Vlákno názorů k článku Ropná krize by mohla pomoci rozvoji teleworkingu od Igra - Základním problémem vodíku je jeho výroba a skladování....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 4. 2005 13:06

    Igra (neregistrovaný)
    Základním problémem vodíku je jeho výroba a skladování.

    Výroba je velmi náročná na spotřebu energie. Pokud někdo máte čísla, docela by mě zajímala efektivnost procesu (el.) energie->vodík->spalování->(pohybová) energie.

    Skladování je ještě náročnější než u propanbutanu, protože, vzhledem k malé velikosti molekul, neustále prostupuje stěnami tlakových lahví a navíc tím způsobuje degradaci jejich materiálu. Přitom rizika ze skladování a čerpání hořlavých plymů jsou mnohem vyšší něž u kapalin. Práce vodíkem v kovové fázi nebo vázaného v jiné pevné látce zatím nemá jiné využití než v labolatorních experimentech vzhledem k ekonomickým ukazatelům.

    Z tohoto důvodu se IMHO jeví jako ekonomická náhrada jiným kapalným palivem - lihem, rostlinnou ropou, ...
  • 18. 4. 2005 11:42

    tygr007 (neregistrovaný)
    Tyhle zpravy znamenaji: "uz to skoro mame, kupte si nase akcie resp. dejte nam dalsi grant nebo dotaci", aneb slovy klasika "patlama patlama vypatlama".

    Praticky veskery vyzkum se deje paralelne na mnoha mistech na svete, moznosti jsou dane technologickou urovni civilizace - nebot relevantni fyzikalni zakony jsou uz dlouho znamne - a predstavam, ze nekdo nejaky objev (v aplikovanem vyzkumu) taji, je zcela absurdni.
    Behem mesice by na nem konkurence vydelala balik a tajuplna technologicka firma by sla rychle do kytek.

    Ostatne i vetsina relevatnich objevu v zakladnim vyzkumu v 2. pol. 20. stol. se udala nezavisle na sobe na nekolika mistech na Zemi v rozpeti tydnu az mesicu.
  • 18. 4. 2005 11:26

    tygr007 (neregistrovaný)
    Temer vsechno ve Tvem okoli je radioaktivni. Vzduch, zeme a patrne i zidle, na ktere sedis. Navic nekolikrat za vterinu Tvym telem proleti radioaktivni a elektricky nabity mion z kosmickeho zareni, zanechavaje ionizacni stopu agresivnich radikalu OH- a H3O+, co leptaj membrany bunecnych organel a narusuji strukturu DNA. Hruza, co?

  • 17. 4. 2005 23:22

    Tomas (neregistrovaný)
    Ale nezapomente prosim, ze i pri jaderne fuzi je misto, kde probiha stale radioaktivni, takze az tak bezpecne to taky neni.
  • 17. 4. 2005 20:16

    MarS (neregistrovaný)
    No nedelal bych si z toho srandu.
    Protoze napriklad o zminenem FMD (Fluorescent Multilayer Disc, kapacita asi 200x dnesni CD) jsem cetl uz pred vic jak 5ti lety.
    Takze by me vazne zajimalo co se s tim vyzkumem stalo..

    Prima vyroba vodiku v aute by asi mozna nebyla, ale jeho tankovani (i kdyz tam uz by ta bezpecnost musela byt hodne vysoka..vzpomente na Heidenburg) by technicky mozne bylo.

    A pokud se podari rozvinout vedu o stabilni jaderne fuzi (jakoze az to bude potreba tak se vsichni budou divit jak to jde najednou rychle) tak vyroba vodiku zase takovy problem nebude..hmm aby sme se jednou nedockali fuznich motoru v tech autech (fuze je teoreticky mnohem bezpecnejsi nez stepeni a produkuje vice energie)
  • 17. 4. 2005 13:59

    Bfux (neregistrovaný)
    No to se nedivte, takova bomba! Ti Vasi paru z vyfuku staci zkondenzovat, a muzete vesele znovu extrahovat vodik! Ja myslim, ze to drzi hlavne lobby uklizecek na benzinkach, protoze by prisly o praci :-DDD
  • 17. 4. 2005 13:49

    tygr007 (neregistrovaný)
    a Tobe zrejme spiknuvsi se konsorcia spolu s tajnymi sluzbami a Astranem Seranem zamknuli do trezoru schovaneho v hlubinach potopene Atlantis ten konecne funkcni navod na perpetum mobile, coz?
  • 15. 4. 2005 18:59

    :-) (neregistrovaný)
    Až dojde ropa, tak se bude jezdit na vodík - je to poměrně už dost dlouho, co byl vynalezený vodíkový motor, který je schopný extrahovat a spalovat vodík z obyčejné vody!! a z výfuku vychází jen čistá vodní pára...
    --
    Jediný důvod proč se nepoužívá je ten, že benzinky a ropné společnosti se spojili do ohromného konsorcia, vládnoucí neuvěřitelnými finančními prostředky, tento patent koupili a zamkli ho do toho největšího trezoru, kde rovněž odpočívají další projekty - jako např. pneumatiky, které díky své houževnatosti mají vyšší životnost než automobil (takže by každému stačily jen jedny nebo dvoje za celou dobu provozu automobilu!!!)

    No ostatně myslím, že tohle je stará známá věc, patenty na CD, DVD taky pěkně dlouho "spinkaly" v sejfu vývojových firem, než je pustili do běžné výroby... jenom než se dočkáme technologie blueride v praxi, tak to bude doba... a fluorescenční disky se uvolní možná až já budu v důchodu :-(((
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).