No a dalsi vec: Linux neni z vetve System V. Neobsahule zadny kod od AT&T (na rozdil od drivejsich verzi BSD :-), pouziva sockety a ne streamy, donedavna pouzival select() a ne poll() (dnes ma jadro jak select(), tak i poll(), pricemz interne je select() emulovan pomoci poll()). Ovsem na druhou stranu vetsina distribuci pouziva SysV-style init, SysV-style ncurses, jadro implementuje SysV IPC API, termios (a nikoliv sgtty), atd. Rozhodne bych si Linux netroufl zaradit ani do BSD vetve ani do SysV. Puvodem zdrojovych textu vubec ne, a rozhranim a chovanim asi taky ne.
-Yenya
Zarazeni Linuxu do vetve SYSTEM V jsem se dopustil pod vlivem znalosti jeho konfigurace (umisteni souboru) - ta je zretelne SysV, podpora SysV IPC o ktere vim take me v tom uz jen dotvrdila. Pripoustim, ze zdrojaky jsem nikdy nestudoval - a proto jsem take sve informace klasifikoval jako nejiste.
(*) dnes jsou v Linusove jadre nektere veci, ktere byly puvodne v jinych OS - zejmena v *BSD. Pokud vim, jedna se o linux/drivers/net/wan/syncppp.c, ktere je upraveno asi z FreeBSD (a taky na zacatku toho souboru je doporuceni, aby kdokoli kdo udela nejakou zmenu, nabidl tuto zmenu nejen pod GPL jak mu uklada licence jadra, ale i pod BSD licenci). A jeden z driveru pro SCSI radice (tusim nektery NCR/Symbios) byl puvodne vyvijen stejnymi lidmi paralelne pro FreeBSD a pro Linux. Ale jinak o nicem dalsim nevim.
-Yenya