Nádherné pohledy se vám naskytnou když budete odjížděť vlakem z Brněnského hlavního nádraží na sever. Neudržované činžáky s oprýskanou omítkou, ale nablýskaných talířů na fasádě plno.
Ale to je právě ono! Pokud mi zakáže "lavor", tak mne v tom výběru omezuje!
Já třeba nevidím žádný rozdíl mezi parabolou, wifi anténou a pozemní anténou. Pokud zakazujou jenom satelitní paraboly, je někde něco špatně a asi bych se obrátil pro radu na nějaký vhodný úřad.
Třeba sousedovi nedávno nějaký "montážník" namontoval pozemní anténu "rybí kost" délky zhruba metr tak, že trčí ve výšce zhruba 3 metry téměř kolmo do chodníku a ještě je zhruba na 20cm třmenu. Vypadá to také naprosto úchvatně.
Nikto tu nezakazuje výber programov alebo satelitných pozícií, zakazuje lavóre na fasádach a to je podstatný rozdiel. Osobne mám T55 (23,19,13,-1) na balkóne tak, že ju nikto z ulice nezbadá.
Stejně tak existuje "satelitní" směrnice EU (číslo si teď nepamatuji), která říká, že nikdo nesmí být omezen co do výběru přijímaných programů a přijímané satelitní pozice.
Ještě k tomu našemu zákonu - povinnost SBD/SVJ/majitele je dle této vágní zákonné definice splněna, pokud je do domu zavedena telefonní linka, na které lze zřídit službu O2TV.
říká, co je povinností majitele nemovitosti vůči tomu, kdo v ní bydlí. Je-li v domě STA podporující DVB-T dle TPP, pak je povinnost splněna a majitel může nařídit těm, co tam bydlí (popř. výbor u SVJ), že na domovním plášti nebude nic.
Fasáda plná parabol je humus, hnus, fuj. Všetko sa dá. Na streche môže byť parabola s quad alebo octo LNB. V baráku môže byť multiswitch alebo jednokáblové sat riešenie (PolySelect). Môžu sa použiť planárne antény alebo aj plastová strešná krytina s minimálnym útlmom. Lenže o tom Tí "machri", čo "dealujú" plechové lavóry a FTA STB s nasoftovaným I)igi veľké H()VN() vedia.
Jistě, tak oni to zde podávají dosti bulvárně, to už se objevilo, že v Děčíně nesmí být na domech sat antény a když se potom přečetl originální článek, tak se zjistilo, že se to týká pouze obecních domů. Takže samozřejmě bůh ví, jak to v té Bystřici konkrétně je, že ? Já jen všeobecně říkám, že do toho žádný radní nemá co kecat, pokud se nejedná o nějakou přesně definovanou oblast chráněnou nějakou památkovou péčí jako významná městská lokalita apod. Vím, že v našem městě se to týká třeba lokality Lidové sady. Tam si opravdu nedáte na střechu ani nikam sat anténu ani plastová okna ani nějakou prapodivnou střechu. Ale to chápu. Je to určitá lokalita a chtějí aby si to udržělo určitý ráz. Jenže o tom se ví a každý to ví, že to taková lokalita je. Také tam kamarád používá IPTV Telefonica O2. Ovšem ve zcela běžných podmínkách si nemá co nějaký radní vymýšlet blbosti. To mám na mysli. Tedy nějaký běžný případ, že někdo si vymyslí, že v jejich městě... Houby na to nemají právo. To také podléhá nějakým zákonům. Nabuzerovali se tu lidí dost už komunisté a žádní další magoři už nejsou potřeba. Co mě osobně přijde dost šílené. Ale opravdu už šílené. Tak údajně někde v Havířově existuje nějaké otřesné sídliště, které je tak hnusné až ho zařadili jako památku do Unesca a toto sídliště je opravdu Unescem chráněno, co by komunistický skanzen jako odstrašující případ, co se tady budovalo a existovalo. Tak by mne zajímalo, protože to je zcela nezvyklá situace, jak by se tam postupovalo v tomto případě, protože to sídliště je vážně vedené jako památka na komunismus. Pokud by tam chtěl tedy někdo bránit v nějakých úpravách, což by asi na základě této ochrany, kterou požívají mohl. Tak to už by šlo tedy zcela mimo zdravý rozum.
Neznám detaily o případu v Bystřici. Pokud máte nějaký odkaz, dejte ho sem.
Každopádně i obec může být majitelem. A také má obec pravomoc stanovit zvláštní podmínky na stavby - např. že musíte na střechu použít jen zelené betonové tašky, povolit jen určité tvary a provedení oken, plotů atd. Tak proč nestanovit že nově instalované satelitní talíře mohou být jen na střeše a ne na stěnách domů. Pokud to většině občanů v obci nevyhovuje, ať volí někoho jiného a nebo ať sami kandidují.
POZOR, ale oni nehovoří o MAJITELI. Ano, majitel by měl mít poslední slovo. Oni ale hovoří o jakých si volených ouřadech, na radnicích, některých měst, kteří ze své tuposti a pokřivené estetičnosti nebo možná jsou na výplatní listině Novy brání svévolně přijímat jiné atraktivní programy. No, Takové řeči mohou vést pokud jde o byty obecní, ale nemají žádné právo se vrtat do domů jiných majitelů, pokud nejde samozřejmě o nějakou památkovou zónu, tam ho mají a tam jedině DVB-C nebo IPTV. Ale všude jinde, je to jejich zlovůle, ale existuje jednoduché řešení, podívat se, kdo v tom jede a příště ho jednoduše nevolit.
Naprostý souhlas, stejná zkušenost, jak u mých rodičů, tak u tchýně, tak u bratra. Sat 100% OK, bez sebemenšího problému. DVB-T se sem a tam nějakou tou kostičkou, či přimrznutím, zvláště když prší, sněží apod. zatím co sat nevypadl ani za dopravdy husté chmulenice a slušného větru.
Chápu pány od satelitů že se zlobí. Ale měli by respektovat právo majitele nemovitosti s ní nakládat a rozhodovat o tom jak bude využívána. Takže majitel nemovitosti by měl mít vždy poslední slovo v tom jak se bude daný program přijímat. Pokud to chcete jinak, bydlete ve vlastním.
Špatně jste zřejmě četl, problémy má jeho brácha, který jede přes satelit (zde pre-echo není) Zřejmě mu tedy nějaký šmudla špatně nastavil parabolu, protože pokud je parabola nastavená správně, dochází k výpadku signálu vlivem bouřkového mraku nad jeho městem cca třikrát do roka! U DVB-T vlivem různých aspektů může docházet k rušení i třikrát denně! Čekal jsem, že se provozovatelé satelitní televize ozvou, jde jim logicky o kšeft a chtějí mít spokojené zákazníky. Pořád jsme ale zde v ČR na tom dobře např.v porovnání se sousedním Německem - tak je opravdu problém nainstalovat si na dům parabolu!
Já na kraji Prahy používám oba způsoby, častěji se dívám na satelit, a problémy nemám. DVB-T zato sem tam zakostičkuje, ale to bude rušením od zabezpečovačky na blízkém kmitočtu (někde nad 420 MHz).
Poslední odstaveček je poněkud úsměvný a na úrovni PR managera. Co vím tak třeba ČT má přenos signálu na vysílače pozemní cestou a satelitní způsob je záloha v případě výpadku.