Na otázku kdo to zaplatí existuje jediná odpověď. Výměnu technologie vždycky zaplatí její uživatel. Podstata tkví ale v tom, že přechod z "T" na "2T" je mnohem jednodušší než přechod z A-TV na DVB. Začít vysílat v DVB-T2 může být otázka jen několika minut. Je to totiž otázka výměny FW v headendu. V složitějším případě pak jde o výměnu headendu. Není tedy třeba vyměňovat ani antény ani vysílače. Vyměňovat headendy stejně bude nutné. Jejich vývoj jde stále kupředu, a kvalita stoupá. Jejich výměnou je tak možné zvýšit kvalitu streamu.
Výměnu přijímačů samozřejmě zaplatí diváci sami. Stejně bude nutné měnit televizory každou chvíli. 5let je dnes tak maximum.
Programová nabídka je dalšívěc. Stoupně-li počat možných programů v MPXu, bude levnější distribuce. Konečně se tak možná dočkáme slibovaných výhod DVB-T, jako například vícero pohledů kamer ze sportovních událostí a pod.
ČRa tak v MPXu2 bude moci distribuovat všechny celoplošné televize, diváci se tak dočkají lepší programové nabídky bez potřeby užití dalších frekvencí a budování dalších sítí.
Také digitální dividenda bude větší, a uvolněné kmitočty bude možné použít pro jiné účely.
pri nenažranosti športových zväzov, ich mediálnych zástupcov a priekupníkov s vysielacími "právami" sa asi viackamerových športových prenosov len tak nedočkáme ...
Před pár lety, když jsme hráli fotbal s Německem v Praze, tak jsem si mohl záběr vybrat. Z jedné strany hnusný obraz s blbým komentářem na Nově, z druhé strany (asi) ZDF z kvalitním obrazem. Hádejte, na co jsem se víc díval :-)