Jenže v dnešní době nemá význam psát sémantické weby. Návštěvník nepozná, zda je adresa v tagu address nebo jen v divu. A vyhledávač taky ne. Ovšem mikroformáty by to změnit mohli, jak je v článku napsáno, bude je podporovat pravděpodobně IE8, Firefox 3, Opera a Safari a pravděpodobně na ně budou brát zřetel taktéž vyhledávače. To už je dobrý důvod, proč začít mikroformáty používat a proč pravděpodobně uchytí.
Jedná se o další technologii, která se masově neuchytí. Soudím tak z dnešního stavu, kdy na internetu je neskutečné množství stránek, stránek, které ve většině případů nejsou ani validní (x)html, ani validní css. A co se děje? Klidně jsou v googlu na předních pozicích. Nebo jejich tvůrci si zaplatí sponzorované odkazy a jsou zase na prvních pozicích..
Myšlenka sémantického webu tu už jednou byla a nikdy se nechytla. Stejně tak myšlenka mikroformátů se nechytne, protože nebudou tvůrci stránek široce využívány a uživatelé internetu budou po vyhledávačích požadovat relevantní odkazy i na stránky nevyužívající mikroformáty - stejně jako dnes např. po googlu požadujeme, aby nám dal výsledky i na nevalidní stránky.