Vlákno názorů k článku Petr Dvořák: Nova Cinema zacílí na ty, co přepínají z Novy jinam od technikTKR - aby se do DVB-T zařadily i placené programy,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 12. 2008 14:03

    technikTKR (neregistrovaný)
    aby se do DVB-T zařadily i placené programy, protože ty jediné ještě mohou tento skomírající způsob šíření TV signálu alespoň na nějakou dobu zachránit. A že by nebyl zájem, to je bez obav - stačí se podívat na Digi, kde při zajímavé ceně přibývají zákazníci jak houbi po dešti a ani jim moc nevadí mizerná kvalita obrazu. Ovšem FTA stanice alá Nova Cinema, to teda bude poslední hřebíček do rakve pro DVB-T...
  • 5. 12. 2008 19:10

    Radek Donát (neregistrovaný)
    Placene programy? V DVB-T? Vite jak malo lidi ma DVB-T boxy s CI slotem? A jak male procento z nich by bylo ochotno si dokoupit jeste CAM? To ma byt jako ta zachrana DVB-T? Tezko.
  • 6. 12. 2008 12:47

    technikTKR (neregistrovaný)
    Takřka každá PayTV funguje stylem, že zákazník dostane nějaký STB od poskytovatele služby (obvykle jeden zadarmo nebo za korunu, připlácí se až další) - takže tady by naopak mohlo dojít k tomu, že by se vybavenost STB zvýšila. Ale čekat, že se do DVB-T lidi pohrnou kvůli Nova Cinema nebo Primě, jenž dodnes zápasí s regionálními vstupy (i v tom DVB-T!!!), to je skutečně hóódně naivní :-)
  • 6. 12. 2008 2:45

    Steve
    No jo, TechnikTKR - opět je mimo. Ses asi zbláznil, né? Placené patří do Satu. Pokud by to bylo dle tebe, tak by ty zakodované a placené programy naopak nic v DVB-T nezachránili - naopak by jej pohřbily. No právě že zrovna vzpomínáš to DiGi TV, ano tam hromada diváků přibývá - ale jen díky dlouho fungujícímu EMU, kdepak zajímavá cena :-))))
  • 6. 12. 2008 12:23

    technikTKR (neregistrovaný)
    Pokud by ses v oboru pohyboval několik let tak víš, že klienti u Digi rostli raketovým tempem v dobách, kdy to v žádném EMU nešlo a kromě toho já se bavím o oficiálních číslech klientů (mezi něž samozřejmě ti s EMU nepatří a ani nikdo nezná jejich počet).

    Co se týká PayTV, tak ta patří jak do DVB-S, tak samozřejmě i do DVB-T a nechápu kde sis vydedukoval tu hloupost, že v DVB-S ano a v DVB-T ne? Ostatně v Západní Evropě už se PayTV v DVB-T rozjíždí, poněvadž tam jim docvaklo, že FTA stanice to nemají šanci utáhnout - a u nás to dřív nebo později přijde taky. Koneckonců žijeme v kapitalistické společnosti, kde by si měl už každý jednou provždy uvědomit, že doba "zadarmo" je dávno pryč a už se (naštěstí) nikdy nevrátí...
  • 6. 12. 2008 19:45

    bez přezdívky
    No ono Štěpáne de fakto i když to nerad připouštím tak ten technik má vlastně pravdu. Jestli se DVB-T stane časem jen přehlídkou nováckých stanic,což já tvrdím neustále že to tak bude tak ho opravdu nemusí nikdo pohřbívat poněvadž ty novácké slátaniny ho pohřbí samy.
  • 7. 12. 2008 10:16

    Pamětník
    Názory se různí, ale ten, že většinový divák je ochoten si větší pestrost programové skladby platit, trochu kulhá na obě nohy. Kdo chtěl, mohl si ze satelitu přikoupit programů až až již dříve. S vypínáním analogu a jeho náhradou DVB-T, to souvisí jen nepřímo. Ono to dosavadní "zadarmo" je také jen mýtus. To "zadarmo" je schováno v miliardových příjmech z reklam, placených námi všemi spotřebiteli. Taková jsou pravidla hry a zatím komerčním TV vyhovují. Značná část diváků měla do teď 3 programy, maximálně i Primu. Proč by se najednou mělo jejich chování a nároky radikálně změnit a oni by začali toužit po placených kanálech? Zejména, když budou nabízet něco podobného, co už mohou sledovat nyní. Ony i příjmy z placeného programu na našem miniaturním trhu budou spíše jen symbolické. Srovnání s německými programy kulhá i na tu třetí nohu a možná ještě hůře. Čekat na programovou a umělecky přínosnou spásu v placeném příjmu ze všech platforem DVB je také asi jen mýtem. Sice hezkým, ale u nás nereálným. A pokud půjde vývoj směrem několika stanic pod praporem Novy (plnoformát, film, muzika a sport), to bude právě ten efekt kapitalismu. Pokud bude podpořen příslušným objemem financí, můžeme Nově přát to nejhorší, můžeme jí pomlouvat, nemusíme jí sledovat, ale také se nemusíme jejího potupného konce dočkat.
  • 7. 12. 2008 13:42

    technikTKR (neregistrovaný)
    Tady už je potřeba vycházet z nějakých čísel - např. Digi má 300t. zákazníků, UPC pak 700t., což je jenom u těchto dvou platforem milión domácností. Čili dost vysoké číslo, aby se dalo lehce zpochybnit tvoje tvrzení o tom, že by značná část diváků měla 3 programy (a po placených prý netouží), a že příjmy z těchto placených programů budou symbolické (to by asi dávno tyto stanice zanikly, ne?).
    Prostě trh i u nás spěje k placené TV nezadržitelně, byť zatím je to bržděno přežitým názor lidí, že je něco zadarmo, jako tomu bylo zdánlivě v dobách socialismu - zadarmo ani kuře nehrabe, to se nezmění nikdy, a to by si měl každý uvědomit :-)
  • 7. 12. 2008 15:40

    Pamětník
    Čísla jsou jen čísla a dá se s nimi úspěšně manipulovat. Ano, hodně diváků má Digi, ale na všech TV v domácnosti a třeba i pro rekordéry? Analogová kabelovka UPC funguje na všech přístrojích v domácnosti, digitální už ne a budou si diváci pro možnost příjmu na dalších TV a pro rekordéry po zrušení analogu připlácet a nebo jim bude stačit DVB-T "zadarmo"? Mimo měst, kromě satelitu, žádná kabelovka nehrozí a tak jí ani nikdo nemůže a nebude platit. Ani iPTV to nevytrhne. Na venkově stačily a ve východní části Česka ještě nějakou dobu budou muset stačit i jen ty třeba 3 stanice. Veřejnoprávní TV a současné komerční TV, žijící z reklam, budou ještě dlouho vyvolávat u svých diváků dojem, že mají jejich příjem "zadarmo". Na tom TechnikuTKR nic nezměníte. To s politickým zřízením vůbec nesouvisí. A nebo desítky německých free programů snad nejsou "zadarmo"? To tam mají socialismus? Zkrátka, koncesionářské poplatky a miliardy z reklam jistě uživí více než ty 3 až 4 standardní programy dnešní. Za nadstandard si rádi diváci připlatí, pokud to ale vůbec bude stát za to. Kuřata bych proto do toho netahal.
  • 7. 12. 2008 17:58

    technikTKR (neregistrovaný)
    V SRN se klidně desítky FTA stanic uživí, v ČR se neuživí ani ty, které jsou k mání dneska (natož další) - na tom prostě nic nezmění ani tvůj poněkud přehnaný optimismus. Reklamní trh v ČR má určitý rozpočet, ten už i tak klesá s přesunem zadavatelů do jiných oblastí (net apod.), část samozřejmě vezmou i ty PayTV stanice (kdy některé bohužel fungují na obě strany, tj. platí za ně uživatel a ještě vysílají reklamu) a tento objem peněz je natolik malý, že o desítkách stanic si můžeme nechat jenom zdát. A lepší už to nebude...
  • 8. 12. 2008 10:53

    Pamětník
    Německy mluvící trh může mít kolem 100 milionů zákazníků. A pokud uživí desítky FTA stanic, pak se u nás uživí klidně také několik stanic, plus veřejnoprávní TV. Desítky to tedy opravdu nebudou, ani by na to kapacita ve 4 MUXech s MPEG-2 nestačila. Že by ale provozovatelé PayTV dokázali přilákat na své programy významné procento platících diváků, kteří kromě zvýšených investic do přijímačů na MPEG-4 by byli ochotni platit i za nadstandardní nabídku, o tom vážně pochybuji. Premiéry hollywoodských trháků v nabídce nebudou a tak už zbývají jen skalní příznivci některých sportů a zcela znechucení diváci plnoformátových TV, hledající na obrazovce třeba přírodu, poučení a vzdělávání. Možná jste TechnikuTKR zaregistroval úbytek původních diváků kabelovek, kteří nedokáží smysluplně zkonzumovat nabídku desítek kanálů a raději se dnes spokojí s poměrně kvalitním příjmem toho, co nám už dnes nabízí "zadarmo" DVB-T. Ono platit poměrně vysoký paušál jen za to, že "můžu" přepínat, ale stejně si uspokojivě nevyberu, už část diváků nebaví. Zkuste přesvědčit ty, kteří nelibě nesou miliardový vývoz zisků na jakési ostrovy, že se u nás chudák Nova neuživí. S mým optimismem celá tato kauza vůbec nesouvisí. I já se dokážu ve večerních vysílacích časech dívat jen na jeden program najednou, většina ostatních mi může být ukradena a to, co nestíhám sledovat, si pustím později z PVR. Stejně je to maximálně pár hodin týdně. Desítky stanic na to všechno proto nepotřebuji a žádné zklamání to ve mně tedy nevyvolává.
  • 8. 12. 2008 20:12

    technikTKR (neregistrovaný)
    Jenom UPC má přes 700.000 zákazníků, takže nevím o jakém úbytku mluvíš. Zřejmě seš nějak mylně informovaný a vycházíš jenom z nějakých svých pocitů a přání (což je bohužel - pro tebe - v reálu o ničem).
  • 8. 12. 2008 23:37

    Steve
    00.000 opravdu tak přesně, jo? No to musíš být chytřejší a informovanější než sám Pán Bůh :-)))) A nebo sis to číslo vymyslel, že?
  • 9. 12. 2008 17:29

    Jiří Malíček
    Dovolím si pár čísel : UPC (kabel + direct) má cca. 677 000 zákazníků. Meziroční úbytek se pohybuje kolem 2.6 procenta. Otázka je co se stane v momentě kdy bude pokrytí DVB-T na rozumnější úrovni než je teď a lidé zjistí, že jim nabídka stačí a že je to dokonce zadarmo.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).