no nevím, je to z bláta do louže, udělat opakovač v místě s rozbitým primárním signálem smíchaným z několika vysílačů, to ani nevím jak nazvat, tyto myšlenkové pochody... to zas budou přelaďovat na převaděč.
Ono by stačilo k tomu měření se i zeptat místních co to mají v oku, jaká je situace... a bylo by jim jasno. Jenže oni asi nejsou pro ně dost dobří.
O tom levnější řešení to ale je tak, to máte pravdu, a o tom je to celou dobu. Napřed zkusíme opakovač, čímž to rozbijeme těm, co už mají antény nebo STA na 29 z jiného vysílače tam kde to funguje, a po tom jak si to zas upraví tak dáme převaděč :-D klasika, kocourkov...
No, oni toho montážníci často zatají víc. Třeba že když si koupí další televizi (nebo třeba TWIN PVR) budou muset vyměnit LNB a stáhnout od něj další kabel. Zvlášť pokud je parabola na střeše a přijímač o dvě patra níž, může to být pro laika docela oříšek :-).
Pokud tohle všechno zde vyjmenované jakýkoli montážník zatají tak to není skutečný montážník. I jako pouhopouhý amatér který to občas udělá za flašku bych si tohle nikdy nedovolil.
Ono už na základě měření stávajících signálů by se mělo dát odhadnout jestli zvolit opakovač nebo převaděč na jiný kanál. Myšlenkové pochody ČT ale asi budou takové, že zkusíme dát levnější opakovač, třeba to bude stačit a kdyby ne tak šáhnem ještě jednou do srajtofle a upravíme to na převaděč.
Přesně tak, Kocourkov. Jenže většina diváků není zvědavá pořád točit s anténou, předělávat zesilovače a pak se stejně dívat na kostičky. To se potom nemůžou mistři divit že lidé utíkají k satelitům, který si nechají jednou nainstalovat a mají pár let klid.
Proto jsem napsal pár let ;-) Mimochodem tohle divákům samozřejmě montážníci satelitů neřeknou, ti vyzdvihnou jenom pozitiva a to co chce zákazník slyšet...