Ty programy se liší koncepčně. InDesign je interaktivní WYSIWYG program, zatímco (La)TeX je v podstatě programovací jazyk na sazbu textů. Jestliže používáte InDesign, mělo by podle mého názoru smysl zajímat se o (La)TeX, pokud sázíte dlouhé konzistentní texty (knihy), potřebujete složitější matematické vzorce, chcete podklad pro sazbu softwarově generovat třeba z údajů v databázi nebo potřebujete sázet něco hodně specifického - pro LaTeX například existují makra na sazbu not nebo šachových partií.
Nerad bych tu spustil flame. Pokud vám vyhovuje InDesign (cena, gui, klikání, výsledek apod.), tak asi nemáte důvod zkoumat nějaký TeX. Ten je dobrý primárně pro textové publikace, protože má velmi dobré algoritmy pro řízení toku textu, vynikající podporu rovnic, maker... V dnešní době se často používá na sazbu odborných prací.
InDesign toho dělá podstatně víc než TeX (a ne všechno dělá tak dobře, ale to je jiná kapitola). Ve verzi 2 navíc došlo k implementaci lámacího algoritmu odstavců TeXu (ale protože je jiná než původní, nesmí se to jmenovat TeX), takže s trochou nadsázky se dá říct, že InDesign je v jádru taky TeX.
Pokud vám vyhovuje, většinou není důvod měnit. :-)
Osobně mám (častou) zkušenost s oběma a InD není pro všechny úkoly vhodný, např. dávkové zpracování souborů se mi v něm nikdy nepodařilo uspokojivě rozchodit, stejně tak TeX můžu využívat na serveru s linuxem i bez grafické nadstavby, zatímco pro InD potřebuji lokální Windows. Zkrátka jsou to jiné nástroje s trochu jiným účelem využití.
InDesign je možné skriptovat, takže se dá hodně činností velmi automatizovat.
Pro servervoé nasazení existuje InDesign Server, který tak nemá grafickou nadstavbu (i když ne Linux - pouze Windows nebo MacOS)