Pokud si tu technologii budou platit vyhradne zakaznici, kteri si sluzbu dobrovolne objednali, tak at existuje.
Dane se plati z prijmu, ne z vlastnictvi elektromeru jako v pripade techto poplatku. Protoze kazdy kdo ma zavedenou elektrinu a nema televizni prijimac je v teto zemi povazovan za osobu podezrelou.
Pokud vam vyhovuje platit dalsi desatky zcela neefektivne fungujici zbytecne organizaci, je to vas problem. Jedine spravne reseni je http://www.kopoplatkum.cz/
Co tam kdo počítal? Firmy mají obvykle problémy že neseženou zákazníky, tudíž jim zboží zůstává ležet na skladu. Ufoun jede na 120 % (přetížené linky) a stejně prodělává. Nechápu kde chtějí vydělávat, kdž pro příjem nových zákazníků nemají kapacity. Je to jako bych si pořídil linku na výrobu 100 výrobků denně a brečel, že abych dosáhl ziskovosti, potřebuji denní výrobu 150 ks ...
Záleží, na co to člověk chce. Kdysi jsem chtěl nějakou konektivitu k notebooku zejména na zahrádku. Cca 4 roky jsem platil přes 800 za paušální GPRS Eurotelu. Spolehlivost super, ale přestalo mi to rychlostně stačit, takže jsem přešel na "půlmegabitové" 4G od TM. Reálná rychlost spíše čtvrt mega a spolehlivost katastrofální. Nejsem v UMTS pokryté oblasti a po zkušenostech s 4G modemem jsem už nechtěl nic na pro ČR specifické frekvenci, čímž jsem eliminoval jak 4G, tak CDMA od O2 i U:fona.
Uvědomil jsem si, že tu konektivitu opravdu potřebuji pouze na té zahrádce, takže jako nejlepší alternativa se nakonec ukázal lokální WiFinář.
Za 40% nákladů mam reálně 20x rychlejší linku než přes TM. Při rozhodování bych začal tím, zda-li opravdu potřebuji opravdu mobilní konektivitu, nebo jen vykrýt několik oblastí.
Ja jsem v klubu priznivcu DVB-T a zrovna jsme podepisovali petici ohledne zruseni IP TV jakozto zrudne technologie s skoro nulovym pokrytim a satelitu jako reliktu osmdesatych let minuleho stoleti. Dalsi schuzi budeme mit v zari, muzeme vas pozvat, aby jsme meli informace z druhe strany?
Predmetem dale bude to, zdali budeme jeste platit dane, protoze jsme slyseli, ze z nich plati herce v divadlech a my jsme nikdy v divadle nebyli a nikdy tam nepujdeme. Proc mame platit nejakyho privandrovalce Trisku? Jaky na to mate nazor?
Možná počítají s redukcí nákladů u VO nabídky a taky se jedná o strategické rozhodnutí s delším časovým plánem. Jak jsem četl, s navýšením kapacit se počítá. Celkově vzato jejich chování řekl bych vcelku odpovídá deklarovanému záměru být lowcost operátor.
Zajímavé, já mám na balkóně malý všesměrový pendrek, BTS U:fona asi 530 m daleko na SSV, DVB-T vysílač 6,5 km daleko na VJV a ještě za kopcem, ale žádné rušení nepozoruju.
Tohle je ale problém starý jak lidstvo samo. Leta letoucí se snaží radioamatéři vysvětlit těm domácím kutilům, kteří si přivezou nekvalitní polská síta a pak se diví že jim televize nefunguje a řvou na všechny okolo. Marně jim pak někdo vysvětluje, že on vysílá podle všech regulí a chyba je na jeho straně. S tím U:fonem je to to samé.
Píšete trošku nesmysly.
Poplatek neplatíte za DVB-T, ale za veřejnoprávní televizi. A jestli bude svůj signál šířit přes DVB-T nebo přes satelit, je to jedno.
DVB-S je samozřejmě velmi vhodným řešením, ale není to 100% náhrada pozemního příjmu! Ideální je kombinace, tzn. možnost v případě problémů (za silné oblačnosti atd.) přepnout na pozemní vysílání. U satelitu si navíc musíte pořídit dekódovací kartu a modul, popř. přijímač s vestavěnou čtečkou těch karet, což investici prodraží (karta - 2000 Kč, modul - min. 1000 Kč). A zejména pak, pokud máte více televizí - tam musíte mít ke každé přijímač s kartou, a nebo použít tzv. sharing což je ale složité a přijímače, které to umějí nebývají zrovna uživatelsky přívětivé a spolehlivé.
Navíc ne všude lze instalovat parabolu, natož je tam natažený kabel. IPTV v podání O2 nekomentuji, to je příšerná služba, a přípojka k optické síti, která je jako jediná vhodná pro kvalitní IPTV (i v HD), je v ČR raritou (bohužel).
Jinak aby to nevypadalo, že jsem proti satelitu, tak podotýkám, že se zabývám prodejem a instalacemi antén a satelitní techniky.
U vsech ostatnich zpusobu distribuce lze ale snadno rozlisit, jestli tu sluzbu skutecne odebiram nebo ne. Takze nemusim platit za neco, co me nezajima.
Souhlasim s tim, ze nez vyhazovat penize za naprosto zbytecne a dnes jiz zastarale DVB-T, bylo by daleko rozumnejsi podporit "IP" infrastrukturu v podobe optiky. Pak at si kazdy zaplati za sluzby, ktere skutecne chce.
Co takhle si nejdriv zjistit za co se vlastne koncesionarske poplatky plati? Asi pro tebe bude prekvapeni, ze se plati za televizi resp. prijimac. A muzes ji mit klidne cely zivot vypnutou.
Ano dane se plati z prijmu, ale pri platbe uctu za odebranou elektrinu platim i castku za rezervaci instalovaneho odberu. Tj. za to jak mam velky jistic. Takze Vase poznamka neni tak trefna jak se zda na prvni pohled byt.
Jste na neho zlej a takovym chovanim ho odradite od iniciativy zruseni kamenych obchodu, jelikoz mladenec nakupuje na IP obchodech a nebude sponzorovat elektrinu a mastny plast Anny Holubove.
Když už jsou v článku zmínky o technických problémech s pásmem 420 MHz, přidám ještě jeden zásadní, která tam chybí, a to rušení příjmu televize v pásmu UHF právě těmito službami.
Zejména ve velkých městech, kde je velká penetrace BTS jak Ufona, tak CDMA od O2 (463 MHz), jsou často ohromné problémy s rušením od těchto služeb. Zejména v Praze a Brně, kde se digitální televize v pásmu UHF vysílá s vertikální polarizací, je úroveň signálu Ufona/CDMA O2 často mnohem silnější (až o 10-15 dB), než úroveň signálu digitální TV. A kvůli množství BTS tento signál nelze odsměrovat, přichází silně ze všech směrů.
Jelikož spousta lidí má antény se zesilovačem (ať už pokojové nebo střešní), nedejbože tzv. "polská síta" z hypermarketů, která mají tyto zesilovače extrémně nekvalitní, způsobí Ufon/CDMA často zahlcení těchto zesilovačů a tím pádem buď velké problémy s příjmem a nebo až naprostou nemožnost příjmu TV! Vše vyřeší pouze zádrž, ale žádná vhodná pro silný útlum jak CDMA tak Ufona na trhu není, a je třeba si ji nechat vyrábět na zakázku atd.
Naprosto nekoncepčně zvolené pásmo pro tyto služby je tak velkým problémem i pro příjem běžné televize.
Vás musela maminka asi upustit na hlavičku když jste se narodil. Jinak by jste nemohl být tak zabedněný. A nebo neumíte číst. Z toho poplatku, co musíme všichni platit nikdy nešla, nejde a ani nepůjde ani koruna na DVB-T (či dosluhující analog).
Licence na vysílací frekvence a provoz vysílačů si majitelé televizních stanic platí ze svého. Stejně jako frekvence na satelitu či kabelovce, tak tady neplácejte nesmysly o tom, že musíte někomu něco platit.
Já zase nechci platit nějakým pos.ra.ným kabelovkám, nebo kupovat drahý satelit.
To je pravda. Pokrytí je pouze ve větších městech. Jelikož je síť přetížená, přenosové rychlosti jsou mizerné a když vyčerpáte denní limit, nadále se snižují. Je to služba jen pro velkou nouzi. Aby situace s internetem byla jako v Rakousku, kde na smlouvu máte 6 GB za 9€, to v Česku zdáse nehrozí. Tak o čem tady uvažovat?
Není moc co chápat. Ve firmě působí na pozici technického ředitele diletant, který z naprosto nepochopitelného důvodu stále zastává svoji pozici a přináší jeden "geniální nápad" za druhým.
To přetížení sítě není celoplošné, ale týká se jen malého procenta BTS, které jsou umístěné v exponovaných místech (centra větších měst). Ostatní BTS (skoro 80%) jen žerou elektřinu a trafik nemají skoro žádný. To je důsledek původní strategie Ufona z roku 2007 mít co nejdříve zelenou celou mapu ČR, se kterým se do teď nebyl Ufon schopen vyrovnat.
Jen dalsi dukaz naproste zbytecnosti DVB-T. Nabizi se satelitni prijem, kabelove TV nebo IPTV. A jeste by se usetrilo a slo konecne zrusit ty nesmyslne poplatky za sluzby, ktere kazdy neodebira.
Ač je popisovaná situace pravdivá, několikerá měření ČTÚ ukazují, že problém je na straně diváků TV, resp. jejich přijímacího zařízení.
Rušením je zpravidla označován nežádoucí signál na témže nebo blízkém kmitočtovém kanále. První kanál UHF (21) začíná na 470 MHz, pronikání rušení od CDMA na tento kanál je možné i u rozumné přijímací soustavy, která by bez přítomnosti CDMA fungovala. Pokud ale CDMA na nějakých 450 MHz ruší příjem o 50 MHz výše, je to jednoznačně problém nekvalitního přijímacího řetězce.
Věc se má tak, že ony "antény se zesilovačem" jsou příšerný bastl, který když funguje lépe než špatně, tak je to v podstatě náhoda (náhoda že není přítomen silný signál na blízkém kmitočtu, a to nemusí být CDMA, ale klidně jiný TV program).
Např. u kvalitně provedené společné TV antény (STA) s kanálovými filtry popsané "rušení" vůbec nemůže nastat. V případě individuálního příjmu je nutné se smířit s tím, že jako anténa vždy nestačí to co je zrovna po ruce. Instalaci TV antény pro pozemní příjem by vždy mělo předcházet měření, jinak se na výsledek nelze spolehnout.