Není mi jasná jedna věc. Každý nakladatel, když připravuje knihu do tisku (tuhle jsem poslouchal v Hyde Parku pana Tomského), tak si musí dát práci s grafickou úpravou, překladem, jazykovou úpravou atd atd, aby to v tisku dobře dopadlo. Všechno dělá na počítačích a pravděpodobně v klasických formátech. Asi se mýlím, ale byl by to takový problém, aby každá kniha vycházela současně tiskem a současně jako e-book ? Já osobně knihy kupuju od malička a dnes jich mám přes 3000, a to nepočítam další stovky, které periodicky vyřazuji, protože se s nimi nevejdu do baráku. Takže bych si hrozně rád koupil některé knihy v elektronické podobě, už jenom s ohledem na nedostatek místa, zvláště, kdyby byly ještě trochu levnější. Přitom vydavatele by to nestálo nic moc navíc ? V čem je problém ? V ochraně DRM ? To je hloupost, když si dá někdo práci se skenováním, tak ten blok taky dokáže zlikvidovat. Může mě to někdo vysvětlit ? Vždyť zastavit rozvoj e-knih se prostě nedá, jenom zase budeme - jako obvykle - v Čechách jedni z posledních.
Jde o to, ze kdyz vydate knihu v papirove podobe, je relativne mala sance, ze se objevi na warezu jako ebook - proto, ze knih vychazi opravdu hodne a proto, ze, ze prevod je docela casove narocny (i hodina je hodne) a lidi, co to dela, je pomerne malo.
Kdezto, kdyz knihu rovnou vydate i jako eknihu, mate ebook hotovy a pro jeho rozsireni jen staci,aby ho - kdokoliv - dal na internet. A navic, uzivatelu e-ink ctecek aktualne neni moc.