Vlákno názorů k článku Jak to bude s financováním Internetu do škol? od Petr - Mít všude na celou školu 64k je v...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 11. 2001 0:50

    Petr (neregistrovaný)
    Mít všude na celou školu 64k je v dnešní době fakt Hi-tech. Ale hlavně že zvítězilo kompletní řešení a hodnota Telecomu před prodejem zase malinko vzrostla.
  • 29. 11. 2001 20:20

    MK (neregistrovaný)
    No to vite, kdyz nechcete jako Praha 13 vyuzit optiky, ktera vede kus vedle skol, ale pro skolu na opticke siti date stejnou cenu jako pro skolu v Brdskych lesich, tak to dopada, jak to dopada.

    Proste mit ve skole 64 Kb/s okruh, jak to planuje ACOL je zastarale reseni uz v dobe porizeni. Misto aby vlada vyuzila ty penize nejak rozumne - treba nejakou iniciativou pro "fiber to schools", tak bychom byli za vodou. Pravda, pak by nebylo dostatek trafik.

  • 29. 11. 2001 19:03

    Petr (neregistrovaný)
    2) Přesněji připojení placené z kapes daňových poplatníků.

    Školám a studentům Internet samozřejmě přeji, zvlášťě když je bohužel pro většinu z nich finančně nedostupný z domova. Jen mi tak vrtá hlavou otázka (když už se to celé takto zorganizovalo), jestli by se v řádném výběrovém řízení nenašel někdo, kdo by laicky řečeno nabídl "více muziky za méně/stejně peněz".
  • 29. 11. 2001 17:53

    Vladan Crha, tiskový mluvčí ČTc (neregistrovaný)
    Dobrý den, zkusím stručně odpovědět:

    1) zákaznický servis bude součástí dodávaných služeb, takže ho bude zajišťovat uskupení ACOL-ČTc. Půjde o non-stop helpdesk, technickou podporu budou provádět pracovníci partnerských firem.

    2) Školy, které už mají vybavení, se mohou, ale nemusí do projektu zapojit. Buď dostanou lepší výpočetní techniku nebo se ta stávající začlení do vytvářeného systému. V každém případě pro ně bude výhodnou novinku bezplatné připojení k internetu (přesněji připojení placené z kapes ministerstva školství).

    Více informací k projektu najdete také tady.

  • 29. 11. 2001 7:34

    Filip Jánský (neregistrovaný)
    Mně osobně by zajímla ještě jedna (spíše několik)skutečnost. Nevím, jestli se na LUPĚ o tom někde psalo. Kdo to vlastně ve finále bude supportovat technicky? Jak provoz PC - asi si dovedu představit co lze za jednu vyučovací hodinu udělat se systémem PC, tak i provoz internetu? Nepředpokládám, že by každá škola měla dostatečně poučeného správce, který pronto opraví vše, co děti přes den napáchaly. To chce nabrat další skupinu lidí, kteří budou na telefonu a někam v případě potřeby vyjedou. A kdo to bude platit? To samá dohled a technický support konektivity. To bude dělat ČTc? A jak bude řešit problémy na této síti? Pokud je mi známo, dochází v jeho řadách neustále k zeštíhlování, takže v poslední době při zapojení např. ISDN zřídí pouze přípojku a zase odjedou se slovy - buď to máte na tomto přiloženém CD, anebo si zavolejte toho, kdo se Vám o připojení k Internetu stará, ať Vám to dořeší.
    Dále jsem nikde neviděl zmínku o tom co v případě, že škola již má novou zařízenou učebnu VT. Pravděpodobně se kabeláž vytrhá, předělá a PC nabídnou do bazaru. Pokud ta akce proběhne tak jak má, tak malým školám na malých městech to výrazně pomůže získat dobře vybavenou učebnu. Ostatní holt mají smůlu, anebo štěstí.
    A dost dobře nechápu, proč se školy mají spojovat do samostatného intranetu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).