Vlákno názorů k článku Jak na digitální rozhlas v Česku? Třeba s Pure Sensia Black od Skočdopole - Opět si neodpoustím kritiku ceny. Za 5555,- koupím...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 8. 2011 7:19

    Skočdopole
    Opět si neodpoustím kritiku ceny. Za 5555,- koupím kompletní PC s LCD monitorem. Jak technologicky tak funkčně 100x složitější zařízení. A za v článku popisovaný krám bych měl dát 8 tisíc? Mě přijde rozumná cena tak někde MAXIMÁLNĚ kolem 3 tisíc!

    Všechny tyhle věci mají totiž "teleshoppingovou" cenu. Neplatí se za výrobní náklad (viz Horstovy zázračné škrabky za 5 stovek) ale za výjimečnost. A za to já tedy rozhodně platit nepotřebuji.
  • 15. 8. 2011 7:41

    bez přezdívky
    Tak já bych to nepřirovnával zrovna k nějakým škrabkám. Co je nové, je drahé. První videorecorder VHS mě stál také asi 19 tisic a pak stály 3 tisíce a umělo to 10x víc. První videokamera zase mě stála si 22 tisíc a dnes jsou úplně jiné. STB DVB-S mě stálo 17 tisíc a dnes je STB DVB-S2 za trojku. Takže to bych takto nebral. Že je to škrabka z teleshoppingu, či co... To ne... Platí se prostě ČAS. A nejdražší na světě je ČAS. Platí se to, že si s tím můžeš hrát 2 roky dopředu. Za 2-3 roky to nebude za trojku, ale za 500Kč. A když ne za 2 roky, tak za deset let určitě nebo to nebude vůbec. Tušíš kolik stál kolegu v práci první jeho noťas ještě s nějakými Windows 3.11 a černobílým monitorem ? Rovných 100 tisíc. Prostě platí se ČAS. Celý život platíš jenom ČAS anebo si počkáš, to je druhá možnost.
  • 15. 8. 2011 8:14

    Skočdopole
    Nesouhlasím. V dobách prvních VHS, prvních CD apod. šlo vždy o novou TECHNOLOGII.

    Jenže takováto zařízení často nejsou technologicky téměř v ničem nová, víceméně jde jen o to správně zkombinovat dávno existující komponenty v lepším případě vzít dokonce existující elůektronický celek a do něj šoupnout jen nový SW.

    Tedy v dnešní době je "cena za novinku" opravdu spíše čistě virtuální stejně jak u té škrabky. U toho videa bych trochu věřil zvýšeným nákladům v počátcích ale u popisovaného rádia tomu nevěřím ani trochu.
  • 15. 8. 2011 8:43

    bez přezdívky
    Tam nejde o náklady, ještě k tomu, když jim to chrlí v Číně, ale má to málo lidí, tak je cena vysoká, až to bude mít více lidí, tak cena klesne...
  • 15. 8. 2011 13:24

    Steve
    Taky chybí hromada konkurenčních značek ..... holé Pure je dost málo - taky proto tak vysoká cena.
  • 15. 8. 2011 14:19

    Pamětník
    Ona až tak velká nabídka DAB přijímačů, "kočkopsů", schopných přijímat v Česku digitální rozhlas, neexistuje. Jakým směrem se bude DAB ubírat u nás? Na obou "obvyklých" pásmech = III. a L pásmo? Hlavně v "českém" L pásmu se v současnosti moc ve světě nevysílá. A tuner i pro toto pásmo přijímač pochopitelně prodražuje. Přijímačů jen na III. pásmo je v Evropě k dispozici mnohokrát více a zejména v Německu téměř "za babku".
  • 16. 8. 2011 10:35

    bez přezdívky
    Je pravdou, že ten tuner na L-Band to strašně prodražuje a že jsou tam tedy na DAB/DAB+ vlastně 2 jednotky. Je pravda, že se to nepoužívá a v Evropě jede v L-Bandu pouze tohle.

    Praha - LA
    Příbram - LA
    Brno - LE
    Berlín - LG
    Německo, Ilmenau - LC
    Amsterdam - LH
    Itálie, Penegal - LG
    Monaco - LE

    Na druhou stranu, ale bylo po Evropě rozděleno L-Bandových frekvencí mnoho:

    Německo 220 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Švédsko 96 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Norsko 84 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Polsko 64 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Rakousko 54 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Švýcarsko 50 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Maďarsko 30 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Česko 23 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Finsko 21 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Belgie 17 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Bulharsko 14 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Italie 8 přidělených frekvencí v L-Bandu
    Holandsko 2 přidělené frekvence v L-Bandu

    Takže z hlediska toho přídělu od státních orgánů, je vidět, že jsme zhruba v polovině,
    tedy ani hodně ani málo, ale tak akorát. Ovšem je to v těch státech přiděleno, ale asi se nenašli zájemci o vysílání. Ono je to jako u nás s DVB-T. Věčná otázka, která zní: ,,Naplní se Mux 3 ? Naplní se Mux 4 ?" A tady je to také tak. Naplní se v Evropě III. Band ? Naplní se v Evropě L-Band ? Ale přidělené to tam je... Toto je v těch zemí, takto připraveno k použití v L-Bandu...

    No jaký to vezme vývoj ? Ten samý jako to vzalo všude jinde. Až se začnou u nás udělovat frekvence v III. Bandu tak si vše z L-Bandu přeleze do III.Bandu a L-Band se vypne a bude sloužit, jen jako jakási záloha, když by byl náhodou III.Band zaplněn a někdo to chtěl.
    Ty prázdné frekvence v L-Bandu tam takto visí ve všech zemí...

    Vždyť samo Teleko se vyjádřilo, že jde o překlenovací období, tedy, že si mohlo vybrat, zda nevysílat vůbec a čekat až se v ČR začne udělovat III.Band anebo vysílat alespoń v L-Band. No a zvolili si variantu vysílat zatím v L-Band. Ale až dostanou možnost vysílat v III. Band, tak přestanou vysílat v L-Band a bude to zcela shodný průběh se všemi státy, kde také napřed vysílal L-Band a pak postupně se přešlo na III. Band.

    A pak se také stané použitelnou i ta verze přijímače SENSIA pouze s tunerem pro III.Band a stanou se použitelné všechny ty levnější přijímače ze SRN jen s tunerem pro III.Band atd.

    Vše závisí na tom, kdy u nás začnou konečně vypisovat výběrová řízení pro udělení frekvencí v III.Band
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).