Mám obavu, že rozlišování těchto faktů, podobně jako užitečné a neužitečné je ryze subjektivní. Člověk je prostě součást přírody, podobně jako mravenec nebo šnek. Není o nic víc a ani o nic míň. Mraveniště není nepřirozené a ulita šneka také ne, proč by mělo být nepřirozené něco, co vyrobí člověk?
Otázkou pouze je, zda sebe sama vyhubíme nebo ne. Pokud ano,
i to bude přirozené.
A vize? Prognózy? Ty špatné se většinou neplní, protože mají i zpětnou vazbu a ta ovlivňuje samo chování lidí, někdy více, někdy méně. Ty dobré se většinou plní nebo se o to aspoň snažíme... někdy tomu neříkáme vize, ale fantazie - Jules Verne.
No právě. Nedávno jsme na to narazili s kámošema v hospodě. Každej byl přesvědčenej, že to znamená něco jiného. Nakonec řešení (nikoli však konečné) ukázala až wikipedie...
Vidite, a ja hlupak si vzdycky myslel, ze "nano" znamena, ze to je mensi nez "mikro" a nic vic jsem od toho nikdy necekal. Asi bych o tom taky mel napsat glosu. :)
nanotechnologie, jak byla puvodne chapana, neznamena "neco v radu nanometru", tj. to, jestli se cip dela nejakym vyrobnim procesem, neni v tehle souvislosti rozhodujici. (priklad trochu pritazeny za vlasy - pri kvaseni piva take pouzivate kvasinky dostatecne male, ale stejne se tomu procesu nerika nanotechnologie. tedy alespon podle puvodniho chapani slova.)
existujou i ryze praktické a prozaické aplikace nanotechnologií - jednu mám doma - ponožky co eliminujou smrad z nohou :), viz http://www.nanosilver.cz/