Uvažuji o koupi TV a mému pohledu neunikl ani tento model. V článku píšete: "Bohužel stále se nemůžete na pořad nechat upozornit (jde pouze nahrát na externí disk)..." .
V návodu ale je, že to TV umí. Jak to tedy je? Děkuji za odpovědi
V mém případě to bohužel nešlo.
Ale raději bych se ještě před koupí poptal - nevím zda mezitím nebyla/nebude nějaká nová verze firmwaru.
Pokud v návodu nemyslí upozorněním, zapnutí nahrávání a přepnutí televizoru na příslušný kanál. Jde o jednotunerový televizor, takže se nelze dívat na něco jiného a zároveň nahrávat.
- - -
"Jde o jednotunerový televizor, takže se nelze dívat na něco jiného a zároveň nahrávat."
Nejde ani v rámci stejného muxu? Některé STB to umí ... :-) No možná snad téměř všechny PVR.
- - - - -
Bohužel nejde ani v rámci stejného multiplexu.
Dokonce se ani při digitálním příjmu nejde dívat na analogový tuner
Vždy je funkční pouze jeden tuner....
Bohužel, vícetunerové
Ano jistě ... ale nerozumím tomu proč to na tom jednotunerovém PVR jde a na jednotunerové TV už to jít nemůže. Není to opět jenom shopnostmi firmwaru? Že se nelze přepnout na jiný tuner to je mi jasné (analog, DVB-C či DVB-S dle výbavy TV)
Já PVR neznám, takže nevím jak to umožňují, mě spíše fascinuje, že v CRT bylo X televizorů co měly dva tunery. V plochých televizorech jich na českém trhu od jejich uvedení bylo snad méně než na prstech jedné ruky.
Letos mi to slibovalo několik firem, nevím proč to nakonec neudělaly když plány jsou jasné min 2 roky dopředu.
No jo, nechám si své vícetunerově digitální CRT :)
Každým tunerem prochází celý "balík" stanic jednoho MUXu (kanálu). U tunerů pro PC a NB je už jen věcí SW a schopnosti procesoru, RAM paměti a úložiště dat, jak se dokáže vypořádat s tolika daty. U TV přijímače se schopnostmi jeho počítačové části nemrhá, na běžný jednokanálový příjem stačí málo, ale na souběžné zpracování více pořadů už kapacita nestačí. Samotný TV je určen primárně ke sledování jednoho pořadu na displeji. Stejně je jeden tuner schopen přijímat jen jeden MUX (transpordér) a tak je spíše vyjímkou, že v jednom takovém balíku by bylo právě to, o co by měl divák souběžně zájem a kromě toho online sledovaného pořadu by vše ostatní šlo jen zaznamenávat. U PVR je prvotní funkce záznam a proto stojí za to je vybavovat více tunery a zaznamenávat souběžně více stanic a i je proto patřičně vybavit HW i SW.
Největší dilema asi nastává u satelitního příjmu. I s příjmem z jediné pozice se nabízí často tak rozmanitá nabídka, že divák často neví, na co se dřív dívat. Dvoutunerové CRT analogové TV nabízely v pozemním příjmu dvě až pět stanic a tak pocit možnosti PIP příjmu možná některé diváky oslovoval. V digitální éře se už téměř vždy dá přijímat online pořad podle momentálního gusta diváka. Na výbět mu stačí tlačítka DO a nemusí prožívat dilema zda dá přednost té, či oné stanici, při tak malém analogovém výběru.
díky za osvětlení :)
ale stejně mi to vadí - plnohodnotný dvoutunerovy stroj by tady prostě být měl
ale možná je to jen nostalgie v době, kdy si člověk může spoustu věcí stáhnout
Nechci se zastávat výrobců TV, ale často ani moc neřeší pohodlnost připojení a obsluhy, kdy je divák nucen využívat třeba souběžně analogový a digitální tuner, nebo DVB-C a DVB-T tuner. Anténní přípojka bývá jen jediná, selektivní slučovač pro prolnuté kanály obou systémů také nelze v tomto případě použít. Na druhé straně režim PIP skutečně využívá asi jen zlomek diváků a to třeba při čekání na zpožděný začátek chtěného pořadu, které si zpestřuje sledováním zlomku jiného pořadu. Pokud by jeden tuner sloužil pro live sledování pořadu a druhý pro záznam, potom by za situace jen samostatného záznamu pořadu bylo stejně nutné mít zapnutý celý TV, s rozsvícenou obrazovkou a adekvátně zbytečně vysokou spotřebou. Čili podobná situace, jako je při poslechu rozhlasové stanice z DVB-T.
já vám nevím jestli zlomek, ale asi máte pravdu
dříve to bylo v CRT dosti drahé
mám ale pocit, že v současnosti s obecně rozšířeným nahráváním přes USB by se našlo lidí více
otázkou je, kolik lidí tohle nahrávání vlastně používá....