Jako vždy, všechno špatné přichází z asijských stepí. To, že internet se v Číně a Kazachstánu cenzuruje, je špatné. Ještě horší ale je, že naši milovaní a superinteligentní politici se opět nechávají divokým východem inspirovat. Monitoringem internetu to začalo a pokud se nezačneme tvrdě bránit, tak to brzy totální cenzurou a odpojováním skončí.
"Zákon je přitom jeho předkladatelem prezentován jako ochrana občanů."
Uz videl nekdo nekde, aby se cenzura zavadela s jinymi argumenty? Je to stejne, at se jedna o Cinu, Australii, EU nebo kohokoli jineho. A netyka se to jen internetu. Vzdy byli nejvetsim nebezpecim lidi, kteri chteji nekoho pred necim chranit.
Nevim co ta poznamka mela znamenat. Ja rozhodne nejsem nejakym zastancem USA, a to zvlaste v oblasti oblasti svobod. Nicmene faktem je, ze tam internet dosud neni regulovany - narozdil od Ciny ci Australie.
V USA je to stejné, jako u nás, t. j. internet (a nejen ten), se monitoruje. Regulace nastane teprve po řádném vymytí mozků většiny uživatelů, ale zaručeně nastane, je to jen otázka času. Začne to blokováním některých stránek (viz Vodafone) a skončí zavedením celostátního povinného whitelistu.
hovnajs... lidstvo bylo před internetem a bude i poněm. kdyby internet přestal existovat tak se lidstvo nepo... v některých státech světa je net jen látkou k diskusi v anarchistických kroužcích, jak by řekl pan svěrák. jinými slovy demokracie nestojí zdaleka jen na tzv. svobodě v internetu. je to jen rychlejší šířitel informací nebo dezinformací. na atmosféru ve státě mnohem větší vliv ekonomika než internet. net v žádném případě nemůže destabilizovat stát, natož ho svou existencí podstatně ovlivnit. nepřeceňujme internet.
Nevim jak vy, ale me zajima v prve rade svoboda a nikoli demokracie. Lidstvo fungovalo i za doby kamenne, kdyz uz chcete argumentovat tim, ze se bez internetu obejdeme. Pro meš by absence internetu znamenala vyrazny pokles v dostupnosti informaci vseho druhu a v pohodlnosti. Opravdu se nechci dozit doby, kdy budu muset zjistovat zpravy v prehistorickych mediich typu televize a mraky sluzeb prestane fungovat zcela.
Mezi hrabanim se a monitorovanim je trosku rozdil. Kazdopadne jestli nemuzes zit s vedomim, ze jsou tve maily (tema rozhovorama teda moc nevim co chces rict) jakkoliv monitorovany, bud si uz ted postav vlastni sit, nebo spachej protestni sebevrazdu.
Na tohle existuje ucinna obrana - sifrovani. Jinak ten, kdo monitoruje, muze i hrabat. Takze nejlepsi jak zabranit hrabani je zakaz monitorovani (alespon tedy pro stat).
Jenže ono nejde jen o internet! Monitoruje se kdeco a pokud se mlčící většina nezačne viditelně a slyšitelně šprajcovat, dostaneme se tam, kde jsme byli před několika sty lety, tedy k tomu, že bez svolení svého pána a vládce se nebudeš smět ani uprdnout! A kam by se dostala dnešní ekonomika bez internetu je snad každému, kdo má v hlavě fungující mozek také jasné.
Na monitorovani snad neni principielne nic spatneho. Problem nastava az se zneuzivanim. Jsi jako ty baby, pro ktere je internet nepripustny, pac jsou na nem navody na bomby a porno.
Na monitorovani je spatne predevsim to, ze se jedna o zasah do soukromi a svobody jednotlivcu. Nevidim duvod, proc by se mi v mych soukromych emailech ci rozhovorech mel hrabat nekdo treti, at uz se jedna o lidi ktere znam, soukrome firmy nebo statni organizace.