Mým potřebám dokonale vyhovuje Evernote. Appka v mobilu perfektně poslouží pro sběr dat v terénu a pak stačí synchronizovat s webem a desktopem. Data jsou hned utříděna zaindexována bez nutnosti další práce u PC. Moc mi vyhovuje, že indexuje i textový obsah fotografií, dokonce i ručně psaných poznámek. Ve výsledcích hledání pak vidím nejen to, co jsem napsal, ale i vyfotil. Vím, že to vypadá jako reklama, ale nic lepšího jsem zatím neviděl.
Kuřecí, jako dlouholetý spokojený uživatel Dokuwiki bych se rád zeptal na podrobnosti tvého řešení: které Simplenote přesně z Play používáš? Vidím tam dva až tři...
OwnCloud máš v tom Kansasu? S PRISM jsi vyběhl jak - dmcrypt?
A ten Virpus, 40 GB vidím za $8 ($6.80 při roční platbě), jak ses dostal na $3?
Díky za odpověď
Přesně tak, mám to stejně už snad pět šest let. Zim je skvělý nástroj, umí ukládat markdown, obsahuje malý webový server, podporuje git.. prostě paráda.
http://www.e-ott.info/2011/03/17/zim-jako-nastroj-pro-vasi-osobni-agendu-kalendar-ukoly
Používám Confluence. Je to sice "enterprise" wiki, ale člověk pak nemusí migrovat data, když se chce rozrůst z osobní wiki :-)
Není potřeba umět žádný wiki jazyk a není potřeba mít vlastní server (hostovaná stojí 10 USD měsíčně).
Fulltextové vyhledávání funguje úžasně. Což je možná hlavní důvod, proč ji stále používám. Chtěl jsem přejít na weby Google, které jsou součástí Google Apps, ale tam je hledání nepoužitelné :-(
Zkousel jsem mnoho z vyse zmineneho. Wikimedia llike projekty jsou prilis robustni pro jednoho uzivatele, tidliwiki zase brzy zacne nestihat. Evernote je bajecny nastroj, ale kdyz jsem ho zkousel naposled tak na mobilnich zarizenich (andoid/ios) necacheoval poznamky, to znamena v metru k nicemu. Po dlouhem hledani jsem dosel k nasledujicimu reseni : Simplenote + Dokuwiki
Poznamky si pisu v Simplenote, ale uz v docela citelnem a prehlednem Dokuwiki markupu. Tak zhruba po tydnu se potom stehuji ze simplnote do me dokuwiki instance. Co miluji na dokuwiki je fakt, ze vsechny poznamky se ukladaji v textovych souborech v jednoduche adresarove strukture. Zalohovani je tim padem extremne snadne a cely adresar se muze automaticky synchronizovat s mobilnimi zarizenimi. Mam trochu strach z problemu s vykonem, ale za ty 3 roky co do ni denne sypu data zatim bez problemu. Textove soubory synchronizuju owncloudem.
btw: 10 USD mesicne? Virpus nabizi basic hosting s linuxovym serverem, 40GB uloziste, TB traffic a no questions asked za 3USD/mesic. Bezim na nich 3ti rok, nemohu nez vynachvalit :D. Dokonce i kdyz zapomenete zaplatit, tak vas jeste nejaky cas drzi ve vzduchu a pisou dojemne slusne emaily, jestli byste nahodou nechteli zaplatit :D
Zkoušel jsem různé přístupy a nakonec zůstal u OneNote.
To nejtěžší je ale zřejmě pořád stejná dřina při použití jakéhokoli nástroje - alespoň jednou za čas si v klidu sednout a sesbírané údaje/data vytřídit. To nemluvím o té staré hromadě, velmi užitečných dat, co bych také potřeboval konvertovat.
Rád bych jednotlivé poznámkové bloky sdílel se zbytkem rodiny, ale free file-servery umožňující přímý přístup i pro zápis neznám, a u ISP je zase problém s dynamickou IP a NATem. Zřizovat OpenDNS adresu a přistupovat k souborům přes IPv6 tunel (pokud to OpenDNS umožňuje) se mi zdá složité.
Jak řešíte sdílení datových souborů (šifrovaných) i s možností zápisu, nejlépe bez toho aby k účtu služby v Internetu musel být uživatel přihlášen jako vlastník (tedy někdo s úplnými právy)?