Neni tahle terminologicka valka zbytecna? Sam Synology uvadi https://www.synology.com/cs-cz/dsm/6.0/cloud_file_syncing a zbytek putek bych prenechal chlapcum z marketingoveho...
Ono je toho mnohem víc co to umí Synology. Zařízení jsou propojeny (síťově) mezi sebou a Cloud sync a Cloud station není jediná věc která na Synology zařízení funguje, namátkou - Audio/Photo/Media station, Video station, sdílené kalendáře, GIT server, Subversion server, MariaDB, Mail station, Bitttorent a spousta dalších aplikací jako Dukuwiki, Drupal, Joomla atd...
Výhoda je, že Synology dělá svoje vlastní aplikace pro Linux, Windows, Mac, iOS i Android a zbytek na těchto OS funguje taky.
Ano Socialbakers používá HR systém,ale od firmy kterou Oracle koupil.
Bohužel většinou chlapci od Oraclu něco koupi a pak to pomalu umírá. Viz Peoplesoft, původní zakladatel je dnes válcuje s Workday nebo třeba Taleo. Lokální obchodníci většinou ani nejsou s to pochopit co za systémy jejich firma prave koupila a proc, a ze by to prodavali tak to ani omylem. Ještě ze existují partneři ☹.
Cloud těžko můžete mít doma, protože principem cloudu je, že se automaticky rozkládá zátěž mezi jednotlivé uzly cloudu a management cloudu se sám stará o to, na jakém uzlu co poběží. Přičemž bývá vhodné, aby uzly byly rozdělené do více lokalit. Ale už jenom ten požadavek na několik uzlů budete doma realizovat jen těžko.
Synology nebo Zyxelem myslíte NAS servery, které obvykle fungují zejména jako úložiště souborů. Asi si to pletete třeba s Dropboxem, což je cloudové úložiště souborů - což ale vůbec neznamená, že každé úložiště souborů je cloud. I když to tak někdo motá. Každopádně Oracle zcela jistě cloudem nemyslí úložiště souborů, ale skutečný cloud, tedy infrastrukturou s automatickou správou uzlů a softwaru běžícího na těch uzlech.
Opravdu? Takže si můžu udělat takový minicloud, nainstaluju po 5 Synology NASech do tří lokalit, propojím je sítí, nainstaluji na ně třeba 3 aplikace a NASy se postarají o to, že když přijde nějaký požadavek od uživatele na nějakou aplikaci, bude nasměrován na uzel, kde zrovna aplikace běží, a aplikace budou mezi uzly migrovat podle toho, který uzel je zrovna aktivní a jak velká je zátěž aplikace? Který balíček Synology tohle umí?
Já vím o tom, že Synology NAS funguje jako síťové úložiště (od toho je to NAS, že), a že umožňuje synchronizovat soubory i s cloudovými síťovými úložišti. Což ale ještě neznamená, že samo je to cloud. Když se připojíte ke GMailu, také pracujete s cloudem, ale neznamená to, že váš počítač je součástí cloudu.
Tohle stoji rozhodne za to tesat do kamene! Jenze takhle je to v IT temer se vsim... uzivatel si predstavuje neco, projektak to vezme jinak, implementator jinak, marketing to cele pojmenuje uplne jinak, a jedine salesu to je jedno, protoze tam jen pocitaji financni obraty. Proste klasika presne ve stylu vousateho obrazku http://www.businessballs.com/images/treeswing/tree-swing-s-hogh.jpg
Poslední roky ukázaly, že tento postup proti úniku dostatečný není - zlodějský kód si obsah odpojovaného média cachoval k sobě a pak odeslal, až daný stroj získal připojení. Nebo naopak, po napadení si škodící kód počkal, až je externí úložiště připojeno a pak to zašifroval/zlikvidoval.
Stále tvrdím že je větší pravděpodobnost že příjdeme o data uložená v cloudu, než o data na svém vlastním externím disku připojovanému k počítači jenom když zálohujeme obsah PC. Ohrožení dat z disku tohoto PC připojeného k internetu se dá omezit jejich šifrováním a nebo tím že je na disk v PC ani nebudeme ukládat a k jejich uložení nám poslouží rovněž externí disky.
Proto se právě chystám k nákupu notebooku s malým, jen 32 gigovým diskem pro systém. Nic jiného na tom SSD nebude. Pro Widle to stačí. Ostatní data budou na externím disku.
Jak píše M., pokud existuje cesta, jak na disk zvenčí dostanete žádoucí data, pak existuje i cesta pro data nežádoucí. To, že ji rozprostřete v čase, znamená jen to, že je to těžší. Takže ano, sice snižujete pravděpodobnost úspěšného útoku, ale hovořit o 100% neprůstřelnosti, to byste ten disk musel připojit k počítači, který nikdy nebyl a nebude online, a data si do něj přepisovat ručně. Pak budou data skutečně plně ochráněna proti online útokům zvenčí (tak jako jsou proti němu ochráněny obyčejnou tužkou učiněné zápisky v notýsku).