Tohle je poměrně typický přístup. Prd tomu rozumím, což mi nezabrání o tom zasvěceně psát. Když mě někdo upozorní na to, že píšu ptákoviny, namísto omluvy a sebereflexe to budu hrát do autu. Že to není důležitý, že je článek na jiné téma, že je to zjednodušené, aby tomu kde kdo rozuměl.
S takovýmhle přístupem děláte akorát ostudu nejen sobě, ale i Lupě, která vám poskytla prostor.
Nijak, Radim prostě skládá (jakž takž) historicky dostupné informace a některým věcem prostě nerozumí. Navíc to spojuje s Yahoo, tam kde žádná spojitost není.
Dobrá otázka. Soudruh Vincent von Bahnhof spolupracuje s Microsoftem v alternativním vesmíru, v němž Adolf Gates vyhrál 2. světovou válku: http://vfb.bloguje.cz/.
Vidím, že autor článku je přece jen fundovanější než lidé z diskuse. Ten alespon tuší, že kromě Opery (a pak Lynxu) jen tak snadno nedá změnit http-hlavička User-agent.
Bláboly o javascriptu si nechte na školení šmudlů z ASEI.CZ. Ti také věrohodně na aplikačním WWW-serveru z javascriptů poznají, kdo má MSIE 6.0.
Protože pro nic jiného jim programy, které dokonce prodávají, nefungují. Patrně ještě hloupější kategorií lidí, než jsou novináři, budou účetní, kterým to nevadí.
Uvedu typický příklad toho, jak nedostatečná znalost novinářů vede k šíření zcela mylných názorů.
Kdybych se přesně stejným způsobem na zpravodajský server Microsoftu kdysi nepropojoval, tak bych povídačkám o nepřístupnosti věřil.
WWW-server přece nemůže podle ničeho jiného věrohodným způsobem zjistit, jakého použijete WWW-klienta, než podle http-hlavičky User-Agent.
Proto jsem si v Lynxu napsal do Agenta ono typické pro MSIE: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows98)
A v další podadresářích již ochrany na jméno agenta nebyly (primitivní jak všech ochrany od MS, které hackeři tak snadno překonají).
Ovšem když někdo pouze umí v Opeře nastavit Internet Explorer a ani se nepodívá, že se pak Opera sice představuje jako MSIE, ale k tomu připíše vždy ještě Opera, tak to je potom všechno těžké.
Vy snad znáte někoho, kdo ovládá a rozumí všemu? To není ani v lidských silách. Novináři často píší o věcech, kterým nerozumí. Není to nic špatného a je to běžná praxe. Jen je potřeba si dohledat zdroje nebo si článek nechat prověřit odborníkem. Takto běžně postupuji u jiných odborných článků.
Zdá se mi, že řešíte pouze stránku technologie. Ta je ve článku zmíněna okrajově. Pokud jsem to správně pochopil, kritika se týká technologie .NET.
Samozřejmě mne každá chyba mrzí a nemělo by se to stávat.
To je přece triviální. MS v té době dostal u soudu přes prsty, který mu nařídil nekurvit programovací jazyk Java. Takže když se ms technologie ActiveX neuchytila, tak musel vyrukovat s něčím co by bylo v protiváze k Javě. Takže přišel s platformou .Net Framework. A právě softwarová komponenta .NET Framework (počínaje Win98), je vhodná pro konikační vrstvy, což jsou třeba webové aplikace.
myslím, že dlouhodobě Atlasu spolupráce s MS spíše uškodila, přeci jen v myslích spousty uživatelů zůstane zapsán jako ten, který "kolaboruje" s nepřítelem :)
To je tak, když si novinář usmyslí, že napíše článek stůj co stůj o něčem čemu nerozumí. Třeba o zlém a ošlivém Microsoftu, který přece všichni nemáme rádi, že ano :-)
Novináři často píší o věcech, kterým nerozumí. Není to nic špatného a je to běžná praxe.
Že je to běžná praxe, s tím lze souhlasit. Ale ani v nejmenším již s tím, že to není nic špatného. Stejně jako se nenecháte operovat od popeláře nebo nepůjdete do restaurace, kde místo kuchařů vaří uklízečky, normální člověk nemá zájem číst nesmysly od pisálků bez kousku sebereflexe.
je MSN spíše nepřátelský. Kdykoliv jsem s ním chtěl pracovat jinde a jinak něž je svatosvatě psáno (ať už kupř. na MAC nebo na telefonu) vždycky s tím bylo tolik potíží a tolik různých složitostí, že jsem jeho výhružnou ikonu raději všude vymazal.
vůbec nelíbí. Při novém uživateli otravuje adresa na intenetu. Ta navíc bývá často nedostupná. A technologie .NET dělá něco podobného, brouzdá po internetu bez vědomí uživatele. Mám obavu, že se chová podobně jako trojský kůň.