Vlákno názorů k článku Musí být GUI trvale na desktopu? Ale vůbec ne. Jak na to? od Gif - Rozdil v rychlosti bych priradil tomu ze Citrix...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2000 11:07

    Gif (neregistrovaný)
    Rozdil v rychlosti bych priradil tomu ze Citrix je vazany na hostitelska WinNT a prenasi pouze systemova volani, tedy se da srovnavat spise se systemem X-Window na Unixech. Kdezto VNC prenasi az vysledny vzhled obrazovky, tedy nezalezi na platforme ale potrebuje vetsi propustnost a aby se na hostiteli ta okna skutecne kreslila. Prenasena data komprimuje a tusim ze existuje i verze ktera si pamatuje predchozi vzhled a cas od casu prenese jenom zmeny.
  • 19. 9. 2000 8:44

    Daniel Korcak (neregistrovaný)
    Ja bych jen doplnil, ze VNC je narozdil od Citrixu jen single-user. Pokud si nekdo jiny k te vasi vzdalene VNC masine sedne, tak se s nim budete o kurzor pretahovat :o)
    Stejne tak nemuzou bezet soucasne dva VNC klienti na jeden
    VNC server (zkousel jsem pouze na WinNT). A rychlost VNC je oproti Citrixu proste t r a g i c k a. Zatimco Citrix by se rychlosto odezvy dal jiz srovnavat s rychlosti GUI na vasem
    pocitaci, tak s VNC se neda prakticky pracovat (zkouseno na 10MB Ethernetu). Myslim ze prilisna univerzalnost je v tomto pripade na skodu. No ale drzim palce - napad je to dobry.
  • 20. 9. 2000 0:05

    Ondrej 'SanTiago' Zajicek (neregistrovaný)
    To o single-user neni zas tak uplne pravda. Je treba si uvedomit ze (alespon mne znama verze) VNC server bezi jinym zpusobem pod Win a pod UNIXama. Zatimco pod UNIXem funguje jako remote-access, kde vytvari virtualni X server (tedy jakousi 'dalsi neviditelnou pracovni plochu'), pod Win funguje jako nastroj pro remote-control aktivni plochy (tam pak dochazi k tem tahanicim o kurzor :-) ). Jinak remote-access pomoci VNC na UNIXovy server (klient pak samozrejme muze byt kdekoli) funguje tak, ze pro kazdeho usera existuje par - VNC klient na jeho pocitaci + VNC server na servru - tedy pokud takto na server pristupuje napr. 30 lidi, tak tam bezi 30 instanci VNC serveru a kazdy clovek ma vlastni nezavislou pracovni plochu. Jediny rozdil oproti napr. FTP (kde obvykle kazdemu FTP klientu odpovida jeden proces na serveru) je ten, ze kazdy VNC server musi bezet na jinem portu a user si ho musi rucne spustit (myslim, ze ale uz existuji nastroje pro vzdalene prihlaseni s automatickym spustenim VNC serveru).

    K te rychlosti - to, ze se da rychlost Citrixu srovnavat s rychlosti GUI na vasem pocitaci je celkem logicke - na rozdil od VNC totiz AFAIK v pripade Citrixu GUI (tedy kod knihoven zajistujici graficky interface) opravdu bezi na vasem lokalnim pocitaci - akorat se zbytkem aplikace komunikuje pomoci nejake objektove formy vzdaleneho volani procedur. Narozdil od toho v pripade VNC cela aplikace vcetne GUI bezi na serveru a na klienta se prenasi jen vysledny obraz.

    BTW, mne VNC na volnem 10MBitu chodilo dost slusne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).