Titulek článku naznačuje, že by se zde měla nacházet nějaká postatná informace o nových virech,technologiích? přitom po přečtení to není nic jiného než analogie z wikipedie trošku oplácaná dalšími slovy. Titulek s potenciálem,článek uplně o ničem.
2:A.S. Pergill - Ono si stačí pořídit lepší počítač, tak za 10tis se dá složit i5 se 4GB RAM a na to mse antivir opravdu nepozná pane :)
Soubory uživatele jsou sice to nejdůležitější, ale pokud spíš jde o to, že pokud si to uživatel zaneřádí, lze mu ještě z jiného uživatelského profilu pomoct. Pokud na Win BFU s právy admina klikne na každou skákající opičku a nainstaluje každou věc, která má velký nápis ZDARMA, tak mu pomůže jenom reinstalace. :-(
Ale jak píšeš - problém je mezi židlí a klávesnicí..... A nedají si říct a nedají...
teď budou končit výrobci klasických antivirů. viz třeba: http://www.informationweek.com/news/security/antivirus/232500151
Problém je jinde: Naprostá většina uživatelů Windows je zvyklá pracovat pod administrátorským účtem, takže jakákoli breberka, která jim vnikne do počítače, má automaticky administrátorská práva. Je to reziduum dob minimálně po W XP včetně, kde prostě některé základní aplikace nešly spustit bez administrátorských práv (ano, odborník v ceně 1500 Kč/hod práce to po několikahodinovém laborování dokázal nastavit např, Office na korektní chování a potřeboval jste ho akorát po každém větším upgrade systému - tedy několikrát ročně, ale naprostá většina uživatelů do toho z "neznámých důvodů" nešla). Na linuxu může breberka něco udělat jen na souborech konkrétního uživatele, protože tam je uživatelský a administrátorský účet důsledně oddělen. A jsem-li paranoidní, mohu si v systému vytvořit extra účet pro práce s připojením na síť (s velmi omezenými právy, i třeba zápisu na disk - mohu např. směřovat vše co chci stáhnout na USB flešku) a "normální" účet na práci off-line.
A pokud má Android pouze jeden účet s administrátorskými právy, tak holt na něm viry budou řádit. Z linuxových distribucí dříve nebo později začne ze stejných důvodů chytat viry Ubuntu.
které jsou schopné zpomalit počítač až k nepoužitelnosti, je daleko jednodušší používat linux a win nasazovat pouze off-line a jen na nenahraditelné win-only aplikace (kterých je mimo hry relativně málo). Daleko větším problémem jsou win-only síťové hry, protože ty představují naprosto jednoznačný magnet na viry (už proto, že je zpravidla nutné před jejich spuštěním vypnout antivir, aby se udržel výkon počítače).
přesně tak....slovy klasika : rozveďte, o čem je článek......Celkem vo hovnu, soudruhu....
Tak nějak začínám mít pocit, že autor musí každý pátek vyplodit něco o bezpečnosti a evidentně má už tři neděle ukrutnou zácpu...... první pátek po silvestru jsem si to vysvětloval doznívající kocovinou autora ...ale už tři týdny ? Možná to už bude spíše diagnóza......
Drtiva vetsina viru se nesnazi znicit data, ale ovladnout stroj k pozdejsimu vyuziti. Nehlede na to, ze virus se potrebuje spoustet po startu a to se s user pravy sice zajistit da, ale jen pro daneho konkretniho usera, nikoli obecne "na pocitac" => napr se nedaji odposlechnout hesla jinych uzivatelu.
Nehlede na to, ze na widlich jednoduse spousta veci bez admina stale nefunguje.