No nic proti, ale jestliže si satelitní operátoři pochvalují jak je skvěle neutrální informační kampaň k přechodu na digitální vysílání, něco mi tu nehraje.
Ještě by měla Duspivovi dát nějakou cenu Nova, za to jak je rychle pokrývána republika DVB-T signálem ;-)
V podmínkách ČR, kdy lobby Radiokomunikací bojuje na všech frontách, aby prosadilo technicky zastaralý systém DVB-T (ze kterého jim doslova prší milióny měsíčně), je třeba chválit i neutralitu :-)
Naprosto jedinečný postřeh. Takže podle vás celá Evropa prosazuje technicky zastaralý systém?
A že jsem tak smělý, znáte nějaký stát kde se řádně vysílá v něčem jinéž než je DVB-T?
No, ne že bych do toho 2x viděl, ale Poláci spustí za chvíli Sněžné jámy v kompresi MPEG4, takže já mohu přijímač schopný leda tak MPEG2 s naprostým klidem zahodit, ač jsem ho kupoval v srpnu, když z Ještědu milostivě spustili Mux 1. Jak jinak nazvat show, které se rozjelo ohledně spuštění Mux 2 ? V diskusích se zde dočítám, že snad bude spuštěn v únoru, ale prázdný. Možná se tam, třeba za měsíc po té, objeví Barrandov nebo obě Primy. Prázdné spuštění nemůže být chápáno jinak, nežli zvýšení tlaku na některé subjekty, něco ta sranda přece stojí, ne ? Ale s Novou se asi bude čekat zase do srpna. Protože se jí nechce platit dvojí platbu, tedy i za analog i za digital. Kdo rozplánoval tyto neuvěřitelně dlouhé souběhy a tuto pozvolnost. A kdo z toho má nejvíc ? Nejsou to právě ČRa ?
To je pravda, ale zase třeba Němci i Rakušané mají jinou modulaci nebo jak se to jmenuje, to 64QAM, kdy oni mají 16QAM, takže nepotřebují zdaleka takový výkon vysílačů, takže je to zase levnější....
Pletete hrušky s jabkama. Modulace 64 QAM dovoluje přenést větší datový tok než 16 QAM, ale je zase náchylnější na čistotu signálu. Takže při nižší modulaci můžu mít sice menší výkon vysílače, ale i méně stanic v muxu.
No, však Němci mají v těch třech Muxech co chytím od nich po 4 stanicích. Tedy celkem 12. A Mux 1 CZ, který chytím má také 4 stanice. Takže je to 4 jako 4. Ostatně v Mux 3 CZ jsou stanice snad dokonce i jen 2. Tak by si tam klidně mohl přelézt Barrandov. A bylo by to i v Mux 2 po čtyřech. Mně jen překvapuje, že bohatší státy, tedy Německo, Rakousko jedou 16. Ale my údajně chudá a neprosperující země si jedeme 64. Tak se jen tak ptám...
No, jo to je pravda, na ty jsem zapomněl, ale to je zase šílená politika ČRo a p.Medka, respektive Rady ČRo. Podle mého soukr. názoru tam nemají rádia vůbec, co dělat, ty mají být v mobilnější formě, dejme tomu DAB+.
Doplněk. Ovšem nesouvisí to náhodou ? Tedy my máme Mux 1 = 4 tv stanice, Mux 2 = 5 tv stanic. Nemám profesně nic společného s televizní technikou a spíše mne zajímá obsah po stránce programu. Ale odhaduji tedy, že se tam dá nacpat asi tak 5 tv aby na to šlo ještě koukat ? Je to tak ? Tedy více asi ne... No a Poláci jich tam tedy budou mít 7 a četl jsem tady, že do MPEG4 se jich dá nacpat snad 9 nebo dokonce 10. Tak a co to tedy znamená ? Že vlastně na těch českých 9 televizních stanic, tedy Mux 1+ Mux 2 v MPEG2 by stačil jeden Mux v MPEG4. Nebylo by tedy třeba vůbec druhého Muxu. Je to tak ? Kdo tedy nejspíše chtěl Mux 2 a tedy 2x zaplatit, co šlo zaplatit jednou ? Tedy být levnější tedy dělit se v devíti nežli v pěti ? Nebyly to zase ČRa ???? (Pokud bych tedy bral, co kanál to nějakou divizi, tedy nějaký díl i když tedy 4 díly by platil jeden subjek, po dvou dílech dva subjekty a Barrandov by měl divítinu. Nebylo by to levnější ? Čistě náhodou ?)
José neblázněte. Všude kde se začalo s DVB-T před mnoha lety, používají MPEG-2. Jedině státy které DVB-T rozjíždějí až nyní, využívají úspornější MPEG-4AVC. Za 2-3 roky se ale bude přecházet zase na DVB-T2 a systém MPEG-4AVC zastaralý rovněž.
Roztomilé, takže tím chcete říci, že ten MPEG4, co si teď koupím budu zase za 2 roky vyhazovat a kupovat si DVB-T2 ? Pak tedy nechápu ty diskuse tady, kdy se vyčítají Sky Linku přechody z CryptoWorks na Irdeto apod. protože v tom DVB pozemním je to se změnami snad ještě horší...
Ale Skylinku není co vyčítat, oni nemůžou za to, že se spojí 2 firmy a rozhodnou se pro onu strategii. Problémy s kartami nebudou do té doby než by přišel případný hack Cryptoworksu (bios 5, 6) což si myslím nebude pro trh už tak zajímavé.(v CRW je Digitürk, Arena a naše CZ/SK)
Nic není nemožné, ale moc tomu nevěřím.
DVB-T i DVB-T2 pojedou pár let paralelně vedle sebe, takže nic nebudete muset vyhazovat. Jen jsem chtěl říct že kompresní standarty strašne rychle stárnou a MPEG-2 se už používá snad 10 let ;-)
Pojedou vedle sebe? A kdo to bude platit? Nebo si myslíte, že se tady objeví nějaký tajemný sponzor a všechno zatáhne se svého? Navíc tím, že se vysílá v MPEG-2, mají Nova, Prima a Barrandov jisté, že jim nikdo nepoleze do zelí. Když se k tomu přihodí ještě cena za nájem kapacity v muxu 3 (viz včerejší článek zde na webu) a zcela laxní přístup Telefónicy O2 k muxu 4, tak není co řešit.
Mux 5 v DVB-T2 rozjedou ČRa zhruba za 2 roky a to už bude aktuální HD vysílání minimálně ČT, Novy, Barrandova. Plus třeba placené kanály jako Nova Sport, takže se nebojte že nebude mít kdo vysílat. Když si Nova s ČT mohou platit paralelní vysílání na satelitu, utáhnou i to v pozemním ;-)
Na satelitu si vysílání platí, protože to pokryje celém území státu a stojí to pakatel oproti šíření signálu pozemní cestou. A vůbec si nedělejte iluze, že majitelé těch uvedených stanic budou dotovat ze svých zisků nějaké vysílání jenom proto, aby pár nadšenců mohlo přijímat upscalovanou Novu v HD z pozemního vysílání - tak naivní snad nejste, abyste si toto myslel. Zisk je potřeba dát akcionářům a ne cpát do hloupostí, to ví každý generální ředitel, který jim chce zůstat i nadále :o))) No ale ČT tam možná bude, ta si to z peněz nás všech může dovolit...
Vy jste snad Tatar! Vždyť přece píšu HD vysílání v DVB-T2 až za 2 roky! Souhlasím ale, že dnešní HD je jenom marketingová hra televizí.
Kontrolní otázka: když je vysílání ze satelitu za zapakatel, proč má taková Nova s Primou ze satelitu menší datový tok než v DVB-T?
V první řadě se naučte slušně chovat, tady jsme v diskuzním fóru a ne u vás doma. A za druhé si nemyslím, že by doba dvou let něco výrazně změnila, rozhodně nezmění v tom směru, že soukromé TV stanice začnou vyhazovat svoje zisky z okna kvůli lidem, kteří si představují jak jim na kus drátu bude hrát všechno. To opravdu nečekejte.
Pokud jde o datový tok, tak si napřed něco zjistěte o technologiích používaných v broadcastu a pak snadno dospějete k poznání, že kvalita se neřídí jenom tím datovým tokem.
Vy si vážně myslíte, že např. americký vlastník Novy se zajímá o to, jestli kdesi v ČR někomu pojede HD v DVB-T2 nebo ne? Toho zajímá jenom zisk za co nejmenší náklady a toho se dosáhne i bez souběžného vysílání v DVB-T2. Jedině by Nova dostala celý mux pro sebe, pak by to pro ni bylo jistě zajímavé.
A to, že jste si před pár měsíci koupil STB jen pro MPEG-2, tím se chlubíte, nebo naznačujete, že jste nebyl schopen uvažovat perspektivně? Možná se dočkáte brzy toho, že budete litovat, že jste si rovnou nepořídil STB pro DVB-T2. :-))
Kdo, co a proč bude vysílat z Ještědu, to ponechejme na komerčních TV. Jen uplatňují tu zde tak často vyzdvihovanou svobodu, i když jen v podnikání. To není charita, ani snášení modrého z nebe pro diváky.
Jistě že tím naznačuji neuvěřitelný bordel v českém DVB-T, který nemá obdoby. Protože na základě místních demagogů jsem vyčetl, jak jsou ti chudáci Poláci děsně pozadu a jak jen ti Češi to dělají správně a dobře a rychle. Abych půl roku na to zjistil, že naprostý opak je pravdou. Tedy Češi se doškobrtali s veřejnoprávním Muxem a kdy se dohrabe komerční se neví, tedy pokud se dohrabe před původním TPP tedy před srpnem 2010. A ti neschopní Poláci tady najednou budou dříve a ještě v modernější komprimaci.
Jo, jako, že někdy po dovolených, jako po létu, že to pojede určitě... Jo to asi pojede, do té doby tedy bude mít satelitní přijímač i ten zbytek, co si ho ještě nepořídili...
Není žádné DVB-T už jen cca ve 2 oblastech - Zlínsko, Jesenicko. Ze které jste oblasti? I tak už to není špatné. Ještě nedávno to hrálo přeci jen v Praze, Brně, Ostravě a Domažlicích. To je přeci velký pokrok :-)
Nedávno ? To je vtip ? V Praze jsem se díval na funkční DVB-T někdy asi před 6 lety. Tedy 6 let dojít DVB-T z Prahy do Liberce, což je hodina jízdy autem, to je tedy vážně fofr...
Jo, Ještěd vysílá. Mux 1 = ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport. To je vše. Ještě chytím Černou horu, tam je taky jenom Mux 1. Nic víc doma nechytím./Českého v DVB-T/ Na chatě chytím Bukovou horu, tam už je všechno. Jinak chytím doma i na chatě v pohodě Němce. A doma chytím Poláky, ty nechytím na chatě, tedy analog.
No jo, bohužel není hned všude spouštěn i automaticky MUX2, s tím ale nic nenaděláme. To se nelíbí samozřejmě žádnému divákovi. Jenže také dobře víme, že tu divák není bohužel na prvním místě - ba co hůř, spíš na tom posledním. Ale co, uteče to jako voda, a konec léta je tu coby dub :-)
Obecně platí, že je dobré být na správném místě ve správnou dobu. Pokud se podíváte na současné mapy pokrytí prvních tří našich MUXů, situace už není tak zoufalá a do konce roku se ještě významně zlepší. Někde zkrátka bude pokrytí jako poslední a že se to možná týká i Vás José, to jen máte obyčejnou smůlu. Možná můžeme Polákům závidět a divit se třeba Němcům a Rakušanům, že tak hloupě rychle vybudovali své sítě DVB-T jen v kompresi MPEG-2?
No u Němců mi bylo vysvětlováno, když jsem je už před rokem a půl sledoval na chatě,(mám tam DVB-T,STB dva, ale tam Poláky nechytím, takže tam můžou zůstat MPEG2,) zatím co jsem čekal ještě půl roku na ten slavný Mux 1 z Ještědu, že jsou bohatí a oni to mohli udělat za jeden den, střihem, tedy sledoval jsem to, tak říkajíc live, tedy večer koukal na analog ARD/ZDF/mdr a ráno jelo 12 stanic z DVB-T a žádný analog nebyl. Tak, že my jsme chudí a musíme mít tak dlouhé souběhy. Ale dnes si myslím, že s ČRa budeme asi ještě chudší a že ty souběhy nejsou k vůli tomu aby si zvykali lidi a mohli se připravit, ty jsou k vůli tomu aby si ČRa nezřízeně mastily kapsu současně za vysílání v analogu i digitalu. To, že jedou proti směru hodinových ručiček a přijdeme na řadu poslední, to bych taky chápal a s tím bych se i smířil. Ale s čím se nesmířím a co je bordel, je to, že napřed plácali, že Ještěd v tom figurovat nebude. Pak zjistili, že bez něj to nepůjde a figuruje. Ovšem vymysleli tu roční prodlevu mezi Mux 1 a Mux 2. Taky asi nevěděli, že když spustí Mux 1, tak že jim přestane šlapat analog jak má... A tak vznikla causa o dřívějším spuštění Muxu 2 z Ještědu. Do dnes nevím, kde mám čekat ten Mux 4 od O2, tedy jestli vůbec... A co zamýšlí ČRa tím Muxem 5 ? A tomu říkáte svobodné podnikání ? Já tomu říkám anarchistický bordel. Proti tomu je v DVB-S krásno, přehledno a jasno.
Beru Vaše argumenty zcela vážně a nemám problém je respektovat. Jen mi připadá směšné dávat nálepku KRÁSNO, PŘEHLEDNO a JASNO právě "našemu" DVB-S. To bych musel být slepý a nesměl bych registrovat na více webech to široké spektrum otázek, až zoufalých, jak přijímat z DVB-S i jen tu základní českou nabídku. Ano, pro znalé jsou to prkotiny, ale pro laiky a novopečené abonenty něco naprosto nového a neznámého.
Ale jo to jsem ochoten připustit. Jako já mám chaos v DVB-T mohou ho mít jiní i v DVB-T i DVB-S. Ovšem v tom případě a neobviňte mě z militantnosti, je pro ně nejednoduší DVB-C nebo IPTV a až se situace uklidní, třeba za 2 roky, mohou to klidně odhlásit a přejít si třeba k tomu DVB-T, pokud si mezi tím nezvyknou, na větší počet stanic.
Já žádnej novej aparát na MPEG-4 nechci. Stejně by mě to nic nového ani lepšího nepřineslo. k čemu je mi jeden MUX s 8 (v MPEG-4) či se 4 (5) v MPEG-2. Naprosto o ničem. Zas až tak abnormálním nedostatkem kmitočtů stejně netrpíme, naopak budou prázné MUXy. 4-ka by nic stejně nevyřešila. Naopak, dražší přístroje a menší v nich výběr. Děkuju nechci.
Mimochodem - DVD a Sat jedou také stále v MPEG-2. Takže nic starého to rozhodně není.
Jenomže celá Evropa má DVB-T jako doplněk k jinému způsobu příjmu, v SRN např. ke kabelovkám a satelitu! A to je pak něco jiného. Jinak tady existuje ukázkový příklad "modernosti" DVB-T, kdy v roce 1995 šlo v pozemním vysílání v analogu přijímat volně 16 programů (MMDS) a dneska o 15 let později!!! jich lze přijímat v digitálu 11 (v Praze možná o pár víc). Tomu říkám fakt pokrok jako hrom a když to takhle půjde dál, tak za dalších 15 let jich v DVB-T bude cca 5 :-)
Já jsem vzhůru, ale vy jste v té době asi ještě spal v kočárku, takže nemůžete pamatovat KabelNet a MMDS, kde bylo opravdu 16 programů, opravdu v analogu a divte se - šlo tyto programy naladit normálně v TV bez nějakých krabic alá STB. To jsou věci, co? :o)))))))))))
Jste trochu mimo mísu, Ryšavý. To Vaše MMDS provozoval jako privátní síť jistý soukromý subjekt, jelo to v pásmu 1,8-2,1GHz a aby se na to dalo dívat tak max. 10-15km od vysílače. Opravdu celoplošný pozemský příjem jako řemen. Nějak jste zamrznul,škoda.
JAK
A vysílání DVB-T snad neprovozuje soukromý subjekt? :o))) Jinak já vůbec nepsal o nějakém pásmu a o tom, kde to šlo přijímat (ono to šlo i mnohem dál než těch 15km od vysílače a pokrytí bylo i větší, než má třeba mux 4 dneska), ale uvedl jsem, že šlo o analogové programy, a že jich bylo 16. A to je taky pravda, takže to máte nějak popletené v hlavě nebo asi vůbec nevíte o čem je řeč a jenom se hrnete bezhlavě do diskuze :-)
Oficiálně měl být dosah jen do 10km. Že to šlo "dál" bylo díky nedodržení EIRP a s použitím metrových a větších parabol. Kvalita díky analogu a nezbytnému odstupu signál/šum na vstupu při větších vzdálenostech nebo porušené přímé viditelnosti - nevalná. Chytří čeští šikulové si brzy sehnali "vrtáčky" sami a chytali to bez placení. Pak se nějací mastiči pokoušeli ten analog ještě zakódovat, až to celé - zejména finančně - spadlo na hubu. Rozhodně se tedy nikdy nejednalo o celoplošné vysílání, ale jen a pouze jako náhrada kabelu v městech, kde se jaksi nechtělo kopat. Třebas Olomouc, že.
DVB-T provozuje jeden veřejnoprávní subjekt a několik soukromých subjektů. Že k tomu užívají služeb téměř monopolu ČRa (mimo O2) je bohužel trochu smůla.
Do diskuse se nehrnu, jen když mě někdo "nadzvedne", hraje si na pamětníka a zkresluje historii.
Nikde jsem nepsal, že u MMDS šlo nějaké celoplošné vysílání - psal jsem o počtu programů a analogu. Mimochodem DVB-T taky nemá celoplošné pokrytí, jistě má větší než MMDS, ale celé území pokrývá jenom DVB-S.
A nevím kdo zkresluje historii, já pro KabelNet nějakou dobu dokonce pracoval, takže neučte orla létat, pane JAK :-)
Volně to nebylo, pouze to nebylo chráněno. Bylo to za peníze a kdo to přijímal bez placení to kradl. No jo, ono jaksi nevadilo pánovi dřív to krást, ale teď už to krást nejde. Bylo to za peníze a kdo to přijímal bez placení to kradl. Čekám klasický argument "že to dělala většina" :-) Když krade nebo vraždí většina, je to v pořádku.
Tak to není v žádném případě pravda! Pokud není vysílání kódované a uživatel tak nepřekonává žádné technické prostředky k zamezení příjmu (jako třeba překonání kódování u příjmu Digi pomocí EMU), tak se jedná o zcela legální příjem a není to v naprosto žádném rozporu se zákonem! To je jako byste tvrdil, že když si v rádiu naladíte vysílačky hasičů nebo sanitek (což taky není určené široké veřejnosti), tak se jedná o nějaké protiprávní jednání - samozřejmě nejedná a je to zcela v pořádku. Je pouze věcí provozovatele takového vysílání, aby si to zabezpečil pokud má pocit, že to mohou přijímat jenom určité skupiny a ne všichni.
Petře, máte všechny zákony o telekomunikacích v malíčku? Stále snad platí, že pokud odposloucháváte relace, které nejsou určeny výhradně pro Vás, nesmíte je zneužít, poskytnout dalším osobám, jinak se dopouštíte trestného jednání.
Zas splácává dokopy víc věcí jak se mu chce, aniž by spolu souvisely... to je zbytečné se s ním bavit ;-)
Prostě, když chce někdo něco ukrást, tak si to zdůvodní vždy.
Sice o takovém zákonu nevím, ale pokud se vrátíme k tomu MMDS, tak tam dost těžko šlo nějakou informaci zneužít nebo poskytovat dalším osobám. Jinak v té době se dokonce KabelNet snažil nějak bojovat proti tomu příjmu, ale nikdy neuspěl a to dokonce ani v těch případech, kdy nějaké firmy tento příjem kliďánko zrealizovaly jako STA třeba pro celý panelák a vrcholem všeho bylo, když nájemníci dali KabelNetu výpověď ze smlouvy právě proto, že jim tentýž signál dodala nějaká firma přes STA zadarmo. Ani v jednom případě se KabelNet nechytl a to hnal stížnosti přes všechny možné instituce (ČTÚ, RRTV, i soudní cestou to zkoušel).
O uváděné neúspěšnosti obrany si v našich právních podmínkách můžeme vykládat cokoliv, tím se ale zákon nezmění, ani nezaniká, jen není možná vymahatelný.
Podívejte - KabelNet v té době na svém informačním kanálu taky uváděl cosi o krádeži duševního vlastnictví, ale to na faktu, že příjem byl zcela legální, prostě nic nemění. To je jenom vrčení zcela bezzubého psa a je to podobné jako když si koupíte DVD s filmem, na úvod si přečtete story a zákazu kopírování a pak (není-li DVD nijak chráněno) si rozmnoženinu pro osobní potřebu stejně pořídit můžete a ničeho protiprávního se nedopouštíte. V té době MMDS toto rozebíralo X právníků, jak na straně vysílatele, tak na straně firem jenž prodávaly zařízení pro příjem nebo ho instalovaly, a vždy se dospělo k závěru, že o nic trestného nejde.
A vaše odkazy jsou irelevantní, protože zaměňujete příjem volně šířeného signálu z éteru s nějakým odposlechem nebo jiném narušování soukromí.
Myslet si můžete cokoliv o irelevantnosti mých odkazů. S tím já asi nic neudělám. Já jen respektuji zákon a snažím se ho nepřekračovat. Když Vám ocituji přímo ZÁKON č. 151/2000 Sb., o telekomunikacích ze dne 16. května 2000 o telekomunikacích a o změně dalších zákonů
Díl 14
Ochrana telekomunikací
§ 88
(8) Přijímat, využívat nebo přerušit telekomunikační službu či do ní jinak zasahovat je možné pouze se souhlasem jejího provozovatele, pokud tento zákon nestanoví jinak. Toto ustanovení se netýká přímo rozhlasového a televizního vysílání v pásmu rozhlasových služeb, není-li chráněno proti nežádoucímu příjmu systémem podmíněného přístupu."
Já tomu rozumím tak, že pokud si nekoupím přístupovou kartu, nebo nezaplatím za službu, asi nemám souhlas provozovatele přijímat a využívat jeho služby, když je chrání systémem podmíněného přístupu a tomuto zákonu se to snad nelíbí. Zda mne ale za to bude někdo stíhat, zejména když mne nikdo neudá, to už je jiná věc.
Něco muselo po analogu přijít.Jestli je to technicky zastaralé,to je druhá věc.Od roku cca 1960 se zde vybudovala hustá sít´vysílačů a převaděčů.Tyto vysílače není jen tak možné "odstřelit",mají dokonalou infrastrukturu,polohu atd..Je převda,že DVB-S je další technický pokrok vůči DVB-T.Technický vývoj se nedá zastavit.
S těmi převaděči a celou řadou vysílačů se ale u DVB-T vůbec nepočítá, takže to "je odstřeleno" jaksi samo, hlavně díky ekonomické náročnosti. Navíc dneska se už nestaví tyto převaděče a vysílače jako za komunistů, kdy zavelel předseda KNV/ONV/MNV a šlo se na to. Prostě ta doba je nenávratně pryč a fandové pozemního příjmu si musí zvyknout, že začal zvonit umíráček. Technický vývoj se opravdu zastavit nedá a každý kdo vsadil na tohoto koně to projede na celé čáře a spláče nad výdělkem...
Co to vykládáte za nesmysly .... jste asi nějak zaspal dobu. Už je spuštěno v DVB-T toliko dokrývačů. Za moment např. Vary. Takže nechápu to Vaše "NEPOČÍTÁ".
Pro MUX3 je NULA, to snad víme. Pro MUX2 jsou 4. Pro MUX1 snad 7. Karlovy Vary budou mít hned oba - viz zprávička :-) A další se budují ..... nekončí se.
Odměnu a pochvalu by měli dostat všichni, kteří připravili přechod z analogového pozemního vysílání na dvb-t a tak podpořili rozvoj satelitních parabol na domech v ČR. Otázkou je, zda to bylo vše bez všimného ...... Na Moravě již nyní není třeba zahajovat žádné dvb-t vysílání. Když si projedete vesnice a města, tak je digitalizace díky parabolám v dané oblasti již dokončena. V dané oblasti zůstanou antény na domech jen pro příjem polských programů.
Přístup byl neutrální a jinak bych chtěl vědět jak přistupoval k zavádění DVB-S? No jestli nedělal vůbec nic ani v jednom případě, tak pak byl skutečně neutrální a mohl tu pochvalu dostat :-)
Pomalý přístup ČTÚ a špatně vypracovaný TPP, a taktéž malý tlak pana Duspivy na zrychlení postupu DVB-T, to je nepřímá reklama satelitnímu příjmu.
Stejně jako neschopnost ČTÚ zajistit éter bez rušení. Když vám stále kostičkuje příjem kvůli neodborně nainstalované WiFi (kterou dnes na střechy dává kdejaký diletant, a ruší to TV a rádio), nebo CDMA či Ufonovi (jehož síla je např. na pražských střechách většinou mnohem vyšší, než DVB-T !!!), tak se samozřejmě na DVB-T vybodnete a pokud to jde, pořídíte si satelitní komplet, který je na bordel v českém éteru nenáchylný.
Máte pravdu, ostatně když se podíváte kdo sedí v radě ČTÚ nelze ani čekat nic jiného.
Copak statistik, ekonomka, zpívající pisálek, poslanec po 10 letech ve sněmovně a dva dopraváci asi tuší o telekomunikacích?
Tam taky ? Já jsem si myslel, že takto jsou postiženy pouze RRTV a Rada ČRo...
A ono to asi bude globální, tedy zcela všude... Tedy u ČTÚ jsem to opravdu nečekal...
Hezká sbírka http://www.ctu.cz/o-ctu/rada-ctu.html
Tlak pana Duspivy musí být stejný jak pro DVB-T, tak pro DVB-S, tak i pro DVB-C a další způsoby šíření a příjmu TV signálu. Jedině tak je totiž možné být opravdu neutrální a nenaddržovat ani jedné platformě.
Tlak pana Duspivy není žádný a když tak jenom někde v podbříšku..)))
Pan Duspiva je jen a pouze nastrčený bílý kůň, který provede jen to , načem se mu za jeho zády ostatní domluví. Jeho státem placený web digitálně.tv až do loňska vypadal jako infantilní stránky školáka ZŠ, včetně toho "digiboye" , za kterého nechal komusi zaplatit (podržte se) několik set tisíc korun českých, takový je to dobrák. Informace zde byly neaktuální, často zavádějící a polopravdivé. Po dvou letech se web sice změnil, ale trochu pozdě. A tak je to u něj se vším. Pravda, je jediný, který nikomu moc nevadí.
Ten nakyslý pohled na fotce je pro něj typický. Nechápu, proč se nechává tak přihlouple obdarovávat někým, kdo nemá s digitalizací v Česku nic společného. Stejně tak jsme mohli vysílat přes Eutelsat, Thor a výsledek by byl stejný.
Docela přesně to tady popsal Kuba Melín. To, proč se nám dnes zdá, že digitalizace (míněno zavádění DVB-T) postupuje příliš pomalu, je především zásluhou moc "měkkého" TPP (z dnešního pohledu !!). Je pravda, že v době jeho tvorby a schvalování to bylo možná tvrdé vyjednávání, ale je evidentní, že i dřívější odpůrci rychlého vypínání analogu (TV Nova) by dnes docela rádi přehodnotili situaci. Dnes už asi nelze, než počkat na důsledné plnění TPP, protože ke změnám je nutná dohoda všech (jednotlivé TV, ČRa atd.). A největší odpor k těmto změnám má nejen TV Nova, ale (bohužel) i České radiokomunikace, které se nechtějí vzdát jistých zisků z analogového vysílání.
I přesto si myslím, že jsme na tom PODSTATĚ lépe, než například v Polsku. Ano, pro nás zajímavý polský vysílač Sněžné jámy má zahájit pravidelné vysílání prvního polského multiplexu již letos na jaře (snad již v březnu), ale podíváte-li se do jejich plánů, zjistíte, že to bude jedna z prvních pokrytých oblastí (známe třeba nářky diváků z ostravska, kteří si na starty velkých polských DVB-T vysílačů v oblasti Katovic ještě budou muset počkat). Někde jsem zaslechl i zprávu, že jsme v rámci střední a východní Evropy považování za "jedničky" v zavádění DVB-T vysílání a velikost (a rychlost) pokrytí že máme bezkonkurenční - takže vlastně buďme rádi, že to jde aspoň takhle.
Ještě bych se zmínil o cenách za vysílání DVB-T. Pokud se někomu zdají ceny vysoké, OK. Ale uvedené ceny za mux 2 a mux 3 ve vzájemném porovnání docela souhlasí (ať se to panu Berkovi z RTA líbí, nebo ne :-)).