Vlákno názorů k článku Potenciál sečtělých pirátů od pepak - No, já jsem majitel e-inkové čtečky a jakkoliv...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 11. 2009 18:11

    pepak (neregistrovaný)
    No, já jsem majitel e-inkové čtečky a jakkoliv v případě beletrie už jsem na ni přešel definitivně a nebudu se vracet, pro technickou literaturu, manuály, učebnice apod. dám vždy přednost papíru.

    Mimochodem, "ak ma elektronicka technicka kniha ovela nizsiu cenu ako papier" je bohužel čirá iluze: v drtivé většině případů je elektronická verze přinejmenším (!) stejně drahá jako papírová :-(

    (Ten neregistrovaný příspěvek jsem taky já.)
  • 3. 11. 2009 17:20

    Sim (neregistrovaný)
    ok uznavam ze DX nie je A4... DX ma uhlopriecku 26cm, A4 36cm. ale blizia sa...
    k rychlosti zobrazovania, verim tomu ze to trva. tu je mozno otazka, ze pre niekoho je to cakanie akceptovatelne, ak ma elektronicka technicka kniha ovela nizsiu cenu ako papier a navyse sa v nej da vyhladavat. neviem posudit, nie som takyto uzivatel.
  • 3. 11. 2009 14:31

    anonymní
    Kindle DX (nebo také jeden z iRexů) řeší akorát velikost stránky. Zásadní problém pro technickou literaturu je ale to listování, to nedokáží dostatečně rychle ani moderní počítače, natož čtečky s pomalými procesory a ještě pomalejším e-inkovým displejem.
  • 3. 11. 2009 14:24

    K> (neregistrovaný)
    mno, ani kindle dx neni spasa. grafy a schemata urcene na A4 jsou nejlip videt na necem co je A4. ale je to jen otazka casu nez tu bude poradna A4 ctecka na skripta
  • 3. 11. 2009 13:12

    Sim (neregistrovaný)
    re 1.

    vyriesene.

    amazon kindle dx

    presne urcena pre ucebnice a technicke manualy.
    normalne dostupne a cena opat v pohode. ziaden cutting edge, ziadna technika americkej armady za nedostupne ceny.
  • 3. 11. 2009 11:27

    K> (neregistrovaný)
    jen pár detailů:

    1, škoda že autor výrazněji nerozlišil typy knih v souvislosti se čtečkami. Běžné romány jsou pro čtečky ideální, ale např. technická literatura vyžaduje časté listování, má velké obrázky a tabulky, což způsobuje docela problémy při použití čtečky s 6 palcovým a menším displejem.

    2, ad "Hrozí tedy „napsterizace“ knih?": osobně bych řekl, že to již tady je několik let. V ČR prakticky každý nový román určený pro lidi mladší 30 let se po půl roce od vydání objeví v elektronické formě. Ve světě to je ještě výraznější. Pravda, nejnovější Daniel Steelovou v češtině bych asi měl problém sehnat, trochu se projevuje to, že použití ebooku přece jen vyžaduje trochu technicky zaměřené lidi, kteří tuto literaturu nečtou tak hodně. Ale v originále sehnat není problém.

    3, ad "ve srovnání s papírovou knihou nepohodlné ovládání“: nevím, jestli autor nějakou čtečku s elektronickým papírem používal déle než týden, ale pro čtení běžné beletrie, kdy čtenář prakticky nemá důvod listovat v knize, je použití čtečky mnohem pohodlnější oproti románu lepenému do měkké či tvrdé vazby. Samozřejmě je to individuální, ale většina lidí v mém okolí, kteří měli s čtečkou delší zkušenost, se mnou souhlasí. 6 palcová čtečka nemá velikost stránky o tolik menší než běžná kniha, stačí ji držet jen jednou rukou, narozdíl od lepených vazeb (které navíc mají tendendci se lámat), a je lehčí než 100 stránková kniha.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).