Nuže poslechněte si třeba moderátory Událostí České televize, jak úchvatně, s výjimkou Jakuba Železného, skloňují číslovky. A můžete jim jejich mluvu klidně "omlátit" o hlavu, protože je všichni platíme...
Ovšem bude Vám to k ničemu, protože generace za námi flinká kde co, a ještě si to "vědecky" zdůvodní. Jako se svého času vyjádřila M. Augustová v tom smyslu, že nevidí důvod, proč by měla v televizním zpravodajství hovořit spisovně, když jazyk se přece vyvíjí... ?!? Čili i patvary jsou vlastně OK.
"České Radiokomunikace jednají o potencionálním rozšíření sítě..."
Potenciální = možný, uskutečnitelný, eventuální, založený na potenciálu (= souhrn schopností, celková možnost něco udělat).
Potencionální je synonym ke slovu potenciální, i když je NESPRÁVNĚ utvořené.
Je méně časté, obvykle se pokládá za hovorové. Není uvedeno ani ve Slovníku spisovné češtiny.
Slovník ABZ a Nauka o tvoření slov.
Je tedy sice možno slovo potencionální použít, ale u profesionálního redaktora se očekává použití správnějšího tvaru vycházejícího ze slovního základu potenciál.
Vím, že nejsme na jazykovém webu a v diskuzích hrubky ignoruji. Navíc tento článek je zdarma. Dostat jej ale za peníze, "omlátím" jej autorovi o hlavu. Doufám, že aspoň placené články procházejí před zveřejněním korekturou, když už si je profesionální autoři po sobě nemají čas přečíst.
Přeji hezkou noc.