač na citlivé aktivity i na osobní aktivity, tak je vždy problém. Je potřeba například virtuální mašina s webovým prohlížečem jenom pro účely hlubokého webu, kterou přes snapshot po každém použití vrátíte do původního stavu.
Další věc je, že se dá k TORu připojovat přes nějakou bránu (třeba pronajaté VPS, které není na vaše jméno), je potřeba šifrovat svůj počítač atd...
Jako fungovat na internetu anonymně lze, ale člověk tomu musí do detailu rozumět. Stále nejlepší a nejjednodušší je koupit si předplacenou kartu s modemem, vylézt na nějaký kopec s laptopem v autě (V Praze doporučuji Na Vidouli, což je opuštěné místo, kam lze zajet autem a je tam svedena půlka Prahy anténami do O2, kde snad lepší signal už ani neseženete...) a můžete surfovat. Samozřejmě je třeba pak se zbavit toho modemu (protože se eviduje IMEI), a projít si všechny detaily, co se evidují u mobilních operátorů. A zrovna na tohle člověk ani nemusí být počítačový expert...
Z toho vyplývá, že citlivé aktivity je potřeba provozovat na úplně odděleném počítači, připojeném přes HW krabičku, kteřá řeší Tor.
http://www.amazon.com/Anonabox-Tor-Hardware-Onion-Router/dp/B00VVJIJHA/
To nikdo nevydrží tahat veškerou komunikaci přes Tor. Tor je tak pomalý, že dříve či později uživateli ujedou nervy a krabičku alespoň na čas odpojí, čímž se bonzne.
Možná tak na počítači za krabičkou používat nějaké linuxové LiveCD a bez krabičky jiný systém, ale i to pořád nevylučuje to, že si stáhnu např. narafičené PDF plné fotek a zároveň záškodnického kódu, který mi v běžném systému zneužije chybu v Acrobat Readeru, či něco v podobném duchu.
vazne?
tadle krabicka je z rukou amateru a tomu odpovida kvalita a bezpecnost
viz:
http://cybergibbons.com/security-2/security-review-of-new-anonabox/