Názory k článku Kyberšikana: děti jako oběti i zabijáci

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 11. 2011 9:44

    TGH (neregistrovaný)

    Taky jsem učil na škole - byla ta SŠ a tyto problémy jsem neměl. Když někdo, lidově řečeno "vybuřoval", vykázal jsem ho z výuky. Pokud odejít odmítal a dělal ještě větší "bordel", tak v takovém případě na něj učitel nesmí sáhnout nebo jej jinak fyzicky nutit... Ovšem ani není poviností učitele výtržnictví přihlížet a existují složky, které to řešit mohou - POLICIE.

    Takže jsem normálně vytočil 158, zavolal, že mám žáka, který znemožňuje výuku, krade věci ostatním... Policie přijela, zrovna když vyhazoval z okna věci spolužáků, dostal hned jednu pod koleno obuchem, nasadili mu pouta, odvezli a pohoda :-).

    Na základě zápisu od Policie byl pak dotyčný vyloučen ze školy a vše bylo "politicky korektní".

    Kdybych se ho nějak sám snažil ručně umravnit, ještě bych dostal postih sám, machříček by si na to stěžoval a byl by na koni... Proč? Vždyť je to tak jednoduché... Stačí prostě vykázat z výuky a pokud je to extrémní případ, tak si stačí zavolat 158 a dál to neřešit.

  • 29. 11. 2011 13:25

    Neetah (neregistrovaný)

    Na jednu stranu je to strašlivý zásah do soukromí dítěte, na stranu druhou - co rodičům zbývá.

    Moje děti jsou zatím malé, ale už mě několikrát napadlo jak budu podobnou situaci řešit. A zatím se přikláním ke kombinaci osvěty a nenápadného šmírování. Uvidíme ...

  • 29. 11. 2011 10:40

    Petr (neregistrovaný)

    Já jsem doma u syna nešel cestou blokování, ale zpětné síťové kontroly obsahu. Syn může kamkoli, ale vidím kde a jak tráví online čas. Ve věku 8 let není schopen uvažovat takovým způsobem, že bych neuspěl v následném pohovoru (nakukám mu cokoli, třeba že volal policie, že někdo z našeho bytu stáhl větší množství dat a jestli o tom něco neví). Pokud tedy zjistím že dělal něco co není úplně bezpečné, tak si s ním promluvím i třeba tak, že dělám že nevím přesně co provedl a spíš se ho tak dotazuji a zkontroluji si i do jaké míry je mi schopen lhát. Zatím je to spíš v rovině, že mi tvrdí, že dvě hodiny učil a já vidím, že neučil. Naštěstí už je veškerá zábava online.
    Síťová kontrola má tu výhodu, že neřeším jaký HW má a do počítače mu nelezu. Až si bude NTB brát více ven a do školy tak to bude trochu problém, ale snad ten vzorek toho provozu bude stačit. Nevýhoda je cena toho řešení a nutnost mít pořád napájený aktivní prvek v síti.
    .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).